امتیازدهی به : post

404 (Not Found) چیست؟

404 (Not Found) ‌از رایج ترین خطا هایی است که ممکن است برای هر شخصی چه کاربر باشد یا مدیرسایت پیش بیاید نوشته مهمی که وجود دارد این است که شما باید راه های برطرف کردن این خطا را بدانید و با استفاده از یک سری اصول و ترفند های ویژه بر آن غلبه کنید. ما در این مقاله قصد داریم که روش های برطرف کردن این خطا را مورد بررسی قرار بدهیم پس با ما همراه باشید.

کد خطای404 (Not Found) چیست؟

شاید بارها برای همه ما پیش آمده است که به دنبال یک وب سایت خاص هستیم و پس از وارد کردن آدرس آن و وارد شدن به سایت متوجه میشویم که اجازه دسترسی یا ورود به ما داده نمی شود.

یکی از مهمترین دلایلی که می توانیم برای به وجود آمدن این کد خطا در نظر بگیریم این است که وب سایت مورد نظر در سرور وجود ندارد. در واقع به دلیل عدم وجود وب سایت بر روی هاست یا سرور به ما اجازه دسترسی داده نمی شود بنابراین بهترین کاری که باید انجام بدهیم این است که علل به وجود آمدن این کد خطا را بررسی و بر آن غلبه کنیم. بسیاری از افراد این سوال را از ما می‌پرسند که چگونه کد خطای 404 (Not Found) را در سیستم وردپرسی یا مرورگر خود بر طرف کنیم؟

 نکته جالبی که در این زمینه وجود دارد این است که بروز این کد خطا هم برای کاربر اتفاق می‌افتد و هم مدیر سایت بنابراین باید هر دو روش را جهت برطرف کردن خطا در مورد بررسی دقیق قرار داد. ساده ترین تعریفی که می توانیم از کد خطای 404 (Not Found) داشته باشیم، همان دربرگرفتن مفهوم عدم پیدایش صفحه مورد نظر است‌.

این کد وضعیت از طرف پروتکل HTTP   از رده خطاهای مهم 4xx می باشد. این کد خطا معروف ترین کد ممنوعیتی است که بیشتر از جانب کاربران است‌. گاهی اوقات شما با صفحات متفاوتی روبرو می شوید که کد خطای ۴۰۴ را به شکل دیگری نمایش می دهد. دلیل آن این است که معمولاً این صفحات از طرف مدیران سایت سفارشی سازی شده تا رابط کاربری بهتری ایجاد شود. علاوه بر این مرورگرهای مختلف کد خطای ۴۰۴ را به اشکال مختلفی نمایش می دهند که ممکن است به صورت زیر باشد.

  • 404 Erorr
  • Erorr 404
  • The requested URL [URL] was not found on this server
  • HTTP 404 Not Found
  • net err_file_not_found

گاهی اوقات ممکن است پیغام هایی به زبان فارسی برای شما نمایش داده شود برای مثال این صفحه در دسترس نیست. فایل مورد نظر شما پیدا نشد ممکن است جابجا یا حذف شده باشد. تمامی مواردی که ذکر کردیم چه به زبان فارسی باشد چه به زبان لاتین بیانگر اختلالات مشکلاتی است که در یک وب سایت ایجاد شده و باعث عدم دسترسی شما به محتوای مورد نظر شده است.

گاهی اوقات پیش می‌آید که مرورگر برای کد خطای ۴۰۴ و ۴۰۰ یک پیام خطا را نمایش میدهد بنابراین برای اینکه متوجه شوید که کدام خطا برای سیستم شما رخ داده است باید به عنوان آن توجه کنید.

کد خطای 404 (Not Found) یک اشتباه کاربری

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بیشترین دلیل بروز کد خطای404 (Not Found) از جان به کاربران از تا مدیر وبسایت در بسیاری از موارد ممکن است که شما با وارد کردن اشتباه آدرس سایت با این وضعیت مواجه شوید.

گاهی اوقات هم شما آدرس صفحه مورد نظر را یادداشت کرده اید تا در مواقع نیاز وارد آن شوید اما از این موضوع اطلاع ندارید که ممکن است آن صفحه به طور کلی از سایت حذف شده باشد بنابراین به جای اینکه صفحه مورد نظر نمایش داده شود صفحه ۴۰۴ در مقابل شما قرار می گیرد.

گاهی اوقات هم ممکن است که صفحه مورد نظر جابجا شده باشد و مدیر سایت هیچگونه اطلاعاتی راجع به آدرس قدیمی قرار نداده باشد بنابراین زمانی که شما به جستجوی صفحه مدنظر خود می‌پردازید ممکن است مه به بن بست بخورید.

مشخص شدن علت ارور404 (Not Found)

گاهی اوقات ممکن است مرورگر شما پس از نمایش کد خطای ۴۰۴ توضیحات و علت به وجود آمدن آن را نیز برای شما به نمایش بگذارد تا چنین مواقعی شما بسیار بهتر می توانید متوجه علت بروز خطا شوید. برای مثال اگر وارد کردن اشتباه آدرس سایت دلیل به وجود آمدن کد خطای ۴۰۴ باشد شما با مشاهده علت آن بسیار بهتر می‌توانید به برطرف کردن خطا بپردازید‌. آیا در صورتی که محدودیتی در اینترنت وجود داشته باشد به شما اطلاع داده می شود.

برطرف کردن کد خطای404 (Not Found)

رفرش کردن صفحه

یکی از راه حل های مهم که به شما کمک می‌کند تا مجدداً به اطلاعات مورد نظر خود در وب سایت دسترسی پیدا کنید این است که با فشار دادن دکمه اف ۵ صفحه را رفرش کنید و مجددا وارد سایت شوید. این اولین و مهمترین راه حلی است که باید برای برطرف کردن کد خطای404 (Not Found) انجام دهید.

نشانی اینترنتی یا URL را مجددا مورد بررسی قرار دهید

همانطور که گفتیم یکی از دلایل بروز کد خطای ۴۰۴ اشتباه کاربران در وارد کردن آدرس سایت است. در صورتی که شما یک قسمت از آدرس را به اشتباه وارد کرده باشید. ممکن است با پیغام در دسترس نبودن صفحه سایت و پیدا نشدن آن رو به رو شوید. از این رو به شما توصیه می کنیم که جهت رفع مشکل به وجود آمده حتماً آدرس سایت را مجددا وارد نمایید. در بسیاری از موارد دچار کردن مجدد آدرس مشکلی ایجاد شده برطرف میشود.

جستجو در باکس

در صورتی که چیزی که به دنبال آن اصلی را در سایت پیدا نکردید می توانید وارد صفحه اصلی سایت شوید و در باکس جستجو عبارت مورد نظر را سرچ کنید شاید با این راهکار بتوانید به محتوای مورد نظر یا صفحه ای که قبلا وارد آن شده اید دسترسی پیدا کنید‌.

در صورتی که باکس مخصوص جستجو وجود ندارد از طریق لینک‌های موجود در طراحی اصل تا می توانید این کار را انجام بدهید. کد خطای404 (Not Found) تا حد زیادی باعث سردرگمی و ابهام در کاربران مختلف سایت بشود و این امر در تجربه کاربری موثر است. بنابراین اگر می‌خواهید از مشکلاتی نظیر کاهش ترافیک وب سایت پیشگیری کنید تمام سعی خود را بکنید که به ارائه اطلاعات دقیق به کاربران خود راجع به کد خطای ۴۰۴ بپردازید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran