504 (Gateway timeout)

504 (Gateway timeout) یکی از خطاهای رایج در رده خطاهای 500 است که امکان دارد هر شخصی پس از ورود به یک وب سایت با آن روبرو شود بنابراین برای غلبه بر این ابهام و مشکلی که ممکن است برای کاربران سایت شما به وجود بیاید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا علت به وجود آمدن این کد خطا و راه حل هایی برای برطرف کردن آن را با شما در میان بگذاریم.

علت به وجود آمدن خطای504 (Gateway timeout)

قبل از هر چیزی باید بدانید که کد خطای504 (Gateway time چگونه به وجود آمده است و با انجام چه اقداماتی می توان آن را برطرف کرد. در پاسخ باید بگوییم که این کد خطا که به دروازه ۵۰۴ نیز شناخته می شود در دسته ۵xx قرار می گیرد. اگر بخواهیم به صورت دقیق تر مفهوم آن را بررسی کنیم بدین معنا است که درخواست شما پذیرفته شده است اما سرور پاسخگو نیست. یا از ارائه پاسخ به کاربر اجتناب می کند.

بسیاری از کاربران پس از اینکه وارد سایت شما شدند ممکن است که با این خطا مواجه شوند و این باعث دلسرد شدن آنها در ادامه مسیر جستجو در وب سایت می شود. این امر باعث آزرده خاطر شدن بسیاری از مدیران وبسایت می‌شود بنابراین همه آنها به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند در چه سریعتر مشکلات به وجود آمده برای سایت خود را برطرف کنند.

به طور کلی هر زمان که کاربری وارد مرورگر خود می شود و قصد بازدید از یک سایت را دارد پس از وارد کردن آدرس یک درخواست برای سرور که سایت روی آن قرار گرفته است ارسال میشود پس از بررسی درخواست ممکن است آن را رد کند اما دلایل نامشخص آن را برای این امر وجود دارد که ممکن است کاربران شما را سردرگم کند.

بنابراین می توانیم بگوییم که بروز کد خطای 504 (Gateway timeout) می تواند تا حد زیادی باعث ایجاد تجربه کاربری منفی و دلزدگی بسیاری از مخاطبان شما شود. یک نکته مهم که در زمینه کدهای خطا وجود دارد این است که در بسیاری از موارد اینک دهان سنگر وجود اختلال در یک سایت هستند اما همیشه اینگونه نیست در موارد نادری بروز کدهای خطا به معنای خوب بودن وضعیت سایت است برای مثال کدهای دسته ۲۰۰ معمولاً در رده کدهای مثبت قرار می‌گیرند که به معنای خوب بودن شرایط سایت است.

به طور کلی کد خطای ۵۰۴ مانند یک دروازه عمل می‌کند و پس از اینکه شما آدرس وب سایت خاصی را وارد کردید و درخواست شما به سرور ارسال شد سرور دریافت کننده درخواست منتظر پاسخ سرور بعدی می ماند این مشکل معمولا زمانی به وجود می‌آید که درخواست شما در انتظار تایید دو سرور است.

نحوه نمایش کد خطای 504 (Gateway timeout)

کد خطای ۵۰۴ در مرورگرهای مختلف به اشکال مختلفی به نمایش در می آید بنابراین می توانیم شکل ثابتی از آن را به شما توضیح بدهیم. کاربران مختلف معمولاً با مرورگرهای مختلف وارد وب سایت شما می شوند و این می تواند یش کدهای خطا تأثیرگذار باشد .

برای مثال زمانی که یک کاربر با مرورگر گوگل کروم وارد وب سایت می شود ممکن است با یک صفحه سفید و یک خطای ۵۰۴ عبارت کوتاه که نشان دهنده علت خطا است روبرو شود اما شخص دیگری از مرورگر اکسپلورر استفاده می‌کند و این نیز می‌تواند نحوه نمایش خطا را برای او تغییر دهد. در ادامه شما را با اشکال مختلف کد خطای504 (Gateway timeout) در مورد در های مختلف آشنا می کنیم.

  • “Gateway Timeout (504)
  • “HTTP 504”
  • “HTTP Error 504
  • “504 Gateway Timeout”
  • “Error 504”

روش های برطرف کردن کد خطای ۵۰۴ برای کاربران

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم کد خطای ۵۰۴ ممکن است برای کاربری یا مدیر سایت  به وجود بیاید برای مثال زمانی که یک کاربر قصد ورود به یک سایت فروشگاهی را دارد آدرس آن را وارد می کند اما به طور ناگهانی با یک صفحه سفید و کد خطای ۵۰۴ روبه‌رو می‌شود بنابراین در چنین مواقعی کاربر باید به دنبال راهکارهایی باشد تا بتواند این کد خطا را برطرف کند و وارد سایت شود.

برای ورود به چنین وب‌سایتی کاربر مورد نظر ممکن است که آدرس را به اشتباه وارد کرده باشد به همین دلیل ممکن است به درخواست او را نامعتبر شناسایی کند و در انتظار تایید سرور بعدی بماند. کارشناسان و متخصصین حرفه ای که در زمینه پشتیبانی وبسایت فعالیت می پردازند راهکارهایی را به شما ارائه داده‌اند تا بتوانید با به کارگیری آنها بر اختلالات و مشکلات به وجود آمده نظیر کد خطای504 (Gateway timeout) را هرچه سریعتر برطرف کنید.

صفحه وب سایت را رفرش کنید

یکی از مهمترین و اولین راهکار هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید مشکلات به وجود آمده برای وب سایت خود را برطرف کنید رفرش کردن صفحه سایز است این امر به این معنا است که پس از ورود به سایت اگر با خطای ۵۰۴ روبرو شدید صفحه خود را  به روز رسانی و رفرش کنید و مجددا وارد شوید این امر می‌تواند مشکل به وجود آمده را برطرف کند و موانعی که باعث عدم ورود شما به سایت می شود را شناسایی کند. برای رفرش کردن صفحه از کلید f5و ctrl+R استفاده کنید.

کش مرورگر خود را پاک کنید

از عوامل ایجاد کننده کد خطای  ۵۰۴ قدیمی بودن کش مرورگر است با این حساب شما باید  کش مرورگر را پاک کنید. تا بتوانید مجددا وارد وب سایت مورد نظر شوید. شما برای برطرف کردن کدهای خطا مجبور به امتحان کردن روش های مختلفی هستید تا متوجه شوید که علت به وجود آمدن این مشکل چیست و راهکارهای برطرف کردن آن ها چه چیزهایی هستند. از این رو توصیه ما به شما این است که حتماً قبل از امتحان کردن سایر روش‌های این کار را انجام بدهید. زیرا وقت زیادی از شما نمی گیرد اما می‌تواند با عیب یابی مشکلات سایت اختلال به وجود آمده را برطرف کند.

vpn سیستم خود را قطع کنید

یکی از مهمترین مواردی که ممکن است مانع ورود شما به یک وب سایت خاص شود روشن بودن فیلتر شکن یا وی پی ان است بنابراین باید با قطع کردن آن برای ورود مجدد به سایت تلاش کنید احتمال دارد که مشکلات به وجود آمده پس از قطع کردن وی پی ان برطرف شود و شما بدون اینکه با کد خطای504 (Gateway timeout) مواجه شوید وارد وبسایت خواهید شد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran