امتیازدهی به : post

 Alexa Rankیا رتبه الکساچیست و چه کاربردی دارد؟

Alexa Rank یا رتبه الکسا چیست و چه کاربردی دارد؟ این یکی از پرتکرار ترین سوالاتی است که اکثر افراد پس از آشنایی با فضای اینترنت و فروش آنلاین با آن مواجه می شوند. مطمئناً رسیدن به پاسخ درست مرتبط با این سوال می تواند شما را در مسیری قرار بدهد تا بتوانید بسیار راحت‌تر از اصول سئو پیروی کنید و در رتبه های اول گوگل قرار بگیرید.

کاربرد الکسا رنک Alexa Rank

به طور کلی تمامی انسان ها تمایل دارند در رتبه بندی ها در صدر قرار بگیرند در واقع این تمایل یک نیاز ذاتی است که همه افراد اول و برتر بودن را دوست دارند و می‌خواهند همیشه بهترین باشند.

بنابراین برای رسیدن به چنین موقعیتی باید از اصولی پیروی کرد تا بتوان به بهترین شکل ممکن به کسب جایگاه مناسبی در گوگل پرداخت. وب سایت های معتبر زیادی به رتبه بندی سایت شما می پردازند و تمامی جوانب و وضعیت آن را ارزیابی می کنند. برای ارزیابی موقعیت سایت های مختلف از رتبه بندی الکسا یا الکس رنک استفاده میشود.

بنابراین اگر می خواهید بدانید Alexa Rank  یا رتبه بندی الکسا چیست و چه کاربردی دارد؟ باید به شما بگوییم که این یک وبسایت معتبر است که از سال ۱۹۹۶ برای ارزیابی اطلاعات سایت های مختلف طراحی شد.

اما چیزی نگذشت که در سال ۱۹۹۹ این وب سایت توسط آمازون خریداری شد و با هدف بررسی و ارزیابی جایگاه وب سایت های مختلف فعالیت هدفمند خود را آغاز کرد. از این رو برای بررسی اعتبار یک سایت رتبه الکسای آن از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است تمامی افرادی که تمایل دارند در این رتبه بندی در جایگاه مناسبی قرار بگیرند باید از اصول مختلفی که سئو هرساله برای بررسی جایگاه وب‌سایت‌ها و رضایت کاربران ارائه می دهد پیروی کنند.

وبسایت های مشهوری مانند فیسبوک و گوگل همواره در رتبه های الف یا تک رقمی قرار دارند و این امر نشان دهنده میزان اعتبار و جایگاه آنها از نظر وب سایت الکسا است. حال نکته‌ای که مطرح از این است که سایر وب سایت هایی که فعالیت خود را به تازگی آغاز می کنند چگونه باید به بهترین جایگاه در گوگل برسند. در اینجا باید پاسخ سوال Alexa Rank یا رتبه بندی الکسا چیست و چه کاربردی دارد را به درستی بدهید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن فعالیت کنید.

Alexa Rank چه چیزی را مورد بررسی قرار می‌دهد؟

اگر می خواهید بدانید که رتبه بندی الکسا چه چیزی را به صورت دقیق مورد ارزیابی قرار می دهد باید به شما بگوییم که یکی از مهمترین نکاتی که به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن در فضای مجازی به فعالیت بپردازید و درک جایگاه شما در گوگل است شما باید به واسطه استفاده از وب سایت هایی که در ارزیابی دقیق تعداد بازدیدکنندگان و رضایت آنها می پردازند از موقعیت خود آگاه شوید.

به طور کلی در پاسخ به سوال Alexa Rank یا رتبه بندی الکسا چیست و چه کاربردی دارد؟ باید بگویم که کاربرد این رتبه بندی در بررسی تعداد بازدید کنندگان و هر فردی که به طور متوسط از صفحات سایت شما بازدید کرده است می باشد‌.

علاوه بر این در رتبه بندی الکسا سایر موارد نظیر مدت زمانی که یک کاربرد در صفحات سایت شما باقی می ماند همچنین نرخ بانس نیر مورد بررسی قرار می گیرد اما توجه داشته باشید که این پارامتر ها در تعیین رتبه بندی سایت شما هیچ گونه تاثیری ندارند و تنها جنبه اطلاع رسانی دارند.

نحوه محاسبه رتبه الکسا

برای پاسخ به سوال افرادی که می پرسند Alexa Rank رتبه بندی الکسا چیست و چه کاربردی دارد؟ باید به این موضوع اشاره کنیم که نحوه محاسبه رتبه الکسا توسط این وب سایت بر اساس معیارهای ویژه‌ای است که مهمترین و اصلی ترین مورد در رتبه بندی محسوب می شوند.

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو یکی از مهمترین مواردی است که می تواند در رتبه بندی سایت شما تاثیر گذار باشد اگر می خواهید بدانید که چه مواردی می تواند در بهبود وضعیت و رتبه بندی سایت شما در الکسا تأثیرگذار باشد باید به این موضوع اشاره کنیم که هرچه میزان بازدیدکنندگان یک سایت بیشتر باشد معمولاً وضعیت آن در جایگاه مطلوبی قرار دارد.

بنابراین می‌توانیم این انتظار را داشته باشیم تا در بررسی وضعیت سایت از نظر رتبه بندی الکسا در جایگاه مناسب تری قرار بگیریم. احتمال اینکه شما بتوانید در این رتبه بندی جایگاه مناسبی را به دست بیاورید زمان بیشتر می‌شود که تجربه کاربری تمامی مشتریان که وارد سایت شما می شوند مثبت باشد به عبارت دیگر مثبت بودن تجربه کاربری رابطه مستقیمی با کسب جایگاه مناسب در گوگل دارد.

روشهای کاهش رتبه الکسا

همانطور که در پاسخ به سوال Alexa Rank یا رتبه بندی الکسا چیست و چه کاربردی دارد؟ گفتیم که این وبسایت به بررسی و ارزیابی دقیق تمامی جوانب سایت شما می پردازد تا رتبه بندی مناسبی برای آن درنظر بگیرد بنابراین تمامی افراد به دنبال این هستند تا بتوانند جایگاه بهتری در الکسا به دست بیاورند برای کاهش رتبه سایت در الکسا روش های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آنها رتبه بهتری کسب کنید.

بسیاری از شرکت ها وجود دارند که با استفاده از یک سری راهکارها باعث کاهش رتبه شما در الکسا می‌شوند اما بهتر است که به جای استفاده از این روش ها از اصولی پیروی کنید که بسیار ساختار مند تر شما را به هدفتان می رساند. برخی از این روش‌ها شامل موارد زیر است:

  • اختصاص دادن بخشی از سایت شرکتی به وبلاگ

یکی از مهمترین روش هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به جذب مخاطبین بپردازید این است که بخشی از سایت خود را به وبلاگ اختصاص بدهید این امر می‌تواند بازدیدکنندگان را پایبند سایت شما کند و باعث شود که در ساعت مشخصی به سایت شما مراجعه کنند.

  • از سایت های خوب بک لینک دریافت کنید

یکی از مهمترین مواردی که باعث می شود جایگاه مناسب تری در گوگل به دست بیاورید این است که از سایت های معتبر و باکیفیت و کلینیک دریافت کنید این امر به شما کمک می کند تا بتوانید بازدیدکنندگان بیشتری را جذب سایت خود کنید و جایگاه بهتری در گوگل داشته باشید.

  • به لینک سازی داخلی بپردازید

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در جایگاه شما در رتبه بندی الکسا لینک سازی داخلی است یعنی باید بتوانید در مطالب مختلف سایت خود ارجاعاتی به سایر صفحات خودتان داشته باشید در بهبود جایگاه شما در گوگل تاثیرگذار است.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran