امتیازدهی به : post

Broken Link یا Dead Link چیست؟ انواع آن کدام است؟

Broken Link یا Dead Link چیست؟ انواع آن کدام است؟ اگر کسب و کار شما به صورت اینترنتی است یا به طور کلی خدمات خود را به صورت اینترنتی و در سایت به افراد ارائه می دهید ممکن است که با مشکلات متعددی در ارتباط با کاربران روبرو شوید.

به طور کلی کاربرانی که به صورت غیرحضوری برای دریافت خدمات خود وارد سایت شما می شوند ممکن است با استفاده از لینک های مختلف دچار مشکل بشوند در چنین مواقعی تنها و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که با ارتقاء تجربه کاربری و بهبود صفحات سایت خود به ایجاد یک تجربه مثبت در آنها کمک کنید.

اگر می‌خواهید بدانید کهBroken Link  یا Dead Link چیست انواع آن کدام است؟ باید به موضوعات مختلفی اشاره کنیم تا به طور دقیق متوجه مفهوم آن شوید و با کسب اطلاعات مناسب در این زمینه به ارتقاء رتبه وب سایت خود بپردازید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در یک وب سایت قرار داشته باشید و با کلیک بر روی یک لینک به جای اینکه به صفحه مورد نظر منتقل شوید با کد خطای ۴۰۴ مواجه می شوید.

در چه مواقعی باید به شما بگوییم که عینکی که از آن استفاده کرده‌اید لینک شکسته یا ناقص است که به هیچ عنوان صفحه مورد نظر را برای شما نمایش نمیدهد. موجودات لینک هایی در صفحات وب سایت می تواند به عنوان یک امتیاز منفی برای آن سایت محسوب شود بنابراین تا جایی که امکان دارد باید به کار بردن چون لینکهای پرهیز کنید و آنها را از سایت خود حذف کنید.

البته گاهی اوقات به روز رسانی هایی که در صفحات سایت صورت میگیرد یا بهینه سازی آنها باعث نمایش کد خطای ۴۰۴ می شود. از این رو بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که این لینک هایی را چه داخلی یا خارجی در سایت خود شناسایی کنید و نسبت به برطرف کردن مشکلات آنها اقدام کنید.

انواع لینک های شکسته

به طور کلی لینک هایی که در یک وبسایت قرار دارند از دو نوع داخلی و خارجی هستند لینک های داخلی لینک هایی هستند که شما آنها را در صفحات مختلف سایت خود قرار می دهید تا کاربران بتوانند از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل شوند.

لینک های خارجی هم لینک هایی هستند که از صفحات خود به سایر سایت ها می دهید. افراد می‌توانند با کلیک کردن بر روی آنها به سایت‌های دیگر منتقل شوند و از صفحات آنها استفاده کنند.

اما گاهی اوقات لینک های داخلی یا خارجی به صورت ناقص یا شکسته شده هستند در این صورت زمانی که کاربران روی آنها کلیک می کنند نمی توانند صفحه مورد نظر را مشاهده کنند و با کد خطای ۴۰۴ روبرو می شوند. بنابراین توصیه ما به شما این است که حتما نسبت به این موضوع با حساسیت بیشتری عمل کنید و برای ارتقاء تجربه کاربری از به کار بردن چنین لینکهایی پرهیز کنید.

 چرا لینک های ناقص به صفحات ۴۰۴ منتهی می شوند؟

Broken Link یا Dead Link چیست انواع آن کدام است؟ همانطور که در پاسخ به این سوال به این موضوع اشاره کردیم که لینک های ناقص یا مورد لینک‌هایی هستند که به هیچ عنوان توانایی دسترسی شما به صفحات مختلف را نمی دهند.

در واقع زمانی که شما روی این لینک کلیک می کنید نمی توانید وارد صفحات مورد نظر بشویید و با کد خطا مواجه خواهید شد. بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که چنین لینک هایی را در صفحات خود شناسایی، و نسبت به حذف آنها اقدام کنید. اگر سوال شما این است که چرا تونیک هایی به صفحات ۴۰۴ منتهی می شوند باید به شما بگوییم که دلایل مختلفی برای این اتفاق وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

  • تغییر آدرس

گاهی اوقات دامنه سایت خود را تغییر می دهید و این امر باعث باطل شدن یا ناقص شدن لینک های به کار برده در سایت شما می شود. به طور کلی زمانی که در حال طراحی صفحات مختلف سایت خود هستید و محتوایی را در آن‌ها جایگذاری می‌کنید ممکن است برخی از لینک های صفحات سایت را در داخل محتواها جایگذاری کنید.

به همین دلیل مخاطبین شما برای این که بتوانند وارد یک صفحه از سایت شوند روی لینک کلیک می کنند اما متاسفانه به دلیل تغییر آدرس به هیچ عنوان نمی تواند وارد آن صفحه شوند و ممکن است در اولین مرحله با صفحات ۴۰۴ روبرو شوند.

  • حذف محتوا:

 یکی دیگر از دلایل مهم هم مواجه و صفحات ۴۰۴ پس از کلیک بر روی لینک های ناقص این است که شما محتوای مورد نظر در یک صفحه را حذف کرده اید به همین دلیل لینک هایی که روی آنها کلیک میکنید به هیچ عنوان شما را به صفحه مورد نظر نمی رساند. فرقی نمی‌کند که لینک شکسته داخلی باشد یا خارجی، در صورت حذف صفحه مورد نظر، کاربر توانایی مشاهده محتوای آن طرح را نخواهد داشت.

  • آدرس اشتباه:

یکی از رایج ترین مشکلاتی که باعث می‌شود پس از کلیک بر روی لینک های مورد نظر به صفحات نامناسب مانند صفحات ۴۰۴ منتقل شوید. وارد کردن نادرست آدرس صفحه مورد نظر در لینک است. به طور کلی زمانی که از آدرس های اشتباه در این های قرار گرفته در سایت استفاده می کنید کاربران پس از کلیک بر روی آن نمی توانند به صفحه مورد نظر منتقل شوند به جای آن صفحه ای که مشاهده می کنند کد خطای ۴۰۴ است.

تاثیر لینک های شکسته بر روی سئو سایت

Broken Link یا Dead Link چیست انواع آن کدام است؟ در پاسخ به این سوال به فاکتورهای مختلفی اشاره کردیم که باعث می‌شد شما بتوانید راجع به لینک های شکسته اطلاعات مناسبی را به دست بیاورید از کاربرد آنها پرهیز کنید.

البته نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که به کار بردن لینک های شکسته چه داخلی و چه خارجی باعث نابود کردن سئو سایت شما می شود از آن جایی که گوگل برای به کار بردن لینک ها در یک سایت ارزش زیادی قائل است. در صورتی که لینک های خارجی زیادی استفاده کرده اید و به بررسی وضعیت سایت خود نپرداخته اید تا متوجه شوید که آیا لینک ها به صفحه مورد نظر متصل می شوند یا خیر.

به طور کلی شما باید هر چند وقت یکبار تمامی صفحات سایت خود را مورد تحلیل و ارزیابی قرار بدهید و از سلامت لینک ها مطمئن شوید که گاهی اوقات آدرس را به درستی وارد نکرده اید یا لینک های مورد استفاده شما را به صفحات مورد نظر منتقل نمی کنند زیرا صفحات حذف شده اند. بنابراین بی توجهی نسبت به این موارد ممکن است شما را دچار مشکلات مختلف می‌کند که یکی از مهمترین آنها کاهش رتبه سایت در گوگل و جریمه شدن توسط ربات ها است.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran