CLS  یا Cumulative Layout Shift چیست؟

CLS  یا Cumulative Layout Shift چیست؟در صورتی که با این خطا مواجه شده اید و می خواهید بدانید که دلیل آن چیست باید به شما بگوییم که موارد مختلفی باعث ایجاد  خطای سی ال اس برای شما می شود. از انتهای مقاله با ما باشید تا به بررسی دقیق این خطا و راهکارهای مختلف جهت برطرف کردن آن بپردازیم.

آیا برای شما پیش آمده است که وارد یک وب سایت شوید و متوجه  شوید که قسمت های مختلف صفحه سایتی که در حالت وبگردی در آن هستید جابجا می شود یا نمی توانید به درستی از قسمت های مختلف آن استفاده کنید در چه مواقع ممکن است دلسرد شوید و سریعاً از آن صفحه خارج شوید..

یک امر طبیعی است زیرا کاربران وقت زیادی برای صرف کردن از صفحه سایتی که به درستی چیدمان شده است یا قسمتهای مختلف آن به صورت مداوم جابجا میشود ندارند پس شما به عنوان فردی که صاحب یک سایت هستید باید به این موضوع توجه جدی داشته باشید و با انجام یکسری از راهکارهای عملی به برطرف کردن این خطا بپردازید .

اگر می خواهید بدانید که CLS  یا Cumulative Layout Shift چیست؟ و چگونه باید آن را برطرف کنید حتماً میزان دانش و اطلاعات خود را راجع به آن افزایش بدهید و با به کار بردن راهکارهای عملی برطرف کردن این خطا بپردازید.

بررسی خطای CLS

همانطور که گفتیم بسیاری از افراد برای وب گردی در صفحات مختلف سایت متوجه می‌شوند که مشکلات بسیار زیادی برای آنها به وجود آمده از توانایی استفاده از قابلیت های مختلف یک سایت را ندارند برای مثال می خواهند روی یک لینک کلیک کنند.

اما همین که دست خود را به آن نزدیک می کنند تا صفحه را لمس کنند آن لینک جابجا میشود بنابراین می توانیم بگوییم که این یک مشکل کاملا اساسی برای وب سایت ها است و باعث ایجاد تجربه کاربری منفی برای مشتریان مختلف می شود.

به همین دلیل باید به فکر یک راهکار اساسی بود تا این مشکل را برطرف کرد زیرا باعث ایجاد تجربه کاربری منفی و از دست دادن خیل عظیمی از مشتریان می شود.

پایین بودن cls به چه معنا است؟

CLS  یا Cumulative Layout Shift چیست؟و پایین بودن سطح آن نشان دهنده چه چیزی است؟ همانطور که گفتیم Cls به عنوان یک معیار اساسی برای نشان دادن تعداد پرش هایی است که در یک صفحه وب سایت اتفاق می افتد طراحی شده است.

هرچه میزان آن پایین تر باشد سایت شما از لحاظ تجربه کاربری می تواند اعتماد بیشتری به مشتریان ببخشد. بنابراین باید تمام تلاش خود را بکنید که میزان آن را به پایین‌ترین حد ممکن برسانید‌. مواجهه با چنین مشکلاتی برای کاربران و مشتریان مختلف شما بسیار ناخوشایند است به همین دلیل باید تمام تلاشتان را بکنید تا به برطرف کردن کلیه مشکلات وب سایت تان از این لحاظ بپردازید.

تاثیر CLS بر تجربه کاربری

برای این که بدانید CLS  یا Cumulative Layout Shift چیست؟ و تاثیر آن بر تجربه کاربری به چه صورت است باید به این نکته اشاره کنیم که ایجاد تجارب ناخوشایند بر روی کاربران می‌توانند به مرور زمان باعث از دست رفتن آنها شود. کاربران مختلفی که به سایت شما مراجعه می کنند مشتریان بالقوه هستند که می توانند به مشتریان واقعی تبدیل شوند اما باید با انجام یکسری از راهکار ها آنها را به سایت خود پایبند کنید.

بنابراین ایجاد یک سری از مشکلات در وب سایت می تواند باعث ایجاد تجربه کاربری منفی و از بین رفتن مشتریان بالقوه شما شود. امروز تجربی کاربری به یکی از مهم ترین مفاهیم دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است.

به همین دلیل باید آن را جدی گرفت و تمامی مواردی که مانع ایجاد تجربه کاربری مثبت میشود را از بین برد برای مثال اگر سرعت سایت شما بسیار پایین باشد کاربران مواجه با این مشکل ممکن است سایت شما را ترک کنند .

یا اگر خطاهای زیادی در صفحات مختلف سایت بروز کند به مرور زمان نسبت به انتخاب سایت شما برای برطرف کردن نیازهای خود دلسرد می شوند بنابراین وظیفه شما این است که حتماً در پی افزایش اعتماد مشتریان، عوامل ایجاد تجربه کاربری منفی را از بین ببرید.

امتیاز CLS یا چیست؟

امتیاز CLS  یا Cumulative Layout Shift چیست؟ همانطور که گفتیم CLS یک معیار مناسب برای سنجش ثبات تصاویر در سایت و میزان پرش هایی است که در مقالات اتفاق می افتد.

بنابراین امتیازی که در نظر گرفته می شود به معنای میزان ثبات تصاویر یا صفحات مختلف سایت شما است. این امتیاز باید حدود یک درصد یا کمتر باشد با این حساب شما می توانید پیش بینی کنید که کاربران از سایت شما رضایت کافی داشته اند یا خیر.

راهکارهای کاهش امتیاز CLS چیست؟

اگر می خواهید بدانید که راهکارهای کاهش امتیاز CLS  یا Cumulative Layout Shift چیست؟ باید به شما بگوییم که موارد مختلفی می‌تواند در ایجاد این امتیاز منفی تأثیرگذار باشد. برای مثال کاربران مختلف پس از ورود به سایت شما با استفاده از گوشی موبایل متوجه شوند که بسیاری از قابلیت ها برای آنها نمایش داده نمی شود یا نمی توانند از آنها استفاده کنند ممکن است که تجربه‌ی کاربری منفی در آنها ایجاد شود.

به همین دلیل توجه به این موضوع از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است شما باید بتوانید در طراحی سایت خود به گونه ای عمل کنید که تمامی کاربرانی که با استفاده از گوشی موبایل وارد سایت شما می شوند. بتوانند به راحتی مانند کاربران ویندوز  از قسمتهای مختلف سایت شما استفاده کنند.

اهمیت کاربران در سئو سایت

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل یک معیار مناسب برای افزایش و ارتقاء سطح کاربری سایت شما است بنابراین با انجام یکسری از راهکارهای مناسب باید بتوانید کاربران مختلف را راضی نگه دارید. به طور کلی موتورهای جستجوی گوگل تمامی قسمت های سایت شما را از آبی دیده کاربران مورد بررسی قرار می‌دهند و به شما امتیاز می‌دهند .

پس باید بتوانید تمامی این موارد را از دیدگاه کاربران چیدمان کنید و به درستی رضایت آنها را به دست بیاورید. برای مثال برای تعیین امتیاز CLS مواردی که باید مورد بررسی قرار بگیرد میزان پرش تصویر یا جابجا شدن خطوط به صورت افقی و عمودی از زاویه دید کاربران است تمام این موارد می‌تواند در امتیاز شما تاثیر گذار باشد پس باید تمام سعی خود را بکنید تا خطاهای به وجود آمده را برطرف و ارتقاء وضعیت سایت خود از دیدگاه کاربران بپردازید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran