امتیازدهی به : post

FID یا first input delay چیست؟

FID یا first input delay چیست؟ مطمئنا پس از طراحی سایت تجارب مختلفی در ارتباط با مشتریان کسب کرده اید که برخی از آنها ناخوشایند بوده اند بنابراین برای بهبود وضعیت سایت خود از راهکارهای مختلفی استفاده کرده‌اید.

FID یکی از مهمترین مقام مطرح شده در حوزه دیجیتال مارکتینگ است که امروزه در میان افراد از معروفیت زیادی برخوردار است در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می پردازیم.

مقدمه ای بر FID

بدون شک اولین تجربه تاثیر گذار ترین و مهمترین تجربه‌ای است که به دست می آورید فرقی نمی‌کند که در چه زمینه ای باشد. برای مثال زمانی که در یک مهمانی شرکت میکنید و با افراد آشنا نیستید اولین برخورد می تواند طرحواره مشخصی را در ذهن شما شکل بدهد.

گاهی اوقات در اولین برخورد ممکن است تجربه خوشایند و گاهی ناخوشایند و نصیب ما شود عوامل متعددی می تواند در کسب تجربه تاثیرگذار باشد بنابراین باید به این موضوع توجه جدی داشت. زیرا کلیه عواملی که می‌توانند برای ما یادآور یک تجربه مثبت باشند.

حتماً در موارد مختلف کاربرد زیادی دارند تجربه اولین ارتباط و تعامل در وبسایت های مختلفی نیز کارایی دارد معمولاً صاحبان سایت نیازمندی ایجاد یک تجربه مثبت در کاربران در اولین تعامل با یک صفحه به خصوص از سایت هستند.

بنابراین اگر به دنبال یک راهکار مشخص برای بهبود رابطه صفحات سایت با تجربه مثبت مشتری هستید حتماً باید بدانید که FID یا first imput delay چیست؟

اگر بخواهیم توضیح مختصری راجع به مفهوم بدهیم باید به یک شاخص مهم برای اندازه گیری مدت زمان تعامل مشتری در اولین ورود به یک صفحه سایت بدانیم‌‌. معمولا هرچه شاخص FID پایین تر باشد کاربران شما تجربه مثبت تری در برخورد با صفحات سایت شما به دست آورده اند‌.

بهترین شاخص FID چه عددی است؟

برای ایجاد یک تجربه کاربری مثبت اولین ورود سایت ها باید میزان تاخیر در اولین ورودی را روی ۱۰۰ میلی ثانیه یا کمتر تنظیم کنند. برای کسب اطمینان از پایین بودن میزان تأخیر باید ۷۵ درصد از صفحات بارگذاری شده در دکستاپ و گوشی موبایل باز شود.

وظیفه FID یا first input delay چیست؟

همانطور که اشاره کردیم FID شاخصی است که به اندازه گیری میزان تاخیر می‌پردازد. بنابراین مدت زمان پردازش یا مشغول بودن به فعالیت های دیگر را اندازه نمی گیرد. به طور کلی دیر باز شدن یا تأخیر در نمایش یک صفحه برای کاربر به این دلیل اتفاق می‌افتد که بین شیار اصلی مرورگر شکاف ایجاد شده و مشغول فعالیت دیگری می باشد.

برای ویتامین مسئول تجزیه و تحلیل یک فایل جاوا اسکریپت بزرگ است که شما از قبل آن را برای صفحات سایت خود بارگذاری کرده‌اید. بنابراین امکان بررسی و تحلیل این موضوع از عهده FID خارج است و تنها چیزی که می تواند مورد سنجش قرار بگیرد میزان تاخیر در باز شدن یک صفحه می باشد.

چرا تاخیر در ورودی اول اهمیت بیشتری دارد؟

همانطور که در پاسخ به سوال FID یا first input delay چیست؟ به این موضوع اشاره کردیم که این شاخص به بررسی میزان تاخیر در نمایش اولین تعامل با کاربر می پردازد.

دلیل اهمیت میزان تاخیر در نمایش در اولین برخورد و تعامل کاربر به این دلیل است که اگر کاربران برای ورود به سایت در اولین برخورد مشکل داشته باشند و نسبت زمانی که باید انتظار بکشند بیش از حد معمول باشد به احتمال زیاد دیگر این سایت را برای دریافت خدمات انتخاب نمی کنند .

از آنجایی که میزان رقبا و وبسایت هایی که در یک حوزه مشخص به فعالیت می پردازند بسیار زیاد است باید تمام تلاش خود را بکنند تا با ایجاد یک تجربه مثبت و خوشایند در اولین ورود به سایت احتمال بازگشت و تبدیل آن به مشتری واقعی را افزایش دهند.

اولین ورود به سایت اولین طرحواره و برداشت کلی را در ذهن مشتری شکل می دهد. بنابراین نسبت به سایر تجارت اهمیت بیشتری برخوردار است‌.

FID یا first input delay چیست؟

امروزه بیشترین مشکلات به وجود آمده برای یک وب سایت به دلیل تاخیر در ورودی و مشکلات نمایش صفحات مختلف است بنابراین حل این موضوع می‌تواند بسیاری از معضلات دیگر را حل و باعث بهبود وضعیت کلی سایت شود.

راه حل های برطرف کردن تأخیری ورودی با تحلیلی پس از بارگذاری صفحات متفاوت است بنابراین تمرکز بر این موضوع می تواند تاثیر بسزایی در افزایش رضایت کاربران داشته باشد.

معیارهای اولین ورودی چیست؟

می خواهید بدانید معیارهای FID یا first input delay چیست؟ و یا اینکه چگونه باید متوجه شویم که یک کاربر برای اولین بار وارد یک سایت شده است. همانطور که اشاره کردیم FID اولین میزان تاخیر در نمایش یک طرفه را اندازه گیری می کند.

بنابراین بر روی معیارهایی نظیر فشار دادن، کلیک کردن و ضربه زدن تمرکز می کند. به طور کلی تمامی رویدادهای مربوط به ورود کاربر که تعیین کننده شاخص FID هستند مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. این امر می‌تواند در بهبود تجربه کاربران تاثیرگذار باشد.

تاثیر FID در تجربه کاربران چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید FID یا first input delay چیست؟ و چه تاثیری در ایجاد تجربه مثبت در کاربران دارد. باید به این موضوع اشاره کنیم که عوامل و فاکتورهای متعددی می‌توانند در این جاده یک تجربه منفی در کاربران تاثیرگذار باشند.

بنابراین تمامی سایت ها باید تلاش کنند تا از ایجاد چنین تجربه‌ای جلوگیری کنند. اگر می خواهید به ارتقاء وبسایت خود بپردازید و میزان تجربه کاربری را تا حد زیادی افزایش دهید باید به دنبال فاکتورهای اولیه جهت تاخیر ورودی باشید.

از آنجایی که تأخیر ورودی می‌تواند تأثیر فوق‌العاده بالایی در ایجاد تجربه منفی داشته باشد. صاحبان سایت به دنبال یک معیار مشخص برای سنجش آن هستند بنابراین با استفاده از آن می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید.

  • تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی
  • امکان مراجعه مجدد کاربران
  • بررسی و تحلیل قسمت های مختلف سایت
  • افزایش رتبه و رنگینگ سایت
  • بهبود سئو سایت

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran