امتیازدهی به : post

GTMetrix چیست؟ جی تی متریکس آیا به سئو سایت کمک می کند؟

GTMetrix چیست؟ جی تی متریکس آیا به سئو سایت کمک می کند؟ یکی از سوالات مهمی که برای بسیاری از مدیران وب سایت به وجود می آید این است که آیا جی تی متریکس می‌تواند به بهینه سازی وب سایت آن ها کمک کنند.

مسلما ابزارهای متعددی برای سنجش عملکرد وب‌سایت شما وجود دارد؛ بنابراین با به دست آوردن اطلاعات لازم به صورت حرفه ای از قابلیت های متعدد آن استفاده کنید.

جی تی متریکس از مهمترین وب سایت هایی است که با استفاده از قابلیت های متعدد آن می توانید عملکرد وب سایت خود را از لحاظ سرعت لحاظ اندازه گیری کنید.

آموزش جی تی متریکس

همانطور که گفتیم جی تی متریکس یکی از مهم‌ترین ابزارهای است که به شما کمک می کند از میزان سرعت و عملکرد و شرایط آن مطلع شوید. بنابراین برای اینکه بتوانید از آن استفاده کنید باید آموزش های لازم راجع به جی تی متریکس را مرور کنید.

GTMetrix چیست؟ جی تی متریکس آیا به سئو سایت کمک می کند؟

با وارد کردن دامنه سایت خود در سایت جی تی متریکس اطلاعات لازم راجع به سرعت و عملکرد آن را به دست می آورید. اما اگر می خواهید این اطلاعات کاملاً صحیح باشند باید به موارد و نکات ضروری را رعایت کنید.

 • تعداد تست ها:

نکته مهمی که در انجام تست سرعت سایت در جی متریکس وجود دارد این است که باید تعداد دفعات آن را تکرار کنید. زیرا ممکن است نتایج تحلیل در بازه‌های زمانی مختلف متفاوت باشد.

 • موقعیت مکانی تست:

با اینکه امکان انجام تحلیل سرعت سایت در جی تی متریکس در مکان های مختلف قابل انجام است. این در حالی است که کارشناسان و متخصصین توصیه می‌کنند که برای اندازه‌گیری عملکرد وب‌سایت خود در مکان هایی قرار بگیرید که بیشتر مخاطبین شما بیشتر از آنجا هستند. این امر به صحت اطلاعات و داده های به دست آمده کمک بیشتری می‌کند.

 • موضوع تست:

توجه داشته باشید که پست ها و صفحات مختلف را همزمان با یکدیگر تحلیل کنید. در این صورت متوجه خواهید شد که کدام یک از آن ها نیازمند بهینه سازی هستند.

 برای انجام تست سرعت حتما باید در سایت جی تی متریکس ثبت نام کنید.

با ورود به سایت می توانید تست مناطق زیر را به صورت رایگان انجام دهید:

 • کانادا و ونکوور
 • دالاس و آمریکا
 • هنگ کنگ و چین
 • سیدنی و استرالیا

پس از ورود به سایت دکمه آنالیز را انتخاب کنید. صفحه مورد نظر برای شما تحلیل خواهد شد.

سرعت صفحه page speed

هنگامی که وارد سایت جی تی متریکس می شوید؛ اولین و مهمترین گزینه ای که می توانید استفاده کنید، page speed یا سرعت سایت است. با استفاده از این قابلیت می توانید به آنالیز  و اندازه گیری سرعت و قابلیت مختلف سایت خود بپردازید. اگر نمی دانید GTMetrixچیست؟ جی تی متریکس آیا به سئو سایت کمک می کند؟ حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 • Yslow

با استفاده از این قسمت علاوه بر اینکه می توانید اطلاعات مورد نظر راجع به سرعت سایت را بدست بیاورید؛ فاکتورهای دیگر نظیر  گزینه هایی جهت بهبود سرعت سایت را نیز دریافت خواهید کرد.

 • waterfall

در این قسمت اطلاعاتی در اختیار شما قرار می گیرد که باعث می‌شود متوجه شوید هر قسمت از سایت شما در چه مدت زمانی لود می شود. برای مثال تصاویر سایت شما پس از ورود کاربر چه مدت زمان طول می کشد تا بارگذاری شود.

 • Timing

در این قسمت می توانید جزئیات بیشتری از سرعت لود شدن قسمت های مختلف سایت خود به دست بیاورید.

 • video

با استفاده از این قابلیت می توانید سرعت سایت خود را به صورت یک ویدیو مشاهده کنید؛ تا متوجه شوید که هر قسمت چه مدت زمانی طول می کشد تا برای مخاطبین نمایش داده شود. با دانلود این ویدیو مشاهده خواهید کرد که سرعت و عملکرد  قسمت های مختلف به چه صورت خواهد بود.

History

تاریخچه تست های انجام شده را می توانید در قسمت هیستوری مشاهده کنید. تغییرات بارگذاری و اطلاعات دیگر نیز در این قسمت قرار می گیرد. که می توانید به طور دقیق مشاهده کنید‌.

تاثیر سرعت سایت در سئو

سرعت سایت به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای سئو حتی تا پیش از معرفی توسط موتورهای جستجوی گوگل به عنوان مهمترین عامل رضایت کاربران مورد توجه مدیران وب سایت قرار می گرفت.

بنابراین می توان به درستی متوجه این موضوع شد که تا چه اندازه کاربران اینترنتی می‌توانند از قابلیت های مختلف سایت شما در کوتاه ترین زمان ممکن بهره مند شوند.

GTMetrix چیست؟ جی تی متریکس آیا به سئو سایت کمک می کند؟

البته باید توجه داشته باشید که با توجه به قابلیت‌های متعددی که در یک سایت وجود دارد که کاربران برای اینکه بتوانند از تمامی آنها به درستی استفاده کنند باید حین ورود به سایت در کوتاهترین زمان ممکن برای آنها بارگذاری شوند و از آنجایی که یک صفحه از سایت از قسمت های متعددی نظیر تصاویر متن و ویدیو های مختلف تشکیل شده است.

هر یک از آنها در مدت زمان مشخصی برای مخاطب به نمایش درمی‌آیند. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که با کسب اطلاعات لازم راجع به GTMetrixچیست؟ جی تی متریکس آیا به سئو سایت کمک می کند؟ مسیر موفقیت سایت خود را تا انتها ادامه دهید.

مزایای جی تی متریکس چیست؟

همانطور که در قسمت های قبل در پاسخ به سوال GTMetrixچیست؟ جی تی متریکس آیا به سئو سایت کمک می کند؟ توضیح دادیم که جی تی متریکس یک وبسایت یا عنوان ابزاری ضروری برای اندازه گیری عملکرد سرعت سایت شما است.

سرعت سایت به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای سئو همواره مورد توجه موتورهای جستجوی گوگل و کاربران مختلف بوده است. بنابراین باید نسبت به این موضوع توجه داشته باشید و حتما پس از بارگذاری محتوا های مختلف سایت خود با استفاده از این ابزار مهم حتما اقدامات لازم جهت اندازه گیری سرعت سایت را انجام بدهید.

 • افزایش رتبه سایت
 • افزایش نرخ کلیک
 • بهبود تجربه کاربری
 • افزایش رضایت موتورهای جستجوی گوگل

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran