Heading Tags یا Header Tags چیست و چه کاربردی دارد؟

Heading Tags یا Header Tags چیست و چه کاربردی دارد؟ اگر این سوال برای شما پیش آمده است در پاسخ باید بگوییم که به بالا ترین قسمت هر سایت که به طور معمول شامل منو و اطلاعاتی مانند لوگو و تماس است هدر می گویند.

به طور کلی هدر یک تک جدید تازه اضافه شده به html ۵ است یک تگ که با استفاده از آن این توانایی را پیدا خواهید کرد که یک هدر برای یک صفحه سایت ایجاد کنید.

آموزش کار با تگ هدر در html

برای اینکه بتوانید با تگ html۵ کار کنید، فراموش نکنید که باید این نکته را رعایت کنید که به صورت همزمان می توان آی را درید در یک صفحه هرچند این اگه در استفاده کنید برای این کار هیچ مانعی بر سر راه شما قرار ندارد‌.

در واقع شما می توانید علاوه بر هدر اصلی وب سایت برای سایر بخشهای سایت مانند مقالات سکشن های متنوع سایدبار و… از تگ هدر استفاده کنید. توجه داشته باشید که از تکیه در نمی توانید در داخل تگ فوتر یا تک ادرس استفاده کنید علاوه بر این از تگ هدر در داخل تگ دیگر استفاده نکنید.

بررسی کاربرد های تگ هدر

Heading Tags یا Header Tags چیست و چه کاربردی دارد؟ همانطور که قبلا هم توضیح دادیم حتی اگه در برای ساختن سربرگ یا  هدر صفحه سایت استفاده می شود. به طور معمول تگ هدر در داخل تشک بادی در ابتدا قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که در این مورد هیچگونه اجباری وجود ندارد شما می توانید از تگ در جای‌جای سند html استفاده کنید.

اما آنچنان کار ساده ای هم نیست تگ هدر کاملاً معنا دار است و بیشتر برای طرح بندی و ایجاد ساختار حرفه ای جهت تشکیل محتوای سایت استفاده می شود و در کنار سایر تجهیزات ها عناصر لایوت را تشکیل می‌دهند.

اگر بخواهیم بیشتر شما را با مفهوم تگ هدر آشنا کنیم. باید بگویم که از لحاظ ظاهری این ترکیب گونه تغییری در سایت شما ایجاد می‌کند بلکه بیشتر این نوع تحقیق از لحاظ مفهومی و معنایی است ت طور کلی کاربرد ترکیب رامی توان مانند یک ظرف یا کانتینر برای محتوای مقدمه در نظر گرفت‌.

پشتیبانی مرورگرها از تگ هدر

جالب است بدانید که تگ هدر در همه مرورگرهای شناخته شده و معتبر از جمله فایرفاکس، سافاری، گوگل کروم، اپرا و اکسپلورر پشتیبانی می شود.

توجه داشته باشید که اگر دانش و تجربه بالایی در زمینه زبان های برنامه نویسی مانند css html نداد ندارید و قصد دارید که یک وبمستر حرفه ای بشوید به گونه ای که به تنهایی تمامی امور یک سایت را مدیریت کنید باید توجه داشته باشید که حتما در یک دوره آموزش وبستر به حرفه ای توسط مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران طراحی شده است شرکت کنید .

در این دوره ها می توانید html css جاوا اسکریپت نحوه استفاده از ابزارهایی مانند سئو آنالیتیکس به شما آموزش داده می شود در نهایت می توانید با کسب تمامی این مهارت ها به راحتی جذب بازار کار شوید.

تاثیر تگ هدر در سئو سایت

Heading Tags یا Header Tags چیست و چه کاربردی دارد؟ همانطور که در پاسخ به این سوال و مواد مختلفی اشاره کردیم باید ببینیم که در تولید محتوا و همچنین ایجاد پست های وبلاگ تمامی اجزا و جوانب موضوعات متعددی که با موضوع اصلی یا کلمه کلیدی در ارتباط است توسط تگ هدر به مخاطب معرفی می شود‌. به طور کلی زمانی که تگ هدر اطلاعات مناسبی را در اختیار گوگل و مخاطبین شما قرار بدهد.

امکان به شما داده می شود که بتوانید از فرصا فراهم شده برای ارتقاء رتبه سایت خود استفاده کنید. در واقع این تگ ها به عنوان تابلوهای راهنمایی هستند که مسیر را به گوگل و کاربران مختلفی که وارد سایت شما می شوند نشان میدهند.

برای مثال در یک متن شما به موضوع خاصی مانند زبان برنامه نویسی css می‌پردازید در این زمینه تگ هدر می تواند به عنوان یک راهنما مخاطبین و کاربران مختلف را در زمینه موضوع اصلی و کلمه کلیدی راهنمایی کند .

در واقع شما با داشتن تگ ها میتوانید یک ساختار و انتظام کلی به سعادت مختلف سایت خود بدهید از همین‌ رو زمانی که موتورهای جستجو و ایندکس کردن صفحات سایت شما را دارند می‌توانند از این تابلوهای راهنما استفاده کنند و بسیار راحت تر برای امتیازدهی سایت شما تصمیم بگیرند. توجه داشته باشید که سئو و بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل تا حد زیادی تحت تاثیر هدینگ ها یا همان تگ هدر ها هستند.

مثال هایی از استفاده از تگ های هدر در تولید محتوا

فرض کنید که قرار است راجع به انواع میوه جات تولید محتوا انجام بدهید و یک فهرست کامل هم ارائه بدهید. برای انجام این کار موضوع اصلی که همان انواع میوه جات است را با تک اچ ۱ مشخص کنید یکی از طبقه بندی های رایج میوه جات تقسیم آنها به میوه های زمستانی و تابستانی است که هر دوی آنها با تگ h2 مشخص می شوند. حال زیر دسته میوه های تابستانه و زمستانه که شامل گیلاس انگور یا پرتقال و نارنگی می شوند به عنوان تگ h3 مشخص می شوند.

تگ های هدر و جدا کردن و مشخص کردن موضوع مقاله و محتوای شما و اطلاعات مختلفی که در صفحه سایز ارائه می شود میزان درک محتوا از جانب کاربران را افزایش میدهد و این آمد دلیلی است راحت بودن کار موتورهای جستجو جهت تشخیص محتوا های مرتبط با یکدیگر بر این اساس استفاده از هدینگ مناسب نقشه مستقیم در بهبود سئوی سایت شما ندارد اما همین افزایش متن مقالات می تواند نقش موثری در بهبود سئو سایت داشته باشد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran