امتیازدهی به : post

Keyword Density یا چگالی کلمه کلیدی چیست؟

Keyword Density یا چگالی کلمه کلیدی چیست؟ اگر به تازگی وارد عرصه دیجیتال مارکتینگ شده باشید ممکن است که با این سوال رو به رو شوید. در پاسخ باید بگوییم که موارد مختلفی می‌تواند تعیین کننده وضعیت یک وبسایت باشد که باید به آن توجه ویژه داشته باشید که یکی از مهمترین آنها به کار بردن کلمات کلیدی یا کیورد ها است.

توجه داشته باشید که استفاده از این کلمات می‌تواند به ارتقاء سطح وب‌سایت شما کمک کند پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا شما را با موارد مختلفی که باعث بهبود وضعیت سایتتان می شود آشنا کنیم.

Keyword Density یا چگالی کلمه کلیدی چیست؟

همانطور که گفتیم این سوال یکی از رایج ترین سوالاتی است که بسیاری از افراد از ما می‌پرسند و می‌خواهند بدانند که چه دلیلی دارد که کلمات کلیدی را باید به صورت پراکنده در صفحات به کار برد.

در پاسخ به این سوال می توانیم به موارد مختلفی اشاره کنیم اما مهمترین آنها این است که به طور کلی کلمات کلیدی مبنای سایت شما هستند و کاربران با جستجوی این کلمات وارد سایت شما می شوند. پس به کار بردن آنها آن هم به صورت پراکنده از مهمترین نکاتی است که باید رعایت کنید.

اگر بخواهیم توضیح مختصری از چیزی کلمه کلیدی به شما بدهیم باید بگوییم که کلمات کلیدی به عنوان مهمترین عنصر مقالات شما باعث جذب بازی کنندگان زیادی برای وب سایت تان می شوند بدین صورت که زمانی که یک کاربر به جستجوی عبارت خاصی در گوگل میپردازد با صفحات وب سایت های مختلفی روبرو می شود که ممکن است یکی از آنها سایت شما باشد.

نمایش سایت در صفحات اول گوگل با کلمات کلیدی

زمانی می توانید از بین وب سایت های مختلف خود را برای کاربران به نمایش بگذارید که به رعایت بسیاری از نکات سئو بپردازید. از مهمترین فاکتورهای سئو می توان به چگالی کلمات کلیدی اشاره کرد کلمات کلیدی شما زمانی دارای چگالی هستند که آنها را به صورت پراکنده در صفحات مختلف وب سایت خود به کار ببرید برای مثال اگر قصد نوشتن یک مقاله هزار کلمه ای را دارید باید توجه داشته باشید که کلمه کلیدی شما باید به عنوان یک عنصر پویا در تمامی را پاراگراف ها ذکر شود.

اگر در یک پاراگ ۳۰۰ کلمه ای اسمی از کلمه کلیدی خود نبرده باشید ممکن است که چگالی به درستی رعایت نشود و باعث نادیده گرفتن شما توسط موتورهای جستجو گوگل شود. پس باید به این نکته توجه داشته باشید که کلمات کلیدی شما نقش موثری در بهبود شرایط سایت دارند. و هرچه میزان پراکندگی و چگالی آن بیشتر باشد توانایی که به جایگاه مناسب تری در گوگل خواهید داشت.

درصد استفاده از کلمه کلیدی در کل محتوای سایت چگالی نامیده می شود برای مثال در یک مقاله ۲۰۰۰ کلمه ای چگالی متن شما می تواند چیزی حدود ۲۰ درصد باشد.

تعداد کلمات کلیدی در متن شما مشخص نیستند. اینگونه نیست که بگویید برای یک متن هزار کلمه حتما باید ۱۲ بار کلمه کلیدی را به کار ببرم این میزان می‌تواند متن شما را مصنوعی و نامناسب جلوه بدهد. بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که متناسب با موضوع بسیار طبیعی و فارغ از هرگونه اجبار به نوشتن مقاله بپردازید.

طبیعی بنویسید

Keyword Density یا چگالی کلمه کلیدی چیست؟ چگالی کلمات کلیدی ۳درصد به کارگیری کلمات اصلی در تمامی متن موارد اشاره دارد زمانی که از چگالی صحبت می‌کنیم منظورمان این است که تا چه اندازه توانسته پراکندگی را در تمامی متن رعایت کنید.

جایی که موتورهای جستجوی گوگل به صورت مداوم در حال رصد کردن و ایندکس کردن صفحات مختلف سایت شما هستند باید این مهارت را داشته باشید تا بتوانید به درستی رضایت آنها را به دست بیاورید این رضایت نیز بر مبنای فاکتورهای از قبل مطرح شده به عنوان قوانین سئو است.

چیزی که می تواند اعتبار سایت شما را افزایش بدهد این است که بدون هیچگونه اجباری مخاطبین و کاربران متعدد را جذب کنید. در واقع کاربران شما نباید به اجبار وارد سایت شما بشوند بلکه متن مقالات باید به گونه ای باشد که پس از مطالعه محتوا بدون اینکه هیچ حساس اجباری در آن وجود داشته باشد بخواهند از خدمات شما استفاده کنند.

زمانی که میگوییم طبیعی بنویسید منظورمان این است که حتماً رضایت کاربران را موتورهای جستجوی گوگل را در نظر بگیرید و به این مورد توجه داشته باشید که یک متن مصنوعی و پر از کلمه کلیدی می تواند مخاطب را دلزده کند و از همان ابتدای متن او را از خواندن آن منصرف کند.

برای نوشتن یک متن طبیعی نیازی به اختن به حاشیه ها ندارید به اصل موضوع توجه داشته باشید و معیارِ خود را کلمه کلیدی قرار بدهید البته کلمه های کلیدی نباید در تمامی متن به صورت فشرده به کار بروند برای مثال در یک پاراگراف ۳۰۰ کلمه‌ای نباید کلمه کلیدی را بیشتر از دوبار به کار ببرید این امر می‌تواند میزان رضایت کاربران شما را کاهش دهد و باعث تنزل درجه رتبه سایت شما شود.

چرا رعایت چگالی کلمات کلیدی مهم است؟

همانطور که در پاسخ به سوال Keyword Density یا چگالی کلمه کلیدی چیست؟ به این نکته اشاره کردیم که کلمات کلیدی کلمات مهمی هستند که باعث نشان دادن سایت شما در صفحات اول گوگل می شوند .

بنابراین برای پیشرفت در یک وبسایت باید به این موضوع توجه داشته باشید که حتما چگالی کلمات را رعایت کنید بدین معنا که با توجه به نوع و تعداد کلمه‌ای که قصد نوشتن آن را دارید درصد پراکندگی کلمات کلیدی را تعیین کنید هیچ چیزی نمی‌تواند مبنای تعداد کلمات کلیدی باشد به جز تخصصی و مهارتی که در این زمینه کسب کرده‌اید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran