امتیازدهی به : post

Largest Contentful Paint یا LCP چیست + آموزش

Largest Contentful Paint یا LCP چیست + آموزش  یکی از بزرگترین و مهمترین معیار های گوگل برای رتبه بندی صفحات مختلف در نظر گرفتن سرعت بارگذاری سایت است.

در واقع این معیار به ارزیابی و تحلیل پارامترهای مرتبط با تجربه کاربری می پردازد و مشخص می کند که بزرگترین پارامتر مرتبط با سایت شما به چه مدت زمانی نیاز دارد تا کاملاً بارگذاری شود.

همانطور که می دانید سئو نقش مهمی در به دست آوردن رتبه مناسب در صفحات گوگل دارد بنابراین باید به آن توجه ویژه داشته باشید و کلیه مواردی که مرتبط با بهینه سازی موتورهای جستجو گوگل هستند را به درستی رعایت کنید.

بر این اساس پارامترهای مختلفی معرفی می شوند تا با پیروی از آنها بتوانید به بهترین شکل ممکن جایگاهی که تمایل دارید را به دست بیاورید. LCP یکی از جدیدترین پارامترهای معرفی شده توسط گوگل است که در به دست آوردن جایگاه مناسب در گوگل از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است.

Largest Contentful Paint یا LCP چیست + آموزش

از این رو تمامی کاربران بر اساس این پارامتر باید بتوانند قسمت های مختلف سایت خود را به گونه‌ای چیدمان کنند که در کوتاه ترین زمان ممکن برای کاربران به نمایش دربیاید. از این رو این پارامتر با محوریت تجربه کاربری و اهمیت دادن به بارگذاری بزرگترین عنصر یک صفحه می تواند معیار مناسبی برای رتبه بندی شما به دست بیاورد.

دلیل اهمیت تجربه کاربری در LCP

Largest Contentful Paint یا LCP چیست + آموزش

اهمیت تجربه کاربری در LCP از آن جهت است که تمامی صفحات وب سایت به این دلیل ارائه شده اند که نیاز کاربران را برآورده کنند. بنابراین گوگل به این موضوع اهمیت زیادی می‌دهد و تمام تلاش خود را می‌کند تا به بررسی معیارهای بپردازد که متناسب با تجربه کاربری هستند.

در صورتی که کاربران شما به اندازه کافی از صفحات سایت استفاده نکنند و نتواند به درستی آنچه که می خواهند را به دست بیاورند متاسفانه توانایی جذب و نگه داشتن آنها به عنوان مشتری ثابت را خواهید داشت.

از این رو تجربه کاربری از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است و در این مورد LCP جنبه با اهمیت تری دارد به همین دلیل اگر میخواهید بر اساس این معیار بسیار بهتر از قبل عمل کنید سعی کنید تمام این موارد نامناسب که باعث پایین آمدن سرعت بارگذاری صفحات سایت شما میشوند را حذف کنید و با یک اصطلاح کلی در جایگاهی قرار بگیرید که خواهان آن هستید.

بزرگترین عنصر صفحه یا LCP چیست؟

بزرگترین عنصر صفحه شما یا همان LCP یکی از مهمترین معیار هایی است که مشخص می کند صفحه سایت شما به چه مدت زمان احتیاج دارد تا بزرگترین عنصر را به نمایش بگذارد. منظور از سرعت نمایش ظاهر شدن عناصر اولیه که در قسمت ابتدایی صفحه وجود دارند است .

بنابراین هرچه در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشید و بتوانید سرعت قابل قبولی را به کاربران ارائه کنید؛ بدون شک از لحاظ به دست آوردن رنکینگ اولیه توسط گوگل عملکرد مناسبی را ارائه خواهید کرد.

Largest Contentful Paint یا LCP چیست + آموزش

نکته قابل توجهی که در این زمینه وجود دارد این است که بر این اساس تنها عواملی توسط گوگل مورد بررسی قرار می گیرند که از نظر کاربران با اهمیت هستند. بنابراین فاکتورهای مهم مانند تصاویر، تگ های مخصوص تصاویر، تصویر زمینه ایجاد شده به وسیله css از اهمیت فوق‌العاده بالایی در  LCP برخوردار می شوند.

اندازه گیری معیار LCP

Largest Contentful Paint یا LCP چیست + آموزش یکی از مهمترین موارد مرتبط با LCP اندازه گیری معیار آن است شما می‌توانید با استفاده از دو روش  این کار را انجام بدهید:

  • به صورت مستقیم با استفاده از روش فیلد
  • از طریق شبیه سازی عملکرد الگوریتم ها

برای استفاده از هر یک از این روشها یکسری از ابزار ها وجود دارند که به شما کمک می کند تا به اندازه گیری دقیق معیار LCP بپردازید. یکی ابزارهایی که در این زمینه به کمک شما می آید PageSpeed Insights است.

 good score چیست؟

اندازه گیری معیار زمانی جهت بارگذاری عناصر مختلف سایت در سنجش وضعیت وب سایت شما از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است بنابراین باید یک نظارت و کنترل در این زمینه وجود داشته باشد تا مشخص شود که در دیدن عملکرد شما به چه صورت بوده است الگوریتم های گوگل معیار خاصی در این زمینه ارائه می‌کنند.

اما حداقل مدت زمان نمایش پیمایش محتوای سایت دو و نیم ثانیه است. بنابراین در صورتیکه با عدد بیشتری مواجه شدید و احساس کردید که عملکرد شما در این زمینه مناسب نبوده است بهتر است که تجدید نظر جدی در راهکارهای ارائه محتوا در وب سایت خود بکنید.

اهمیت LCP در سئو سایت

 Largest Contentful Paint یا LCP چیست + آموزش ؛ LCP یکی از مهمترین معیارهای اندازه گیری رضایت مشتریان از محتوای صفحات سایت شما . بنابراین نمی توان از اهمیت و تاثیر آن در به دست آوردن رتبه مناسب در گوگل ترجمه پوشی کرد.

از آنجایی که تمامی کاربران به دنبال دستیابی به بهترین و مناسب ترین جایگاه در گوگل هستند و می خواهند در میان رقبا بدرخشند پیروی از الگوریتم های مختلف به آنها کمک می کند تا در این زمینه عملکرد مناسبی داشته باشند.

 بنابراین اهمیت سرعت سایت در به دست آوردن سطح قابل قبولی از رضایت مشتریان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر شما نتوانید کاربران و مخاطبین صفحه خود را راضی نگه دارید به احتمال زیاد توانایی به دست آوردن رضایت موتورهای جستجوی گوگل را هم نخواهید داشت. از این رو برای بهبود بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل سعی کنید که در این معیار امتیاز مناسبی به دست بیاورید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran