امتیازدهی به : post

Spam score چیست و چه کاربردی دارد؟

Spam score چیست و چه کاربردی دارد؟ برای آشنایی با این مفهوم ابتدا باید به شما توضیح بدهیم که برای بررسی بهینه سازی و سئو سایت خود نیازمند یک وب سایت هستید تا بتوانید به ارزیابی و تحلیل مواردی بپردازید که باعث بهبود و ارتقاء رتبه شما در گوگل می شوند.

یکی از بهترین وب سایت هایی که میتوانیم در زمینه ارزیابی وضعیت سایت به شما معرفی کنیم سایت MOZ است. این وبسایت با انجام یکسری از  تحلیل ها و با استفاده از ابزارهای ویژه شما را از بسیاری از ویژگی‌های سایت خودتان آگاه می کند.

اسپم اسکور یا spam score چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید که spam score چیست و چه کاربردی دارد؟ باید به شما بگوییم که این ابزار قدرتمند که به تازگی توسط وب سایت MOZ معرفی شده است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به واسطه استفاده از آن از وضعیت لینک های سایت خود آگاه شوید.

همانطور که میدانید گاهی اوقات وبسایت شما است می‌شود و این دلیل مشخصی دارد که ممکن است از آن اطلاع نداشته باشید به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که برای بررسی وضعیت لینک هایی که ممکن است به اسپند تبدیل بشوند از وبسایت MOZ ابزار اسپم اسکور استفاده کنید.

این ابزار با بررسی دقیق تمامی لینک هایی که در سایت شما وجود دارند می‌توانند به بهترین شکل ممکن شما را از مواردی که باعث است نشدن لینک های سایت شما می شود نگاه کند. بسیاری از کلیپ هایی که توسط شما به کار می روند باعث کاهش رتبه سایت شما می‌شوند و این امر به مرور زمان باعث کم شدن سایت خواهد شد به همین دلیل شناسایی این مورد کمک بسیار زیادی در سئو سایت می کند.

حذف لینک های اسپم

شاید یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد هایی که میتوانیم برای اسپم اسکور در نظر بگیریم. کمکی است که به شما در زمینه تشخیص لینک های نامناسب می کند زمانی که شما لینک های نزدیک به اسپرم را در سایت خود به کار می برید ولی از این امر آگاهی ندارید و ممکن است ناخودآگاه بر روی سئو سایت شما تاثیر بگذارد و باعث شود که رتبه سایت کاهش چشم گیری داشته باشد.

در چنین شرایطی توصیه ای که می توانیم به شما داشته باشیم این است که حتماً از ابزار کاربردی اسپم اسکور استفاده کنید و حتماً تمامی لینک هایی که ممکن است از نظر گوگل اسپم شناخته شوند را حذف کنید.

استفاده از ابزار اسپم اسکور

همانطور که گفتیم spam score چیست و چه کاربردی دارد؟ برای نحوه استفاده از آن هم وارد سایت MOZ بشوید و از قسمت ابزار سئو به صورت کاملا رایگان از این ابزار کاربردی استفاده کنید و به تشخیص بک لینک های نامناسب سایت خود بپردازید. توجه داشته باشید که برای استفاده از قابلیت‌های مختلفی که در این سایت وجود دارد باید از قبل اکانت داشته باشید و اگر ندارید ابتدا اکانت مورد نظر خود را بسازید سپس از ابزار کاربردی اسپم اسکور استفاده کنید.

برای اینکه وضعیت از لینک های سایت خود را توسط این ابزار بررسی کنید یک کادر سفید وجود دارد که با وارد کردن URL و کلیک کردن بر روی دکمه آنالیز از وضعیت سایز خود آگاه شوید.

بررسی برخی از فاکتورهای اصلی اسپم اسکور

  • کم بودن تعداد صفحات سایت

همانطور که در پاسخ به سوال spam score چیست و چه کاربردی دارد؟ این موضوع اشاره کردیم که این ابزار کاربردی با در اختیار داشتن یک سری از فاکتورها وضعیت سایت شما را از لحاظ است نبودن مورد بررسی قرار می‌دهد یکی از مهم‌ترین فاکتور هایی که می‌توان برای این اند در نظر گرفت کم بودن صفحات سایت شما است.

البته ما نمی‌توانیم به صورت مطلق بگوییم که هر سایتی که صفحات کمتری داشته باشد در لیست اسپم قرار خواهد گرفت. اما با تحقیقات صورت گرفته راجع به این موضوع مشخص شده است که تعداد وبسایت های اسلامی شده که دارای صفحات کمتری بوده اند بیشتر بوده است.

  • استفاده از دامنه های بی ارزش

از موارد مهمی که می توانیم به عنوان یک فاکتور اصلی برای تشخیص اصلی بودن یک سایت در نظر بگیریم استفاده از دامنه‌های بی ارزش است. اگر پس از آنالیز سایت خود متوجه شدید که رتبه اسپم اسکور شما بسیار بالا است و از دامنه های بی ارزش استفاده می کنید سعی کنید آنها را تغییر دهید.

  • طولانی بودن نام دامنه

یکی از مهمترین مواردی که باعث می شود سایت شما اسلام شناخته می شود طولانی بودن نام دامنه است پس از کوتاه کردن آن سعی کنید که این فاکتور را از بین ببرید.

  • استفاده از فونت های ناهنجار و غیر معمول

در صورتی که از تند های نامتعارف و غیر معمول در سایت هدف استفاده می کنید ممکن است رتبه اسپم اسکور شما بالا باشد. بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از فونت های ساده و معمولی استفاده کنید که کاربران به راحتی بتوانند در سایت شما استفاده کنند.

  • از تبلیغات دو کلیکی استفاده کنید

با توجه به تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که سایت هایی که از تبلیغات دو کلیکی استفاده می کنند معمولاً کمتر توسط گوگل به عنوان سایت اسپم شناخته می شوند.

  • لینک دادن به لینکدین

در پاسخ به سوالspam score چیست و چه کاربردی دارد؟ این موضوع اشاره کردیم که یکی از مهمترین مواردی که توسط این ابزار حرفه ای مورد بررسی قرار می‌گیرد لینک های سایت شما است بنابراین کمتر سایتی را می شناسیم که با لینک دادن به سایت لینکدین اسپم شناخته شده باشد پس از این قابلیت استفاده کنید.

  • از کلمات کلیدی در تگ متا استفاده کنید

کمتر سایتی را میشناسیم که از کلمات کلیدی در تگ متا استفاده کرده باشد و استفاده شده باشد از این امر می‌تواند در کاهش رتبه شما در اسپم اسکورتاثیرگذار باشد.

تعداد بازدیدکنندگان

از عوامل مهم تاثیرگذار در شناخته شدن سایت شما به عنوان یک وب سایت اسپم تعداد بازدیدکنندگان شما است. هرچه تعداد بازدیدکنندگان سایت کمتر باشد احتمال و قرار گیری شما در لیگ بسیار زیاد است.

ما در این مقاله سعی کردیم پاسخ سوال spam score  چیست چه کاربردی دارد؟ را به درستی بدهیم و در این قسمت برخی از فاکتورهای مهم و اصلی این ابزار کاربردی را بررسی کردیم امیدواریم که توانسته باشید از آنها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran