امتیازدهی به : post

structur data چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

structure data چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ یکی از مهم ترین مواردی که باعث می شود موتورهای جستجو بسیار راحت تر صفحات وب سایت شما را شناسایی و به تحلیل آن ها از لحاظ سئو بپردازند داده های ساختار یافته هستند. بنابراین اگر می خواهید بیشتر با این مفهوم آشنا شوید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

درک بهتر اطلاعات یک وب سایت توسط موتورهای جستجوی گوگل از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است زمانی که جستجوگر های گوگل به دنبال کسب اطلاعات لازم راجع به صفحات مختلف سایت شما هستند به موانعی بر میخورند که ممکن است این اطلاعات به درستی توسط آنها درک نشود .

بنابراین اهمیت به دست آوردن اطلاعات مناسب توسط موتورهای جستجوی گوگل به شما کمک می‌کند تا بتوانید بسیار بهتر در فضای مجازی به فعالیت بپردازید و به ارتقاء وب سایت خود کمک کنید اطلاعات صفحات سایت شما در دیتابیس و قالب html ثبت می شود.

 تفسیر این گونه از اطلاعات برای موتورهای جستجوی گوگل مشکل است بنابراین داده های ساختار یافته به عنوان المان های نشانه گذاری در صفحات سایت به موتور ها کمک می کنند تا بتوانند بسیار راحت تر اطلاعات مورد نظر را به دست بیاورند‌.

structur data چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

ممکن است بخواهید بدانید که structur data چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟بنابراین در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل در ارتباط با کسب و کار شما از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار هستند از این رو شما باید از روشهای استفاده کنید که موتورهای جستجوی گوگل بتوانند به راحتی به تفسیر اطلاعات و داده های نهان وب سایت شما بپردازند.

هرچه در این زمینه بهتر عمل کنید و مسیر را برای موتورهای جستجوی گوگل هموارتر سازید امکان پیشرفت شما بیشتر خواهد شد و این به عنوان یک پوئن مثبت برای افزایش بازدید وب سایت شما تلقی خواهد شد.

اهمیت داده های ساختار یافته یا استراکچر دیتا

همانطور که در بالا در پاسخ به سوال structur data چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟  این موضوع اشاره کردیم که اطلاعات مختلفی در صفحات سایت شما وجود دارند که موتورهای جستجوی گوگل باید از آنها آگاه شوند تا بسیار راحت‌تر بتوانند آنها را مورد تحلیل و ارزیابی قرار بدهند.

شما به عنوان یک وبمستر برای وب سایت خود تلاش های بسیار زیادی کرده اید بنابراین این امر از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است که بتوانید داده های ساختار یافته سایت خود را به گونه ای در اختیار  موتورهای جستجوی گوگل قرار بدهید تا بتوانند بسیار راحت‌تر به بررسی داده‌های مختلف سایت شما بپردازند.

برای مثال استراکچر دیتا به عنوان یک المان نشانه گذاری می ‌تواند به موتورهای جستجوی گوگل کمک کند که اطلاعات تماس سایت شما را به دست بیاورند و از آن طریق اطلاعات دیگری نظیر مقالات تصاویر و بسیاری از ویژگی های دیگر توسط آنها تشخیص و مورد بررسی قرار می گیرد‌.

 شاید برای شما جالب باشد که بدانید حتی پاراگراف‌های مرتبی که داخل یک مقاله یا متن قرار گرفته‌اند برای موتورهای جستجوی گوگل مبهم هستند‌. بنابراین داده های ساختار یافته با نشانه گذاری های مناسب این ابهام را برای آنها در طرف می کنند و این می تواند شانس شما را در به دست آوردن امتیاز از طریق گوگل افزایش بدهد.

structure dataعلاوه بر اینکه به موتورهای جستجو کمک می کنند که راحت تر در سایت شما بخزند برای کسب اطلاعات لازم راجع به صفحات مختلف سایت شما نیز به آن ها کمک می کنند، در واقع در درک اطلاعات را راحت تر می کنند.

به طور کلی در پاسخ به سوال چیست و چگونه از آن استفاده کنیم باید به این موضوع اشاره کرد که اگر وب سایت شما فاقد قطعات اطلاعاتی مهم یا همان structure data باشد شانس بزرگ رتبه بندی از طریق موتورهای جستجوی گوگل را از دست خواهید داد و این به معنای سود پایین و دیده نشدن صفحات مختلف سایت شما در گوگل است که متاسفانه میتواند معایب بسیار زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

تاثیر داده های ساختار یافته یا structure data در سئو

structur data چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ به دست آوردن اطلاعات لازم راجع به این مفهوم اساسی به شما کمک می کند تا بتوانید در مسیر ارتقاء کسب و کار خود قدم‌های بزرگتری بردارید و باعث شوید که میزان بازدیدکنندگان وب سایت شما افزایش پیدا کنند.

در واقع این آرزوی هر فردی است که بتواند روزی در صفحات اول جستجوی گوگل قرار بگیرد و صفحات مختلف سایت او به عنوان صفحات معتبر و با کیفیتی از نظر موتورهای جستجوی گوگل تحلیل شود.

 بنابراین برای اینکه بتوانید در این زمینه بهتر عمل کنید و از نظر موتورهای جستجوی گوگل معتبر شناخته شوید باید تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید بسیار بهتر عمل کنید و درک اطلاعات صفحات سایت خود را برای موتور های خزنده گوگل راحت تر کنید. تاثیر داده های ساختار یافته در سئو سایت به قدری زیاد است که اگر تمام تلاش خود را بکنید و اطلاعات مناسبی را در سایت قرار بدهید.

ولی این اطلاعات توسط موتورهای جستجوی گوگل شناسایی نشوند تمامی زحمات شما به باد می‌رود بنابراین باید تمام سعی خود را بکنید که با نشانه گذاری های مناسب و داده های ساختار یافته در صفحات مختلف سایت خود به عنوان یک راهنما موتورهای جستجوگر را با اطلاعات و داده‌های مختلف سایت خود آشنا کنید.

با این حساب آن ها به واسطه این نشانگرها و راهنما های مناسبی که در صفحات مختلف سایت شما قرار دارند می توانند از ساختار اطلاعاتی سایت شما مطلع شوند و بسیار راحت تر به امتیازات سئو شما اضافه کنند.

اولین و مهمترین نکته ای که در زمینه نقش راهنمای داده‌های ساختاریافته وجود دارد این است که وجه مناسبی از اطلاعات مختلف سایت شما را به موتورهای جستجوگر گوگل نمایش می دهد در واقع آنها برای به دست آوردن اطلاعات راجع به سایت شما به موانع بسیار زیادی برخورد می کنند اما اگر بتوانید با استفاده از استراکچر دیتاها اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار بدهید امتیاز مناسب تری هم از لحاظ سئو دریافت خواهید کرد.

شاید برای شما عجیب و کمی غیر منتظره باشد که بدانید استراکچر دیتا ها امروزه جایگزین کلمات کلیدی جادوی برای جذب کاربر شده‌اند در واقع دیگر زمان جولان دادن با استفاده از کلمات کلیدی به پایان رسیده است. به همین دلیل شما به عنوان فردی که نیازمند جذب بازدیدکنندگان زیادی برای سایت خود هستید باید میزان دانش و اطلاعات خود را راجع بهstructur data  چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ افزایش بدهید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran