امنیت وردپرس چیست؟

یکی از مهم ترین مسائلی که مدیران وردپرسی به آن حساس هستند تامین امنیت وردپرس هست که نمی توان به راحتی از کنار این موضوع گذشت.

وردپرس به علتی محبوبیتی که در میان سیستم‌های کنترل محتوا دارد همواره در معرض هک و نفوذ می باشد که استفاده از وردپرس در تعداد زیادی از سایت‌ها هم باعث زیاد و زیادتر شدن موضوع هک سایت وردپرسی شده است.

از آنجایی که موضوع امنیت یک چیز تناوبی هست و نمیشه بیان کرد یک سیستم امنیت کامل را دارا می باشد یا خیر بنابراین لازمه از تمامی روش های موجود برای افزایش امنیت در وردپرس نهایت بهره برداری را ببرید.

در این نوشته از سایت سئو تهران قصد دارم به معرفی روش های تامین امنیت وردپرس بپردازم که با استفاده کردن از این راه ها خواهید توانست امنیت سایت خودتان را زیاد کنید و از هر شکل نفوذ و هک در سایت تا حد بسیار بالایی پیشگیری کنید.

پس اگر شما هم در امنیت وب سایتتون دچار مشکل هستید و از طرف برخی اشخاص مورد تهاجم قرار می‌گیرید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با فعال کردن و اضافه کردن راه های امنیتی که در این مقاله با هم مرور می‌کنیم امنیت وردپرس را تا حد زیادی اضافه کنیم.

آموزش امنیت وردپرس

چگونگی تامین امنیت وردپرس و پیشگیری از هک وردپرس

موقعی که یک سایت هک شده و مورد نفوذ قرار گرفته است تمامی اطلاعات و تصاویر موجود در سایت مورد سرقت قرار خواهد گرفت.

در مشکل ترین وضعیت برخی اشخاص پس از نفوذ بدون اینکه چیزی بفهمید با قرار دادن کدهای مخرب در قسمت های مختلف سایت کاری می‌ کنند که اطلاعات سایت شما را به صورت دائمی استخراج شده و برایشان به صورت اتوماتیک ارسال شود.

در ظاهر تمامی چیز ها در سایت شما به درستی فعال می باشد و مشکلی مشاهده نخواهید کرد اما اطلاعات بسیار پر اهمیت سایت شما و کاربرانی که در سایتتون هستند به طور دائمی در حال درز کردن به جایی است.

بنابراین از همین نخست که شروع به نصب وردپرس کرده اید لازمه تمامی روش‌های افزایش امنیت وردپرس را استفاده کنید و از هک سایت و نفوذ در وردپرس پیشگیری نمائید.

از طرفی هم تامین امنیت یک سایت فقط محدود به سیستم مدیریت محتوا نمی باشد و به هاست و سرور شما هم مرتبط است که باید در سطح بالایی از نظر امنیتی گذاشته شود.

بنابراین در قدم اول تلاش نمائید از هاستی بهره ببرید که امنیت بالایی داشته باشد. در مقالات بعدی به روش افزایش امنیت در هاست هم خواهم پرداخت.

به‌روز رسانی دائمی وردپرس

اصلی ترین مسئله در تامین امنیت وب سایت‌های وردپرسی به روز بودن ورپرس و پلاگین ها و قالب‌هایی می باشد که ازشون بهره برداری می‌کنید.

تیم وردپرس سئو تهران به طور دائمی در حال افزودن قابلیت‌ های جدید و رفع مشکلات و باگ‌های امنیتی این سیستم مدیریت محتوا برای شما به صورت 24 ساعته می باشد.

پس موقعی که وردپرس به روز رسانی می‌شود باید در نخستین فرصت اقدام به به روز رسانی این سی ام اس بکنید.

برای پلاگین ها و قالب‌های استفاده شده هم باید به همین ترتیب عمل کرده و آنها را به صورت مداوم به روز رسانی کنید.

بک ‌آپ گیری مداوم وردپرس

بعد از هک شدن یک سایت وردپرسی به طور معمول کدهای مخرب در سایت هک شده قرار داده می شود که در بیشتر مواقع شاید متوجه این مسئله نشده باشید.

از سوی دیگه نخواهید توانست به بک آپ گیری که میزبان شما تهیه میکنه زیاد اطمینان داشته باشید.

چرا که برای چندین میزبانی این مشکل به وجود آمده است که به علت گرفتن هاردهای سرور به وسیله پلیس آلمان تعداد زیادی از سایت‌ها به شکل کامل از صفحه اینترنت ناپدید شده اند و برای مشتریان هم هیچ توضیحی مورد پذیرش نبوده و کلی تلاش و هزینه که برای رشد یک سایت داشتند به خاطر سهل انگاری در بک آپ گرفتن به وسیله مدیران سایت‌ها نابود شده است.

پس تلاش نمائید همیشه خودتون هم از سایت نسخه بک آپ بگیرید تا اگر مورد خاص این چنین به وجود آمد یا سایت هک شد قابلیت این را داشته باشید از فایل بک‌آپ برای اطمینان از سالم بودن کلیه فایل‌ها موجود در سایت به ادامه فعالیت بپردازید.

بک آپ گیری از سایت همواره مناسب ترین انتخاب برای ازبین رفتن مشکلات ناخوشایند در سایت می باشد. که خواهید توانست با استفاده از مقاله آموزش امنیت وردپرس تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس با نحوه بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس و فایل‌های آن بیشتر آشنا شوید.

توجه ویژه به امنیت فایل wp-config.php

فایل wp-config.php یکی از اصلی ترین فایل‌های هر سایت وردپرسی می باشد که اطلاعات دیتابیس در این فایل گذاشته شده است.

بنابراین در نگهداری امن اطلاعات این فایل باید دقت لازمه را داشته باشید و با استفاده از هر روش تخصصی که سئو تهران به شما آموزش خواهد داد دسترسی به این فایل را برای افراد دیگر به طور کلی ازبین ببرید تا کسی جز خود شما قادر به دیدن این فایل نباشد.

در مقاله آموزش مدیریت فایل کانفیگ وردپرس سئو تهران به تعدادی از روش هایی که خواهید توانست از خود این فایل محافظت کنید و هم اینکه سایر کارهای امنیتی را روی وردپرس قرار دهید پرداخته ایم که پیشنهاد می‌کنم از این موارد استفاده کنید.

افزایش امنیت فایل htaccess

یکی دیگه از فایل‌های بسیار حساس در وردپرس htaccess می باشد که با بهره بردن از اون میشه کارهای بسیار زیادی را روی هر سایت انجام داد. این فایل با بهره بردن از دستوراتی که میتونه اجرا کنه در محافظت از فایل‌ها و پوشه‌های وردپرس نقش بسیار زیادی را داره که خواهید توانست با استفاده کردن از دستورات فایل htaccess امنیت سایت را اضافه کنید.

برای افزایش امنیت در وردپرس با htaccess هم میتونید از مواردی که در مقاله آموزش کار با htaccess در وردپرس سئو تهران به اونها پرداختم بهره لازم را ببرید.

افزایش امنیت فایل wp-admin

فایل wp-admin هم یکی از اصلی ترین پوشه‌های وردپرس می باشد که همونطور که از اسم این پوشه پیداست کارهای مرتبط به مدیریت پیشخوان وردپرس را به عهده دارد که با دسترسی به این فایل هرکسی میتونه به راحتی با اضافه کردن کدهایی در فایل‌های موجود در این پوشه به شکل کلی پیشخوان وردپرس را ازبین ببره.

برای افزایش امنیت این فایل مهم میتونید از کارهایی مانند رمزگذاری روی پوشه wp-admin در هاست سی پنل استفاده نمائید.

شیوه تامین امنیت وردپرس و دوری از هک وردپرس

یکی از نگرانی ‌های پر اهمیت مدیران وردپرسی بوجود آوردن و آموزش امنیت سایت هست که نمی شود به راحتی از کنار این مبحث عبور کرد. وردپرس به علت محبوبیتی که در میان سیستم ‌های سایت ساز دارد همیشه در معرض هک و نفوذ جای دارد که به کار بردن از وردپرس در خیلی از سایت‌ها هم سبب بیشتر شدن عنوان هک سایت وردپرسی شده است.

از جهتی که که بحث امنیت یک مورد نسبی هست و نمی شود بیان کرد در مقاله آموزش امنیت سایت یک سیستم امنیت کامل دارد در نتیجه لازم از همه عملکرد های وجود داشته برای بالا بردن امنیت در وردپرس به کار ببرید.قصد داریم به معرفی روش های تامین امنیت وردپرس بپردازیم که با به کار بردن از این شیوه می توانید امنیت سایت خود را افزایش داده.

و از هر گونه نفوذ و هک در سایت تااندازه خیلی زیادی جلوگیری کنید. بنابراین اگر شما هم در امنیت سایتتان سبب مشکل شدید و از جهتی بعضی از اشخاص مورد حمله قرار می‌گیرید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با فعال کردن و افزودن شیوه های امنیتی که در این مقاله با هم دوره می‌کنیم امنیت وردپرس را بالا ببریم.

وقتی که یک سایت هک شده و مورد نفوذ جای می گیرد همه اطلاعات وجود داشته در سایت مورد سرقت قرار خواهد گرفت. در بدترین وضعیت بعضی از اشخاص پس از نفوذ بدون آن که موردی متوجه بشید با قرار دادن کد های غلط در قسمت متفاوت سایت کاری می‌کنند که اطلاعات سایت شما را به طور همیشگی استخراج کنند.

در ظاهر  تمام موارد در سایت شما به طور صحیحی کار می کند و به اشکالی بر نخواهید خورد ولی اطلاعات پر اهمیت سایت شما و مخاطبانی که در سایتتان هستند همیشه در حال آشکار شدن به جایی هست.بنابراین از همین اول که آغاز به نصب وردپرس می‌کنید مهم است که همه شیوه های افزایش امنیت وردپرس را به عمل درآورید.

و از هک سایت و نفوذ در وردپرس پرهیز کنید. از جهتی هم تامین امنیت یک سایت اساسا محدود به سیستم اداره محتوا نبوده و به هاست و سرور شما هم بر می گرددکه باید در سطح بالایی از دید امنیتی قرار داشته باشد. در نتیجه در گام اول تلاش کنید از هاستی به کار ببرید که امنیت زیادی داشته باشد.با ما در محتوای آموزش امنیت سایت همراه باشید.

  1. آپدین مداوم وردپرس :

پر اهمیت ترین عنوان در تامین امنیت سایت‌های وردپرسی آپدیت بودن ورپرس و افزونه ‌ها و قالب ‌هایی هست که از آن ها به کار می برید. گروه وردپرس همیشه در حال اضافه کردن توانایی های بروز و برطرف کردن مشکلات و باگ‌ های امنیتی این سیستم اداره محتوا است.

بنابراین در نتیجه مقاله آموزش امنیت سایت که وردپرس بروزرسانی می‌شود باید در نخستین فرصت اقدام به بروزرسانی وردپرس بکنید. برای افزونه ‌ها و قالب ‌های به کار برده شده هم باید به همین صورت عمل کرده و آن ها را بروزرسانی کنید.

  1. بک ‌آپ گیری مرتب وردپرس :

پس از هک شدن یک سایت وردپرسی همواره کد های مخرب در سایت قربانی تزریق می شود که در بیشتر زمان ها ممکن است متوجه این موضوع نشوید. از جهتی دیگه نمی شود به بک آپ گیری که میزبان شما تهیه می کند زیاد یقین داشت. به دلیل آن که برای چندین میزبانی این اشکال رخ داده است اومده.

که به علت گرفتن هارد های سرور بواسطه پلیس آلمان خیلی از سایت ‌ها به طور کامل از صفحه اینترنت پاک شدند و برای مخاطبان هم هیچ توضیحی دارای هضم نبوده و همه زحمت که برای توسعه یک سایت داشتند به دلیل سهل انگاری در بک آپ گرفتن بواسطه مدیران سایت‌ها به باد رفت.

پس تلاش کنید همواره خودتون هم از سایت نسخه بک آپ داشته باشید تا اگر مشکلات این چنین اتفاق فتاد یا سایت هک شد بتوانید از فایل بک‌آپ برای یقین از سالم بودن همه فایل‌ها وجود داشته در سایت به ادامه فعالیت مقاله آموزش امنیت سایت بپردازید. بک آپ گیری از سایت همیشه مناسب ترین انتخاب برای برطرف کردن مشکلات نامناسب در سایت است.

که می توانید با به کار بردن از مقاله آموزش تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس با شیوه بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس و فایل‌ های آن شناخت پیدا کنید.

  1.  بالا بردن امنیت فایل :

فایلwp-config.phpیکی از پر اهمیت ترین فایل‌ های هر سایت وردپرسی است که اطلاعات دیتابیس در این فایل جای دارد. در نتیجه در حفظ اطلاعات این فایل باید توجه کافی را دارا باشید و با به کار بردن از هر شیوه ای که می دانید دسترسی به این فایل را هدر کنید تا فردی جز خود شما توانا به دیدن این فایل نباشد.

در این مقاله آموزش امنیت سایت مدیریت فایل کانفیگ وردپرس به اندازه از عملکرد های که هم می توانیید از خود این فایل مراقبت کنید و هم آن که دیگر کار های امنیتی را روی وردپرس آماده سازی کنید پرداخت را هم که پیشنهاد می‌کنیم از این نکته به کار ببرید.

  1. زیاد کردن امنیت فایل :

htaccess.  یکی دیگه از فایل‌های پر اهمیت در وردپرس هست که با به کار بردن از آن می شود کار های متفاوتی را روی هر سایت انجام داد. این فایل با به کار بردن از دستوراتی که می شود اجرا کرد در محافظت از فایل‌ ها و پوشه‌ های وردپرس نقش مهمی را دارد که می توانید با به کار بردن از دستورات فایلhtaccess. امنیت سایت را بالا ببرید.

  1. افزایش امنیت پوشه :

پوشهwp-admin هم یکی از حائز اهمیت ترین پوشه‌های وردپرس هست که همانگونه که از نام این پوشه معین شده کار های مرتبط به مدیریت پیشخوان وردپرس را به عهده داره که با دسترسی به این پوشه می شود به آسانی با تزریق کد هایی در فایل‌های وجود داشته در این پوشه به طور اساسی پیشخوان وردپرس را به هم ریخت. برای بالا بردن امنیت این پوشه می توانید از کار هایی مانند رمزگذاری روی پوشهwp-admin در هاست سی پنل به کار ببرید.

  1. به کار بردن از رمز عبور قوی و سطح دسترسی :

راحت ترین و معروف ترین شیوه برای هک و نفوذ در سایت‌ های وردپرسی به علت به کار بردن از رمز عبور سست رخ می د هد. موضوع به کارنبردن از رمز قوی اساسا محدود به وردپرس نیست و اگر پیگیر اخبار تکنووژِی بوده باشید، هر ساله گزارشات خیلی زیادی ب اساس بر هک ایمیل کاربران انتشار می یابد که در آن از رمز های سست و معمولی به کار برده شوند.

آموزش امنیت سایت

سئو تهران دارای تیمی مجرب از متخصصین امنیت وردپرس می باشد، ما قصد داریم کلاس های آموزشی برای شما هم به صورت خصوصی و هم به صورت عمومی برگزار نماییم.

شما می توانید با ثبت نام و شرکت در کلاس آموزش امنیت وردپرس سئو تهران، به راحتی امنیت وردپرس خود را تا حدودی تامین کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که هیچگاه امنیت سایت و فضای مجازی صد در صد نخواهد بود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در کلاس آموزش امنیت وردپرس با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید : سئو قسطی

last update :1/18/2021

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran