بک لینک ایرانی چیست؟

به بیان روان بک لینک ایرانی به پیوندهایی اطلاق می‌شود که از سایت‌های دیگر به سایت شما داده شده است. موقعی که از سایت خود به سایت دیگر پیوند می‌دهید، سایت دیگر از سایت شما بک لینک ایرانی به دست آورده است.

بک لینک ایرانی

بک لینک در سئو چه مقدار اهمیت دارد؟

ارزش بک لینک ایرانی در سئو می‌توان بیان کرد به طور تقریبی مهم است، تجربه ثابت کرده است که سایت‌هایی که بک لینک های واقعی زیاد دارند و در کنار آن محتوای به موقع و جدید منتشر می‌کنند، رتبه عالی دارند.

برای واضح تر شدن اهمیت بک لینک ایرانی در سئو و بهینه سازی سایت به این مثال توجه کنید:
تصور نمائید شما در جلسه‌ای مبحثی را بیان نموده اید و ۱۰ نفر موضوعی را که بیان کردید تایید کردند و آن را تایید کرده اند؛ بعد از آن شخص دیگری مبحثی را بیان کرد و ۴ نفر به او رأی اعتماد دادند و او را تأیید نمودند. حال حرف شما پر ارزش می شود یا فرد مقابل؟ جواب مشخص می باشد که شما! به دلیل اینکه اشخاصی که حرف شما را تایید می‌کنند زیاد تر از شخص مقابل است.

بک لینک هم به این شکل است؛ به طور تقریبی مانند رأی می‌ماند، هرچه بک لینک ایرانی شما بیشتر به سایت شما و مطالب شما باشد بدین معناست که اشخاص بیشتری به آن رأی می‌دهند، آن را دوست دارند و آن را تایید می کنند، پس رتبه بهتری را خواهید داشت. بک لینک از فاکتورهایی می باشد که رتبه سایت را معین می‌کند.

آیا بک لینک ایرانی باید خریداری شود؟

اگر به این فکر افتاده اید که با خرید بک لینک در سایت‌های با پیج رنک بالا قابلیت این را خواهید داشت قدرت دامین و سایت خود را اضافه کنید و رتبه بهتری را بگیرید، تصور شما غلط است! به دلیل اینکه google و سایر موتورهای جستجو قدرتمند به سادگی آب خوردن سایت‌هایی که برای به دست آوردن رتبه بهتر در جستجو اقدام به خرید لینک می‌نمایند را پیدا نموده و از رتبه آنها کم خواهد کرد. البته لازم به ذکر است اگر تمایل دارید در یک سایت تبلیغات نوشتاری منتشر کنید، با Nofollow سازی لینک می‌توانید دیگر نگران رخ دادن آمدن مورد خاصی برای سایت خود نباشید. شاید بپرسید که اگر بک لینک را خریداری ننمائیم پس به چه شکلی می‌توانیم به سایت خود بک لینک ایرانی دریافت کنیم و به این طریق قدرت سایت خود را اضافه کرده و رتبه بالاتری را به دست بیاوریم؟

پاسخ این است که شما باید بک لینک‌ها را به شکل طبیعی به دست بیاورید؛ یعنی مطالب تازه و کاربردی تولید نمائید تا مخاطبان در سایت‌ها و وبلاگ‌های خود لینک‌های شما را بگذارند. همچنین از شبکه های اجتماعی خواهید توانست برای بک لینک ایرانی ساختن بهره ببرید.

ویژگی های بک لینک ایرانی خوب و بد چیست؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم لینکی که شما درخواست قراردادن آن را کرده نموده اید لینک خراب و به لینکی که مخاطبان به میل خود گذاشته اند لینک خوب گفته می‌شود.چرا؟به دلیل اینکه موقعی که شما برای قرار دادن لینک خود پول پرداخت می‌کنید می خواهید که لینک شما در تمام صفحات نمایش داده شود، کلمه کلیدی مهم سایت شما لینک شود، Dofollow باشد و … پس از ویژگی های لینک بد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– لینک شدن کلمه پر اهمیت کلیدی سایت: برای مثال اگر سایت در مورد طراحی سایت هست، در همه جا به کلمه طراحی سایت بک لینک ایرانی می‌شود، این لینک غیر واقعی و بد اطلاق می‌شود، به دلیل اینکه مخاطبان معمولا چنین کاری نمی‌کنند مگر اینکه هزینه برایشان کرده باشید.

– لینک شدن سایت در کلیه صفحات سایت: این هم یکی از چیز های دیگری است که باعث می‌شود بک لینک به بک لینک بد تعویض شود، به دلیل اینکه کمتر مدیر سایتی حاضر می‌شود لینک کسی را در کلیه صفحات سایت خود قرار دهد مگر اینکه پولی مبلغی به او پرداخت کرده باشید.

– لینک شدن صفحه اصلی سایت: اگر کلیه به صفحه اصلی شما لینک بدهند و به نوشته های سایت شما لینک ندهند اصلا نگران نباشید، به دلیل اینکه این مورد هم باعث می‌شود بک لینک به بک لینک بد تبدیل شود.

– لینک شدن سایت شما در سایت خارج از موضوع مد نظر شما: به طور معمول مخاطبان در سایت خود لینک‌هایی را می گذارند که با موضوع وبلاگشان ارتباط داشته باشد، اگر موضوع سایت شما در زمینه طراحی لوگو باشد و در آن سایت اسب فروشی را لینک کنید، طبیعی است که بک لینک ایرانی بد است.

– بک لینک ایرانی سایت در سایت های کپی بردار و بدون کیفیت: همانگونه که سایت‌های بی کیفیت خودشان کیفیت زیادی ندارند، لینک‌هایی که از آنها به سایت شما ارسال می‌شود نیز خوب نیست و اگر آن سایت‌ها اسپم باشند، حتی باعث می‌شود در برخی اوقات به رتبه سایت شما آسیب برساند.

– لینک شدن سایت به شکل پنهانی: لینک‌ها را به صورت پنهانی در برخی صفحات می گذارند تا کاربران ببینند و از آن استفاده کنند، ولی زمانی که لینک  مخفی باشد و قابل نمایش نباشد، Backlink غیرطبیعی است.

باید بیان کنیم که اگر در موارد فوق لینک شما Nofollow باشد، رتبه سایت شما هیچ نخواهد دید.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: بک لینک عادی

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید