درباره بک لینک

بک لینک چیست؟ چند نوع بک لینک داریم؟ برای ایجاد بک لینک از چه راه هایی باید استفاده کنیم؟ اهمیت بک لینک چقدر است؟

برای پاسخ به تمامی این سوالات پیشنهاد می کنیم که به پایان این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار دهیم.

یکی از راه هایی که به سئو سایت کمک می کند، ایجاد بک لینک های خارجی و داخلی می باشد که در ادامه داخلی و خارجی بودن آن را شرح می دهیم.

بک لینک داخلی

بک لینک های داخلی به لینک هایی می گویند که در داخل سایت انجام می شود و برای این کار شما می توانید مطالب سایت خود را به یک دیگر پیوند دهید.

با این کار google می تواند تشخیص دهد که شما روی چه مطالبی تاکید دارید و با این کار می توانید تمامی مطالب سایت خود را به یک دیگر پیوند دهید.

برای ایجاد بک لینک داخلی سعی کنید که مطالبی که بیشتر مورد قبول مخاطبان قرار دارد را لینک دهید تا با این کار محتوای لینک مورد نظر هم بازدید بیشتری داشته باشد.

در ایجاد بک لینک های داخلی زیاده روی نکنید و فقط سعی کنید مطالب مفید را به یک دیگر لینک دهید و با این کار یک چرخه بین محتواهای شما ایجاد می شود.

بک لینک

بک لینک خارجی

بک لینک های خارجی می تواند به بهینه سازی سایت شما کمک بسیار زیادی کند و برای این کار باید به سایت های معتبر برای ایجاد بک لینک خارجی مراجعه نمایید.

بک لینک های خارجی پایداری سایت شما را بیشتر می کند و به شما کمک می کند تا زودتر به نتیجه ی دلخواه خود برسید و همچنین در بازدیدهای سایت شما تاثیرگذار خواهد بود.

از این رو چندین راه برای ایجاد لینک های خارجی وجود دارد که برخی از آن ها مفید و برخی از آن ها برای سایت شما مضر می باشد و مفید و مضر بودن آن در بهینه سازی سایت شما تاثیر دارد.

تبادل لینک در بین سایت های معتبر، استفاده از انجمن ها، داشتن وبلاگ خصوصی و تبادل لینک در بین وبلاگ ها از جمله راه هایی است که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

بک لینک مخرب

اما در برخی از موارد راه هایی هستند که بک لینک های شما را به صورت خیلی زیاد و در عرض یک روز افزایش می دهند که این کارها برای گوگل قابل قبول نمی باشد.

یکی از این راه ها خرید بک لینک می باشد که در نگاه اول شاید به سایت شما کمک کند و رتبه ی سایت شما را افزایش دهد و علاوه بر آن کلمات شما در گوگل رشد پیدا می کنند.

اما پس از مدتی این بک لینک ها از بین می روند و سایت شما با افت شدیدی مواجه می شود و ربات های گوگل این کار را تقلب محسوب می کنند.

از بین رفتن این بک لینک ها باعث می شود تا سایت شما جایگاه خود را از دست بدهد و رتبه آن کاهش پیدا می کند و از طرفی گوگل به خاطر تقلب در بک لینک ها سایت شما را جریمه می کند.

ایجاد بک لینک باید به صورت روزانه و به تعداد مشخصی باشد تا سایت شما روند رو به رشد داشته باشد و گوگل سایت شما را به صورت روزانه مورد بررسی قرار می دهد و اگر پیشرفتی بر سایت انجام شده باشد به آن امتیاز می دهد.

یکی دیگر از راه هایی که گوگل آن را تقلب محسوب می کند استفاده از ربات های مختلف می باشد که برخی از افراد برای نتیجه گیری سریع از آن استفاده می کنند.

ربات های گوگل آن قدر قوی هستند که می توانند ربات های مخرب و مختلف را تشخیص دهد و هر سایتی که از آن ها استفاده نماید امتیاز منفی از گوگل دریافت می کند.

در نگاه اول شما می بینید که روز به روز به تعداد بک لینک های شما افزوده می شود و همچنین جایگاه و کلمات سایت شما هم رو به رشد می باشد و از این کار خوشحال می شوید.

اما پس از چند روز ربات های گوگل ربات شما را کشف می کنند و سایت شما را جریمه می کنند و اگر توسط گوگل جریمه شوید جایگاه خود را از دست می دهید و جبران آن می تواند هزینه های زیادی برای شما در بر داشته باشد.

به هیچ وجه از روش های فوق استفاده نکنید، زیرا استفاده از آن ها می تواند زحمات شما را از بین ببرد و شاید مجبور باشید برای جبران آن دوباره از اول شروع کنید که این کار دوباره هزینه و وقت زیادی را از شما می گیرد.

بک لینک های فالو (Dofollow)

بک لینک های فالو بک لینک های با ارزشی هستند و تاثیر آن ها در بهینه سازی سایت بسیار بالا می باشد و ربات های گوگل اگر لینک های فالو در سایت شما را پیدا کنند امتیاز بالایی به آن ها می دهند.

برای ایجاد لینک های فالو باید به سایت هایی مراجعه کنید که بک لینک فالو به شما می دهند و این لینک ها به شما کمک می کند تا ربات های گوگل این لینک ها را دنبال کنند و به مطلب مورد نظر امتیاز دهند.

برای مثال اگر شما یک محتوا داشته باشید و آن محتوا لینک های فالو زیادی داشته باشد گوگل آن محتوا را بررسی می کند و لینک های فالو باعث می شود تا این مطلب در صدر بهترین مطالب قرار گیرد.

لینک های فالو در سئو سایت تاثیر بسیار بالایی دارند و برای گرفتن امتیاز سئو می توانید سایت هایی که اعتبار بالایی دارند را لینک آن ها را به صورت فالو در سایت خود قرار دهید و یا لینک خود را در سایت های مورد نظر به صورت فالو قرار دهید.

پیشنهاد می کنیم که به سایت هایی که اعتبار بالایی دارند مراجعه نمایید و اعتبار سایت مورد نظر در گرفتن بک لینک فالو بسیار تاثیرگذار می باشد و هر چه اعتبار سایت بیشتر باشد به بهینه سازی سایت شما کمک بیشتری می کند.

بک لینک

بک لینک های نوفالو (Nofollow)

بک لینک های نوفالو بک لینک هایی هستند که به مطالب شما لینک می دهند اما توسط گوگل آن ها بررسی نمی شوند و این کار باعث می شود تا امتیاز ویژه ای به مطلب شما داده نشود.

بک لینک های نوفالو برای سایت ضرری ندارد اما تاثیرگذاری آن چنانی برای بهینه سازی سایت ندارد و اهمیت آن در مقابل بک لینک های فالو قابل مقایسه نمی باشد.

بسیاری از سایت هایی دوست ندارند لینک دیگر سایت ها به آن ها اضافه شوند از لینک های نوفالو استفاده می کنند و شما هر چقدر که با این سایت ها تبادل لینک داشته باشید این لینک ها نوفالو می شوند.

اما لینک های فالو در بسیاری از موارد مفید می باشند و برای مثال اگر می خواهید لینک سایتی را در سایت خود قرار دهید، اگر اعتبار آن سایت از سایت شما پایین تر باشد باید لینک مورد نظر را به صورت نوفالو در سایت خود قرار دهید.

اگر اعتبار سایت مورد نظر از سایت شما بالاتر بود می توانید آن را به صورت فالو قرار دهید اما اگر اعتبار سایت مورد نظر از سایت شما پایین تر بود حتما آن را نوفالو قرار دهید تا باعث کاهش رتبه سایت شما نشود.

همان طور که گفتیم لینک های نوفالو برای گوگل ارزشی ندارد اما با استفاده از آن ها می توانید بازدیدهای سایت خود را افزایش دهید و هر فردی که از آن لینک به سایت شما ارجاع داده شود یک بازدید برای سایت شما محسوب می شود.

بک لینک

چند نکته در مورد ایجاد بک لینک

زمانی که می خواهید مطالب سایت خود را به یک دیگر لینک دهید، نباید در این کار زیاده روی کنید و فقط مطالبی که تشخیص می دهید مهم و مفید است را به یک دیگر لینک دهید.

زمانی که می خواهید هایپرلینک کنید، کلمه کلیدی مطلب مورد نظر را به لینک مورد نظر پیوند دهید تا کاربران و ربات های گوگل آن لینک را با آن عنوان بشناسند.

همان طور که در مقالات سایت گفتیم، وجود نظم در سایت به شما کمک بسیار زیادی می کند و این نظم شامل ایجاد بک لینک ها هم می شود.

به طور مثال اگر شما امروز 20 تا بک لینک برای سایت خود زده اید، روزهای دیگر هم باید به همین تعداد برای سایت خود بک لینک بزنید.

برای ایجاد بک لینک خارجی از سایت هایی استفاده کنید که رتبه بهتری نسبت به سایت شما دارد و این کار باعث می شود تا توسط سایت آن ها، سایت شما هم به بالا کشیده شود.

وجود نظم در سایت برای google بسیار مهم می باشد و برنامه روزانه سایت شما باید به صورت یکسان باشد تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

بک لینک

اهمیت بک لینک

اهمیت بک لینک های داخلی و خارجی آن قدر بالا است که کمتر کسی به آن ها اهمیت می دهد و اکثرا تمامی تمرکز خود را بر روی تولید محتوا می گذارند.

شما برای بالا بردن بازدید و بک لینک های خود باید از پیوند های خارجی و داخلی استفاده نمایید تا سایت شما به درستی بهینه شود.

برای بالا بردن بازدیدهای سایت می توانید لینک مطالب مفید خود را در سایت های دیگر قرار دهید و از مخاطبان بخواهید که برای اطلاعات بیشتر به سایت شما مراجعه نمایند.

برای ایجاد بک لینک خارجی از کدام مطالب سایت استفاده کنیم؟

همان طور که گفتیم برای ایجاد بک لینک خارجی لازم است که لینک سایت خود را در سایت های دیگر قرار دهید تا با این کار لینک مورد نظر شما توسط ربات های گوگل بررسی شوند.

برای این کار شما می توانید چندین مطالب مهم و کاربردی سایت را انتخاب کرده و لینک آن ها را در دیگر سایت ها قرار دهید تا با این کار هم اعتبار آن لینک ها بیشتر شود و هم بازدید بیشتری بخورد.

پیشنهاد می کنیم که از برگه هایی که برای سایت طراحی کرده اید استفاده نمایید و حتما مطالب آن برگه ها باید مفید و جدید باشند تا هم ربات های گوگل و هم مخاطبان از آن استقبال نمایند.

علاوه بر موارد فوق می توانید لینک صفحه اصلی سایت خود را هم برای ایجاد بک لینک در سایت های مختلف قرار دهید تا ربات های گوگل و مخاطبان بتوانند وارد سایت شما شوند.

اگر می خواهید سایت شما علاوه بر بک لینک بازدید بالایی هم داشته باشد می توانید چندین مطالب سایت را انتخاب کرده و با کلمه کلیدی مورد نظر لینک آن ها را قرار دهید تا مخاطبان از آن استفاده کنند.

استفاده از وبلاگ ها برای ایجاد بک لینک

یکی از راه های مفید و مهم برای ایجاد بک لینک خارجی، ساخت و تبادل لینک در وبلاگ های داخلی و خارجی می باشد که کمک بسیار زیادی به سایت شما می کند.

شما می توانید در وبلاگ های ایرانی و خارجی مطالب سایت خود را قرار دهید و سپس آن را به سایت خود لینک دهید تا بتوانید از وبلاگ بک لینک ایجاد نمایید.

توجه داشته باشید که بر روی وبلاگ ها روزی یک محتوا قرار دهید و این محتواها می تواند کپی از سایت خودتان باشد اما اگر مطالب جدید در وبلاگ خود قرار دهید نتیجه ی بهتری خواهید دید.

داشتن یک وبلاگ خصوصی به معنای داشتن بک لینک ثابت همیشگی می باشد و اعتبار وبلاگ ها می تواند اعتبار سایت شما را هم افزایش دهد و وبلاگ ها در بازدیدهای سایت نقش ویژه ای دارند.

برای مثال شما می توانید در چندین وبلاگ داخلی حساب کاربری ایجاد نمایید و با قرار دادن مطالب در هر کدام از آن ها می توانید اعتبار و بک لینک بالایی بگیرید و همچنین بازدیدهای سایت خود را می توانید افزایش دهید.

بک لینک

در ادامه چند وبلاگ ایرانی با اعتبار بالا را برای شما نام می بریم.

  • میهن بلاگ
  • بلاگ اسکای
  • بلاگ دات آی آر
  • لوکس بلاگ
  • رز بلاگ
  • بلاگفا
  • پارسی بلاگ
  • پرشین بلاگ
  • نیلو بلاگ

پیشنهاد می کنیم که از وبلاگ هایی که اعتبار بالایی دارند استفاده کنید و تاثیرگذاری آن ها هم بیشتر است و با این کار هم بک لینک خارجی ایجاد کرده اید و هم به بهینه سازی سایت خود کمک کرده اید.

وبلاگ های خارجی بسیار زیادی مانند بلاگ اسپات هستند که می توانید در آن ها یک حساب کاربری ایجاد نمایید و سپس می توانید مطالب خود را در آن ها منتشر نمایید.

توجه داشته باشید که بر روی هر کدام از وبلاگ هایی که می خواهید محتوا قرار دهید، این محتواها نباید کپی یک دیگر باشند یعنی اگر شما قرار است یک محتوا بر روی میهن بلاگ قرار دهید همان محتوا را نباید بر روی رز بلاگ قرار دهید.

بر روی هر کدام از وبلاگ هایی که دارید مطالب جدید قرار دهید و قرار دادن محتواهای کپی در وبلاگ های مختلف هیچ سودی برای شما ندارد و مطالب مختلف در وبلاگ ها قرار دهید.

هر کشوری برای خود وبلاگ های زیادی دارد که بعضی از آن ها اعتبار بسیار بالایی دارند و شما می توانید با پیدا کردن وبلاگ برتر هر کشور یک حساب کاربری در آن برای خود ایجاد نمایید و یا لینک سایت خود را در آن ها قرار دهید.

استفاده از ریپورتاژ

ریپورتاژهای خبری سایت هایی هستند که در طول روز هزاران بازدید می خورند و اکثر این سایت ها با پرداخت هزینه امکان پذیر می باشد برخی از این سایت ها هزینه های زیادی برای انجام این کار می گیرند.

شما می توانید یکی از مطالب پر محتوای سایت خود را در این سایت ها قرار دهید و یک یا چند لینک هم به سایت خودتان می دهید و با این کار شما هم می توانید بازدید فراوانی داشته باشید و هم می توانید بک لینک خارجی از آن دریافت نمایید.

سایت های خبری به دلیل بازدید بالایی که دارند برای دیده شدن سایت شما بسیار عالی می باشد و اگر قصد دارید تا توسط دیگران شناخته شوید می توانید از سایت های خبری استفاده نمایید.

پیشنهاد می کنیم که اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید حداقل ماهی یک یا دو بار از ریپورتاژ خبری استفاده نمایید و این کار باعث می شود تا سایت شما به شکل بهتری بهینه سازی شود.

افرادی که از طریق ریپورتاژ خبری به سایت شما ارجاع داده می شوند بازدیدهای سایت شما را بالا می برند و اگر سایت شما بازدید خوبی داشته باشد در روند بهینه سازی سایت مفید خواهد بود.

انجام پروژه های بک لینک

تیم سئو تهران با داشتن کارشناسانی ماهر و با تجربه می توانند سایت شما را به بهترین روش بهینه سازی نمایند و برای این کار می توانید به ما اعتماد کنید.

اگر بک لینک های سایت شما پایین می باشد می توانید این کار را به ما سپرده تا با استفاده از دانش خود بک لینک های سایت شما را افزایش دهیم.

ایجاد بک لینک با اعتبار بالا به سئو سایت شما کمک بسیار زیادی می کند و این کار باید به صورت اصولی و به صورت روزانه انجام شود.

تیم سئو تهران برای این ایجاد بک لینک از بهترین سایت ها استفاده می کند و علاوه بر ایجاد بک لینک می توانید سئو سایت خود را به ما بسپارید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ما با کارشناسان تیم سئو تهران تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید