امتیازدهی به : post

اشتباهات سئو که باعث کاهش رتبه سایت می شود

شاید در سال های اخیر عبارت سئو را زیاد شنیده باشید. در واقع این عبارت بیان کننده اصولی است که به بهبود رتبه سایت شما کمک می کند. سئو دارای اصول مشخصی است که به صاحبان وب سایت ها این امکان را می دهد که میزان ترافیک سایت خود را افزایش دهند.

همه ی وبمستر ها رویای افزایش بازدید و در مقابل آن افزایش رتبه سایت خود را دارند. این رویا آنقدرها هم از آن ها دور نیست زیرا با درست  رعایت کردن مجموعه قوانین و اصول سئو می توان به راحتی میزان ترافیک و بازدید سایت را افزایش داد.

سئو دارای اصول مشخصی است از تکرار قاعده مند کلمات کلیدی گرفته تا لینک سازی و صدها اصول دیگر که همه آن ها به شما کمک می کنند که به عنوان یک سایت معتبر شناخته شوید. اما گاهی اشتباهات در سئو باعث کاهش رتبه سایت می شود.

عدم رعایت اعتدال در به کار بردن قوانین سئو اعتبار سایت شما را از بین می برد و تمام زحماتی که برای افزایش رتبه سایت کشیده اید را از بین می برد. در ادامه به معرفی اشتباهات سئو می پردازیم که باعث کاهش رتبه سایت می شود.

عدم شناخت کافی از کلمات کلیدی

اگر به دنبال  افزایش رتبه سایت و ارتقاء جایگاه آن هستید. حتما در انتخاب کلمات کلیدی دقت کنید و تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید.

کلمات کلیدی حکم شناسنامه ی محتوای شما در سایت است اگر به اندازه کافی در این زمینه تحقیق نکنید و از کلمات کلیدی نا مناسب استفاده کنید. خواه با تکرار اشتباهات سئو باعث کاهش رتبه سایت خود می شوید.

شما برای ارتقاء جایگاه سایت خود و همچین افزایش اصولی بازدید سایتتان باید تحقیقات کافی راجع به هدف جستجو کاربران و آنچه که بیشتر دنبال می کنند. انجام دهید. زیرا با به دست آوردن اطلاعات کافی از نیاز کاربران، بدون  تلف کردن وقت و هزینه راجع به آن ها تولید محتوا می کنید.

از آنجایی که تمامی سایت ها با کاربران مخصوص به خود سر و کار دارند باید تمامی تمرکز خود را بر انتخاب کلمات کلیدی مناسب بگذارند. با رعایت استراتژی های مناسب برای به کار بردن کلمات کلیدی باید توجه خود را به کاربران و نیاز آن ها معطوف کنید.

اشتباهات سئو باعث کاهش رتبه سایت می شود و شما را فرسخ ها از رسیدن به بهترین  جایگاه در گوگل دور می کند. اگر متوجه این موضوع شوید که تا چه اندازه کلمات کلیدی در افزایش رتبه سایت شما می توانند موثر واقع شوند.

تمام تلاش خود را می کنید که بهترین کلمه کلیدی که متناسب با حوزه کاری و نیاز کاربران سایتتان است را انتخاب کنید. و با این کار به افزایش رتبه سایت خود کمک کنید.

استفاده از عناوین نامناسب

اگر بدانید که عنوان یا title چه تاثیری در سئو سایت شما دارد. حتما در انتخاب آن دقت می کنید و موارد ضروری مرتبط با آن را رعایت می کنید. یکی از مواردی که باعث می شود مرتکب اشتباهات سئو و کاهش رتبه سایت شوید. بی توجهی به عنوان محتوا است.

فراموش نکنید که عناوین به اندازه کل متن اهمیت دارند. عنوان حتما باید حاوی کلمه کلیدی باشد و از ۷۰ کلمه بیشتر نباشد‌. زیرا موتورهای جستجو گوگل به عناوین حساس هستند و هنگامی که کاربران به جستجوی کلمه کلیدی می پردازند بهترین عنوان که توسط گوگل در رتبه بندی های بالا قرار گرفته است نمایش داده می شود.

سایت فلش و کاهش رتبه سایت

این نکته را فراموش نکنید که سایت هایی که فلش هستند در نتایج جستجو گوگل نمایش داده نمی شوند. باید تمام تلاش خود را کنید که کلیت سایت خود را با فلش نسازید و فقط قسمت های مهم را به آن بسپارید.

قرار دادن متن روی عکس

یکی از اشتباهات سئو که باعث کاهش رتبه سایت می شود قرار دادن متن روی عکس است. اگر متن را به جای اینکه در سایت قرار دهید روی عکس جایگذاری کنید‌. باعث می شود که گوگل آن را برسی نکند. حتی اگر تمام اصول سئو در متن نوشته شده رعایت شود. ولی به جای اینکه آن را به صورت متن بنویسید در قالب عکس در سایت قرار می دهید. این کار باعث نادیده گرفته شدن متن روی عکس در سایت می شود‌‌.

 زیاد شدن خطاهای ۴۰۴

یکی از خطاهایی که با جستجو صفحه مورد نظر در گوگل نمایش داده می شود خطای ۴۰۴ است‌. در صورتی که کاربر با جستجوی سایت شما هر بار با این خطا رو به رو شود‌. و تعداد کاربران ناکام بالا برود گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت نامعتبر می شناسد و به جریمه سایت شما می پردازد. نه تنها این اشتباهات سئو باعث کاهش رتبه سایت می شود. بلکه جایگاه سایت شما پایین می آید. و اعتبار خود را به طور کامل از دست می دهد.

در واقع اگر سایت شما بیش از اندازه به نمایش ارور ۴۰۴ بپردازد. گوگل متوجه این موضوع می شود که صاحب وب سایت، سایت مورد نظر را کاملا رها کرده است‌.

استفاده نکردن اصولی از Hedlight

یکی از مواردی که از جمله اشتباهات سئو محسوب می شود و نتیجه آن کاهش رتبه سایت است‌. عدم استفاده از Hedlight ها است. زیرا یکی از مواردی که به سایت شما قوت می دهد استفاده اصولی از Hedlight  است.

فراموش کردن به روز رسانی سایت

گاهی ممکن است این موضوع را فراموش کنید که هر چند وقت یکبار به روز رسانی سایت خود بپردازید. زیرا با این کار هر دفعه اعتبار سایت خود را به گوگل ثابت می کنید. و این کار باعث افزایش رتبه سایت می شود. ولی متاسفانه گاهی اوقات از به روز رسانی سایت خود غافل می شوید و با این کار به جایگاه سایت خود ضربه می زنید.

عدم لینک سازی در متن

همان طور که قبلا هم بیان کردیم سئو یکی از مهم ترین عواملی است که با رعایت موازین آن باعث ارتقا رتبه سایت خود می شوید و در صورت مرتکب شدن اشتباهات سئو باعث کاهش رتبه سایت خود می شوید.

لینک سازی داخلی و خارجی یکی از مهم ترین مواردی است که به شما کمک می کند بازدید کنندگان زیادی را جذب سایت خود کنید. ولی با عدم لینک سازی یا لینک دهی نا معتبر باعث کاهش رتبه سایت خود می شوید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran