بهینه سازی کدهای css به چه مفهومی است

از نظر مقاله بهینه سازی کدهاCss  را می تواند از شیوه های متفاوت مورد استفاده قرار داد. از آنجا که شیوه های متفاوتی برای استفاده ازcssوجود دارد، تنظیمات خیلی زیادی برای آن وجود دارد. اینکه شما از چه تنظیماتی برایcss  خود به کار می برید اهمیت ندارد، بلکه پر اهمیت  ترین این است که به صفحات شما یاری کند تا زود تر اجراء شوند.

تنظیمات مناسب برایcssعلت این تنظیمات مناسب برایCss  به این مفهوم است به گفته مقاله بهینه سازی کدها که می توان تاخیرهایcss  را به کمترین حد رساند و صفحه با سرعت زیادتری بارگذاری شود. اگر شما با مدل های متفاوت تنظیماتcss  شناخت دارید ، می توانید از آن ها در طراحی وب سایت خود به کار ببرید .

اگر هم از آن هم شناخت ندارید اشکالی وجود ندارد. ما در این مقاله بهینه سازی کدها هدف داریم که درباره آن ها شرح دهیم.فایل های خارجیcss  پر اهمیت ترین شیوه برای به کار بردن ازcss  در وب سایت است. در بخش بالایی صفحه html شما کدی موجود است که مسیردهی فایلcssرا مشخص می کند.این آدرس دهی که در بالای صفحه Html موجود است.

آدرس دهی خارجی نامگذاری می شود.اگر شما بیشتر از چند فایلcss  داشتید، حتما آن ها را با هم ترکیب کنید و در یک فایل  cssبریزید.وقتی که شما چند فایلcss  دارا داشته باشید، هر کدام از آن ها پیش از اینکه نمایش داده شوند حتما در صفحه شما بارگذاری شوند. این سبب می شود که سرعت بارگذاری صفحه کم می شود.

این اشکال می تواند با ترکیب فایل هایcss  و تبدیل شدن آن به یک فایل حل می شود.Css  های داخل خطی : Css  های داخل خطی، دستورالعمل هایcss  هستند که در سند html  موجود است.فواید اساسی این شیوه این است که پیش از نمایش وب سایت هیچ فایل اضافی دارای بازیابی نیست.

البته وقتی این شیوه برای شما دارای فایده خواهد بود کهCss  کوچک باشد. اگرcss  بزرگ باشد این شیوه ، شیوه خوبی برای شما نمی باشد. این شیوه وقتی استفاده می شود که از فایل هایCss  بیرونی استفاده کنید.چطور کد هایcss  را درست کنیم؟به گفته مقاله بهینه سازی کدها بهینه سازی کد هایcss  سبب زیاد شدن سرعت سایت می شود.

کوتاه کردن کدهایcssسبب زیاد شدن سرعت وب سایت می شود. در نتیجه تا جایی که می توانید تلاش کنید از نوشتن کدهای اضافی دوری کنید و کد هایcss  خود را کوتاه تر بنویسید. در زیر می خواهیم بگویئم که چطور می توانیم کدهایcssخود را به کمترین حد ممکن برسانیم.

چه زمانی احتیاج به بهینه سازی کد هایCssداریم

حذف کد های اضافه و محیط های سفید از کد هایcss  سبب بهینه سازی کدهایcss  در سایت ما می  شود. همینطور می توانید فایل هایphpرا همچنین حذف کنید اما به یاد داشته باشید حذف کد هایphp  می تواند بر سرعت سایت شما اثر نامطلوب بگذارد.  پاک کردن فایل های بیشتر، فایده ای برای بهبود کارکرد وب سایت وردپرسی شما می باشد.

همینطور بعضی از کارشناسان اعتقاد دارند که می توان از شیوه های دیگر همچنین برای بهینه سازی کدهایcss  استفاده کرد. به عنوان نمونه می توان از کوچک کردن عکس ها برای این کار استفاده کرد.فشرده سازی (compress) کد هایcss :هر اندازه حجم کد هایcss  کم شود عموما برای بهینه سازی سایت مزیت بیشتری می باشد.

این مورد پر اهمیت را خیلی از طراحان و برنامه نویسان در نظر می گیرند. یکی از شیوه های خوب برای به کار بردن این کار فشرده سازی و کمپرس نمودن فایل هایcssاست. فشرده سازی کد هایcss  سبب می شود خیلی از کد های اضافه در فایلcss  حذف شوند.در حال حاضر سایت های زیادی در حیطه فشرده سازی فایل هایcss  موجود است که می توانید از آن ها برای این دید یاری بگیرید.

چطور فشرده سازی فایل هایcssبه کم کردن حجم آن یاری می کند؟کمپرس نمودن فایل هایcss  با حذف محیط های خالی و خطوط اضافه ، به کم کردن حجم فایل هایcss  یاری  می کند.وب سایت خود را امتحان کنید :بررسی کنید که آیا با امتحان کردن بهینه سازیcssبهینه سازی شده اند یا نه؟ شما همینطور به گفته مقاله بهینه سازی کدها می توانید از تست سرعت صفحه برای وارسی بهینه سازی کد هایcss  همچنین استفاده کنید.

درست کردن و سئو کد های HTML

ساختار HTML سایت که  در مقاله بهینه سازی کد ها بیان شده است بواسطه موتور های جستجو ارزیابی و بررسی می شود؛ از دیگر فاکتور های اثر گذار بر سئو است.هرچند موتور های جستجو ساختار HTML سایت شما را وارسی کرده و آن را درک می کنند ولی اگر اشکالی را در میان آن ها بیابند از آن شکایتی نمی کنند.

ولی اشکال، اشکال است و مستقیم یا غیر مستقیم بر رتیه سایت شما اثر می گذارد.در نتیجه در نکاتی که سایت شما از دید ساختاری سبب اشکال است؛ اطلاع داشتن درست کردن و سئو کد های HTML می تواند حقیقتا چاره گشا باشد.آیا درست کردن و سئو کد های HTML مهم است؟

برخی از حرفه ای ها سئو در مقاله بهینه سازی کد ها اعتقاد دارند که بین سئو و کد های HTML و یا کد های XHTML ربطی وجود ندارد.به گفته ای این کد ها اثر بر سئو و رتبه سایت ندارند.ولی باید بگویم با همه این ها علل های بیشتری وجود دارد.که معین نمی کند خوب است سئو این کد ها را همچنین به طور فاکتوری اثر گذار در نظر گرفت.

  • کیفیت یک صفحه وب به صورت مستقیم وابسته به این است که ساختار HTML آن چطور نوشته شده است.این ساختار باید درست باشد همه گیت های کیفیت را انتقال دهد.
  • زمانی که موتور های جستجو محتوای صفحه وب شما را ایندکس می کنند، اگر تگ های HTML شما به طور صحیحی نوشته نشده باشند؛ موتور جستجو در مشخص کردن محتوای شما به اشتباه می افتند. بنابراین براساس گفته مقاله بهینه سازی کد ها محتوای صفحه شما بواسطه موتور جستجو ایندکس نخواهد شد.
  • در صفحات وب کد های HTML زیادی به کار می رود.برخی از این کد ها دیگر از بین رفته اند و موتور های جستجو از آن ها پشتیبانی نمی کنند. خوب است با این کد ها آشنا شوید.
  • اگر می خواهید مثل یک وب مستر تخصصی کار کنید؛ زمان را از یاد نبرید.این هماهنگی در جایگذاری درست و قشنگ کد های HTML بوجود می آید .

روش ها و شیوه های زیادی در میان طراحان صفحات وب سبب بهینه سازی این کد ها وجود دارد که در ادامه مقاله بهینه سازی کد ها ، مشهور ترین ، راحت ترین و پر فایده ترین شیوه های بهینه سازی و کم کردن حجم فایل معرفی می گردد.

پر فایده ترین شیوه های بهینه سازی

  1. به کار بردن از شبه CSS ها

شبه CSS ها روش های مشهوری هستند برای کم کردن دفعات درخواست عکس ها از سرور. با ترکیب چندین عکس پس زمینه در یک عکس و استفاده از کد Background-image و Background-position برای نشان دادن قطعه ای از عکس در درون عکس بزرگتر می توان اندازه دفعات درخواست به سرور را کمتر کرد  که بر روی ترافیک وب سایت خیلی اثر گذار است.

  1. ترکیب فایل های CSS در یک فایل

یکی از مناسب ترین راه ها سبب بهینه سازی و بکارگیری CSS در دیزاین وب سایت این است که همه کد های بکار رفته را در فایلی یک جا جمع شده است . دقت داشته باشید که بارگذاری یک فایل بزرگ زود تر از بارگذاری چندین فایل کوچک است به این علت که فرستادن و جواب دهی HTTP به درخواست بارگذاری یک فایل یا دستور، وقت بر است.

و در دفعات پشت هم سبب زیاد شدن شدید ترافیک سایت می گردد از همین جهت تا می توانیم باید این درخواست ها را کمتر کنیم.

  1. بکارگیری CSS بطور فایل خارجی

به دو شیوه می توان از CSSها به کار برد  نخست اینکه کد ها را بطور Inline بنویسیم به معنی کد ها را در درون تگ <Style>و در درون خود صفحات مستقیماً بکار گیریم. دوم اینکه همه این کد ها را در درون فایلی متنی نوشته و با پسوند CSS. ذخیره کنید و بعد فایل را با تگ Link فراخوانی کنیم.

در حال وب سایت های کمی از شیوه نخست استفاده می کنند، شیوه دوم بهینه تر است البته درصورت احتیاج می توان از کد های کوتاه و بخصوص در برخی صفحات به کار نمود. از فواید شیوه دوم می توان به یکپارچگی کد ها، حذف کد های تکراری، کم کردن حجم صفحات، سادگی عوض کردن در آینده، زیاد کردن خوانایی کد های صفحات، توانایی ثبت و ماندگاری در حافظه مرورگر ها (به معنی این که یک دفعه فایل بارگذاری می شود و چندین بار قابل به کار بردن است) اشاره نمود.

  1. همواره CSS ها را در بالای (قسمت Head) صفحات جای دهید

همواره کد های CSS را در تگ Head در بالای صفحات جای دهید (چه به طور inline و چه بطور فایل خارجی) و بلعکس کد های JavaScript را در پایین صفحات جای دهید. با این کار نخست سایت بطور لحظه به لحظه بارگذاری می گردد و دوما بارگذاری با استایل صورت می گیرد.با ما در بهینه سازی کد ها همراه باشید.

به معنی این که سایت با شکلی قشنگ تر و منظم تر بارگذاری می شود. در ضمن این نکته مقاله بهینه سازی کد ها را از یاد نبرید که بارگذاری کد های جاوا اسکریپت در شروع وب سایت مانع فرستادن همزمان چندین در خواست به سرور می گردد.

با سئو تهران همراه باشید…

پشتیبانی سایت

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran