بک لینک ویژه همچنین با نام هایی مثل لینک به دست آمده، یا لینک خارجی نیز شناخته می شود و زمانی ایجاد می شوند که که یک سایت به سایتی دیگری لینک داده باشد. در کل لینک دادن به یک سایت خارجی به عنوان بک لینک شناخته می شود.

چرا بک لینک ویژه اهمیت دارند؟

بک لینک ویژه اهمیت مخصوصی برای بهینه سازی سایت دارند به دلیل اینکه آن ها نماینده و رای اعتماد یک سایت به سایت دیگر می باشند.

به شکل اساسی بک لینک ویژه به سایت شما فرکانسی برای موتور های جستجو می باشند که می گوید دیگران محتوای سایت شما را تایید نموده اند. موقعی که تعداد زیادی از سایت ها به صفحه های مشابه ی از شما لینک داده اند موتورهای جستجو به این نتیجه خواهند رسید که خوب تر است که در بین نتایج لینکی به را به محتوای شما اختصاص بدهند. پس به دست آوردن این بک لینک ها خواهد توانست تاثیر بسیار بالایی در رنک سایت شما و لینک دهی شما داشته باشد.

تبادل بک لینک ویژه

به دست آوردن بک لینک ها یکی از بخش های ضروری در سئوی خارجی سایت می باشد. مرحله بدست اوردن بک لینک ها «لینک گیری» یا «»لینک سازی گفته می شود.

بعضی از بک لینک ویژه ها به طور طبیعی با ارزش تر از لینک های دیگر می باشند. این نوع بک لینک ویژه که از سایت های مورد اعتماد، مشهور و با رتبه ی بالا برای لینک گیری زیاد تر مورد توجه قرار خواهد گرفت. معکوس آن سایت هایی که دارای محتوای بی ارزش و غیر مفید می باشند در انتها لیست تقاضا برای لینک گیری می باشند.

اهمیت دارد که که تعیین شود لینکی دنبال شده باشد(follow) یا دنبال نشده(nofollow) باشد(مالک سایت تعیین می کند که بک لینک دنبال شده باشد یا نه)،  ولی  در مجموع بیخیال لینک های nofollow نشويد. به دلیل این که حتی ذکر شدن برند شما در بین سایت های بسیار مشهور می تواند تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

درست همانند بعضی از بک لینک ها با ارزش تر از لینک های دیگر هستند. و هر متا تگ اتصال پیدا کرده به صفحه لینک ها خواهد توانست تأثیر سنگینی بر ارزش شما ارائه دهد.

بک لینک ویژه

بررسی درباره بک لینک ویژه رقابتی

رتبه خوب، شانسی به دست نمی آید این کار را می توانید توسط آزمایش و بررسی پروفایل بک لینک ها صورت دهید (مجموعه ای از پیج ها و دامنه ها که به یک سایت لینک داده اند) که به سایت های در رقابت با شما که کلمه کلیدی های مورد نظر شما را هدف قرار داده اند، شما خواهید توانست بینشی در مورد روش لینک سازی های آن ها بیابید و برای سایت خود از آن ها الهام بگیرید.

همچنین ابزار های برای گشتن و جستجوی لینک موجود است که شما می توانید برای بررسی و پیدا کردن بک لینک از آن ها استفاده نمائید و لیست خود برای بک لینک گیری را به وجود بیاورید.

ایجاد یک کتاب مخصوص بک لینک ویژه

زمانی که شما یک کتاب که حقیقتا احتیاج روز فضای مجازی ایجاد میکنید و همه احتیاج به دانلود اون مقاله دارن به شکل ناخود اگاه بقیه سایت ها با ذکر منبع کتاب شما رو برای دانلود قرار داده که خود ذکر منبع ایجاد بک لینک ویژه است درسته سایتهای متوسط منبع قرار نمی دهند اما سایت های بزرگ منبع گذاشته حتی میتوانید کتاب خود را به کل سایت های دانلود کتاب با ذکر منبع معرفی نمائید به طور مثال آموزش سئو یا صفر تا صد وردپرس و به غیر از ان بازدید کننده مرتبط هم ایجاد خواهد کرد.

ساخت وبلاگ و گذاشتن لینک

قطعا جالب است بدانید سایت  های باهوش با به وجود آوردن نام خود سایت در یکی از سرویس های وبلاگ دهی و قرار دادن مطالب معمولی یا ترجمه شده و لینک دادن ان به صورت نوفالو و فالو (نوفالو باید انجام شود) بک لینک ویژه ایجاد میکنند و باعث بهتر شدن رتبه کلمات کلیدی خواهند شد البته اگر بتوانید یک وبلاگ قدیمی که اسم ان در ارتباط با سایت شما باشد خیلی خیلی موثر خواهد بود.

آموزش های ویدیویی

از ایجاد بک لینک ویژه شما با ایجاد اموزش های تصویری دو روش را انجام میدهید نخست انکه با گذاشتن ان در سایت هم ضریب بازگشت را اضافه می کنید و باعث میشوید که کاربر زیاد تر در سایت شما بماند هم با قرار دادن در سرویس های معرفی کلیپ ها میتوانید با درج لینک backlinks ایجاد کنید.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: آشنایی با طراحی لوگو

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید