مهم بودن و کاربرد SEO برای کسب و کار های اینترنتی

سئو که در مقاله سئو ارزان سایت نام برده شده است یا استفاده بهینه سایت از جمله پر اهمیت ترین عناوین در حیطه دیجیتال مارکتینگ است که براعکس تعاریف حقیقی و انتظارات موتور های جستجو، بعضی اوقات فلسفه وجودی و کاربرد آن به علت رقابت ‌های زیاد به جاهای اشتباه کشیده می ‌شود. ولی حقیقتا سئو چه چیزی است و چه کارایی دارد؟

بدون تردید اگر حتی کمی در بحث های سئو داخل شده باشید می ‌دانید در سال 2020، سئو تنها هزینه کردن و گرفتن رنک در موتور های جستجو نیست. سئو در حقیقت مخلوطی از دانش، حرفه، تجربه و هنر است که در جریان یک پردازش تخصصی یاری می ‌کند تا موتور های جستجو و به خصوص گوگل علاقمند به شما شوند و بنابراین مخاطبان زیاد تری به شما سر بزنند.

سئو چه چیزی است

ممکن است جواب این پرسش راحت به گمان برسد، اما حقیقتا مهم بودن و اختلاف زیادی دارد. تعاریف مختلفی از سئو موجود است و هر کارشناس و حرفه ای در این حیطه می ‌تواند تعریف خود  را ارائه کند. ولی بعضی اوقات نداشتن درک صحیح از همان تعاریف نخستین سبب می ‌شود به اشتباه بروید.

یکی از مناسب ترین تعاریف بواسطه سایت moz ارائه شده است که در مقاله سئو ارزان سایت آمده است که:SEO مخفف Search Engine Optimization ( استفاده بهینه سایت برای موتور های جستجو) است و به گروه فعالیت هایی بیان می‌ شود که سبب بالا بردن کمیت و کیفیت ترافیک گرفتنی سایت از نتایج ارگانیک موتورهای جستجو می شود.

سایت ahrefs همچنین یکی دیگر از پر اعتبار ترین منابعی است که تعریف خود را این مدل ارائه کرده است:سئو پردازش استفاده بهینه محتوا با مقصود نمایش آن در نتایج ارگانیک موتور های جستجو است.ولی سایت backlinko تعریف نسبتا مختلفی دارد و بیان می کند در مقاله سئو ارزان سایت :

سئو، گروه فعالیتی است که برای گرفتن ترافیک مقصود به جهت سایت از رتبه. ‌بندی ارگانیک موتور های جستجو صورت داده می ‌شود. عادی ترین شیوه های این کار دارای آفریدن محتوای باکیفیت، استفاده بهینه محتوا جدول لغات کلیدی بخصوص و بوجود آوردن بک لینک است. به طور اساسی سئو به مفهوم استفاده بهتر رتبه سایت در قسمت ارگانیک نتایج جستجو است.

به طور اساسی سئو به معنی مجموعه پردازش ها و فعالیت های حرفه ای برای جلب گمان مخاطبان و موتور های جستجو به مفهوم گرفتن مناسب ترین نتایج در جستجو های ارگانیک. قسمت اعظمی از این فعالیت در نظر مقاله سئو ارزان سایت اطراف محتوا می ‌گردد که دارای سئو onpage و offpage می ‌شود. قسمت سوم همچنین دارای موضوعات تخصصی است که به آن سئوی تکنیکال همچنین بیان می‌ شود.

کارایی سئو در چیست

حالا پرسش پر اهمیت در مقاله سئو ارزان سایت که زمانی تا این حد روی سئو تاکید داریم و می ‌دانیم چه محیط رقابتی‌ای در آن موجود است، کاربرد سئو در چه چیزی است؟ چه مهمی است و چه فوایدی برای ما به دنبال می ‌آورد. در حقیقت اگر کمی عمیق ‌تر تماشا کنیم خیلی از پاسخ ها که می ‌توانیم برای این پرسش  دارا باشیم، در درک درست از تعریف آن پنهان است.

استفاده بهینه برای موتور های جستجو فواید بیشتری برای کسب و کار های بزرگ و کوچک دارد. در ادامه می ‌توانید کارکرد سئو ارزان سایت در قسمت های متفاوت را مشاهده کنید:

 1. اشخاص بیشتری هستند که همواره برای کالا ها و خدمات شما در موتور های جستجو دنبال می ‌کنند
 2. گرفتن ترافیک باکیفیت
 3. بالا بردن نرخ تبدیل
 4. بالا بردن سرنخ ‌های باکیفیت
 5. بالا بردن فروش آنلاین و آفلاین
 6. کم کردن نرخ جذب مشتری
 7. بالا بردن اعتبار و اعتماد
 8. بوجود آوردن استراتژی بلند مدت
 9. اثربخشی بیشتر در تصمیم نهایی خرید
 10. بالا بردن آگاهی از برند
 11. بالا بردن میزان حضور برند
 12. گرفتن 90 درصد کلیک زیاد تر نسبت به تبلیغات کلیکی
 13. بالا بردن اندازه ارجاع به سایت شما
 14. توانایی اندازه‌گیری دقیق فعالیت سئو
 15. مقرون‌به‌ صرفه‌تر و تاثیر بخش تر نسبت به تبلیغات پولی
 16. بالا بردن سهم بازار و ارزش کسب و کار
 17. کارایی بازار
 18. یکپارچه سازی خدمت ها آنلاین
 19. بهتر کردن نرخ بازگشت سرمایه (ROI)
 20. یکی از مناسب ترین استراتژی‌ های PR
 21. بالا بردن فالوئر های فضا ‌های اجتماعی
 22. بهتر کردن نرخ کلیک
 23. بهتر شدن سرعت سایت
 24. بوجود آوردن تجربه کاربری بهتر
 25. سبقت گرفتن از رقبا

مهم بودن سئو چیست

در بازار رقابتی حال که اکثر کسب و کار ها در محیط آنلاین حضور دارند، نه فقط نمی ‌توان احتیاج و مهم بودن سئو را نادیده گرفت، بلکه رقابت در این حیطه را همچنین نمی ‌توان کتمان کرد. در زمان روز کاربران خیلی زیادی هزاران و میلیون ‌ها سرچ در گوگل و سایر موتور های جستجو صورت می ‌دهند.با ما در سئو ارزان سایت همراه باشید.

اگر سایت، بلاگ یا فروشگاه اینترنتی دارا هستید و خواستارید تا از موتور های جستجو ترافیک مقصود و رایگان بگیرید، فقط چاره شما سئو سایت است. استفاده بهینه برای موتور های جستجو که مهم است؛ به چه علت است در مقاله سئو ارزان سایت عنوان شده:قبل از 65 درصد کاربران موتور های جستجو روی 5 نتیجه نخست صفحه SERP کلیک می‌ کنند.

در نتیجه اگر دنبال بازدیدکننده زیاد تر یا افزایش مشتری برای فروشگاه آنلاین خودتان هستید، باید یکی از این 5 رتبه را به دست بیاورید.

 • سئو نه ففط درباره موتوردهای جستجو نیست، بلکه سئوی مناسب تجربه کاربری و کاربردی بودن یک وب سایت را بالا می برد.
 • کاربران به موتور های جستجو مطمئن هستند. حضور در شرایط های بالاتر برای لغات کلیدی خاص در صفحه نتایج اندازه اعتبار شما و اعتماد آن ها را بالا می برد.
 • سئو سبب معروفیت و ترفیع فضا های اجتماعی می ‌شود. اشخاصی که در نتایج گوگل یا دیگر موتور های جستجو شما را یافت می کنند، ساده تر آن را در اینستاگرام، توییتر، لینکدین و… خبرسازی می‌ کنند.
 • سئوی سبب باعث قدرت نمایی در برابر رقبا می ‌شود و می‌ توانید در وضعیت هماهنکی از گوی سبقت را از آن ها بگیرید.
 • ترافیک ارگانیک با اصلی ترین و اساسی ترین منبع ورودی ‌های یک سایت است که توانایی دارد تا سرنخ‌ های باکیفیت درست کرده و در آخر نرخ تبدیل و فروش را بالا می برد
 • سئو یاری می‌ کند تا همواره به‌روز باشید، رقبا را زیر فکر و. گمان خوب بگیرید و به درستی در جریان رخداد های فضا پیرامون قرار بگیرید.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام