درباره سئو سریع

اگر مالک یک وب سایت هستید یا به فکر راه اندازی کسب و کار آنلاین می باشید، حتما بار ها نام سئو سریع (SEO) را شنیده اید و درباره مهم بودن آن و نتیجه ای که دارد موارد عجیبی به گوشتان خورده است.

اما سئو سریع سئو تهران واقعا چیست؟ در این تحقیق می خواهیم به شکل کامل به پاسخ این پرسش بپردازیم و کمی هم درباره روش انجام این کار و نتایج آن بحث کنیم. اگر به این مباحث علاقه مند هستید، کمی وقت گذاشته و این مقاله را مطالعه نمائید.

بعد از خواندن این مقاله ، مطالب آموزشی سئو تهران را در بخش « آموزش سئو » مطالعه کنید.

سئو سریع (SEO) مخفف کلمه Search Engine Optimization و به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.

سئو سریع در معنای غیر پیچیده به معنای تلاش برای افزایش رتبه وب سایت شما در موتور های جستجو و جذب بازدید از آن می باشد. هم اکنون موتورهای جست و جو در بیشتر اوقات بازدید وبسایت ها را تامین می کنند.

سئو سریع کردن چگونه است؟

برای اینکه روند انجام سئو سریع را بشناسیم و با آن بیشتر آشنا شویم، ابتدا لازم است کمی درباره نحوه کار موتورهای جستجو تحقیق کنیم.

قبل از پیدایش موتورهای جستجو،‌ هر شخصی که میخواست اطلاعاتی را در وب بیاید، باید آدرس سایتی که اطلاعات مورد نظر در آن بود را از قبل پیدا می کرد.

با رشد اینترنت و گسترش وب و اضافه شدن تعداد وبسایت ها، مشخصا درصد بسیار زیادی از وبسایت ها کاملا ناشناخته باقی بودند، حتی اگر اطلاعات بسیار مطلوبی در آنها موجود بود.

ظهور موتورهای جستجو (گوگل)

برای حل این مورد مهم موتورهای جستجو به وجود آمدند. موتورهای جستجو با یاری ربات‌هایی تمام قسمت های وب را بررسی کرده و آن را شاخص گذاری می‌کردند،‌ بدین معنا که صفحات وب را بر اساس کلماتی که در آن‌ها استفاده شده بود، شماره‌گذاری و نشانه‌گذاری می‌ نمودند.

با این کار زمانی که لغتی در موتورهای جستجو سرچ می‌شد، آن‌ها صفحات مرتبط با کلمه‌ی جستجو شده را می یافتند و به مخاطب نمایش می‌داند. حال هر میزان که آن کلمه، در صفحه بیشتر استفاده شده بود،‌ آن صفحه رتبه مناسب تری هم می‌گرفت.

سوء استفاده از ساده بودن موتورهای جستجو

همان‌ گونه که گفتیم در آغاز تعداد کلمه در صفحه مهم‌ترین مشخصه موتورهای جستجو برای رتبه دهی به سایت‌ها بود. پس همان‌ شکل که می‌توان حدس زد، سو استفاده های بسیاری از این موضوع رخ دادن و عملاً مدیران وب‌سایت ها برای بالا بردن سایتشان در گوگل به فعالیتی جز تکرار کلمه نیاز نداشتند و به این ترتیب سطح وب پر از سایت هایی شد که تنهای محتوایشان تکرار یک لغت بود !

هوشمند شدن موتورهای جستجو مخصوصا گوگل

بعد از آن گوگل و موتور جستجوهای دیگر با ارتقا الگوریتم و بهره بردن از هوش مصنوعی مشخصه ‌های بسیار بیشتری را برای رتبه دهی به سایت‌ها در نظر گرفتند که در ادامه به بعضی از این ملاک‌ها،‌ اشاره خواهیم کرد. اما زمان آن است که به پاسخ سؤال اصلی بپردازیم؛

سئو سریع کردن به چه معناست؟سئو کردن فعالیت در جهت مطابق کردن وب‌سایت با ملاک‌های موتورهای جستجو می باشد.

در واقع در عمل سئو سریع (SEO)، ابتدا ملاک‌های موتور جستجو شناسایی می‌شود و بعد از آن تلاش می‌گردد وب‌سایت هر چه بیشتر با این مشخصه ‌ها مطابقت داشته باشد.

یک مطلب مورد توجه هست که میگه:
مناسب ترین جا برای مخفی کردن یک جسد، صفحه دوم گوگل هست!
به همین میزان شانس دیده شدن در صفحات بعدی کم است.

چرا سئو مهم است؟

در یک جمله، به این دلیل که سئو سریع پول‌ساز است؛‌ برای فهم این موضوع به یک مثال توجه نمائید:‌

تصور کنید شما یک مغازه لوازم ورزشی دارید و قصد دارید برای رشد فروش دست به انجام تبلیغات بزنید. برای اینفعالیت و برنامه چند گزینه پیش روی شما قرار دارد، این یک آپشن می باشد در روزنامه‌ها و مجلات تبلیغ چاپ نمائید یا اینکه در رادیو و تلویزیون و حتی شبکه‌های اجتماعی تیزر های تبلیغاتی انتشار دهید.

کلیه این روش‌ها ثابت‌شده و اثربخش می باشند. اما اگر سایت شما سئو شده باشد نتیجه‌ای به مراتب مناسب تر و سودآورتر خواهید گرفت.

زمانی که شما به انجام تبلیغات در روزنامه،‌ تلویزیون و … می‌پردازید،‌ پیام تبلیغاتی خود را به سطح گسترده ای از مخاطب‌های گوناگون می‌رسانید که بیشتر آن‌ها هیچ نیازی به لوازم ورزشی ندارند و در حقیقت درصد بسیار زیادی از هزینه ای که خرج تبلیغات نموده ‌اید، هیچ نتیجه و سودی به شما نخواهد رساند.

اما تصور کنید شخصی بخواهد لوازم ورزشی بخرد،‌ با جست و جو کردن یک کلمه مانند “ساک ورزشی ”در گوگل به دنبال محصول مورد نظرش خواهد گردید.

اگر شما در این لغت در صفحه نتایج گوگل رتبه مناسبی داشته باشید،‌ او وارد سایت شما خواهد شد و از فروشگاه شما خرید خواهد کرد. در این متد کلیه اشخاصی که وارد سایت شما می‌شوند مشتری قطعی شما می باشند و اگر سایتتان طراحی خوبی داشته باشد، بیشتر آن‌ها به مشتریان شما تبدیل خواهند گشت.

مزیت‌های سئو سریع چیست؟

یقینا تا همینجا فهمیدید که سئو چه حرفه مفید و تاثیر گذاری برای کسب و کارهای متفاوت می باشد.در اینجا تعدادی از مزایای مهم سئو را با هم بررسی خواهیم نمود:

  • سئو سریع باعث بیشتر شدن میزان بازدید از سایت می‌شود.
  • باعث برند شدن و افزایش اعتبار وب‌سایت شما خواهد شد.
  • باعث فروش زیاد تر و در نتیجه به دست آوردن سود می‌شود.
  • بیشتر مخاطبین موتورهای جستجو فقط روی یکی از 5 نتیجه نخست از صفحه نتایج کلیک می‌ نمایند؛ در نتیجه اگر برای مطالب خود به دنبال خواننده می باشید یا برای فروشگاه خود به مشتری احتیاج مندید، چاره ای ندارید جز اینکه در رتبه‌های بالای نتایج جستجو جایگاه بگیرید.
  • سئو سریع فقط برای سازگاری با موتورهای جستجو مثل گوگل نمی باشد، بلکه یک سئوی خوب باعث بهبود تجربه کاربری و کاربرد زیادتر یک وب‌سایت خواهد شد.
  • سئو سریع برای مشاهده شدن وب‌سایت شما در شبکه‌های اجتماعی بسیار تاثیرگذار است. نزدیک به چهار میلیارد نفر از مردم دنیا دست کم در یکی از شبکه‌های اجتماعی عضو هستند. محتوای شما اگر در نتایج جستجو جایگاه قابل توجهی داشته باشد و مخاطب آن را انتخاب کند، به‌احتمال بسیار قوی در یکی از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر به اشتراک گذاشته خواهد شد و این اشتراک به مفهوم یک لینک مفید برای بهتر شدن رتبه وب‌سایت شما می باشد.
  • سئو سریع ماندگاری بسیار زیادتری نسبت به دیگر روش‌های بازاریابی دیجیتال یا غیر دیجیتال دارد.
  • هزینه‌ای که برای سئو سریع صرف می‌شود،‌ چندین برابر بازگشت سرمایه در پی خواهد داشت ، به طور قطع.

خب حالا که پروسه انجام سئو و اهمیت آن را مطالعه نمودیم، کمی جزئی‌تر راجع به آن صحبت می‌کنیم :‌

اصلی ترین پارامترهای موتورهای جستجو برای رتبه دهی به سایت‌ها چیست ؟

کمی پیش ‌تر درباره  تکرار کلمه در متن به عنوان نخستین موئلفه موتورهای جستجو بحث کردیم. این مسئله هنور هم بسیار پر اهمیت است اما ملاک های فراوان دیگری هم در این مدت پر اهمیت شده اند. دو مورد از مهم‌ترین این ملاک‌ها را بررسی می نمائیم:‌

محتوای مناسب

گوگل و تعداد زیادی دیگر از موتورهای جستجو توجه بسیار زیادی به محتوای یونیک دارند. هر چه تولید محتوا در سایت مناسب تر و باکیفیت‌تر صورت بپذیرد،‌ سایت شما رتبه مناسب تری نیز خواهد گرفت. از نوع های مختلف محتوا می‌توان به متن، ویدئو، عکس و … اشاره نمود.

با توجه به بیانیه های اخیر گوگل می توان فهمید که محتوای چند رسانه ای نسبت به گذشته پر اهمیت تر و مهم تر گردیده ، دلیل اصلی این رخداد هم این است که پادکست ها و تیزر ها باعث ماندگاری زیادتر مخاطب در سایت خواهند شد.این که چقدر ترافیک جذب کنیم دیگه اهمیت ندارد، مهم اینه که ترافیک هدفمند جذب کنیم.

Adam Audette بیان می کند :

می بایست سایت و محتوا را برای مخاطب آماده کنیم، نه ربات موتورهای جست و جو، مقصود ما کاربر می باشد، این را فراموش نکنید.

لینک سازی

موتور های جست و جو ، مخصوصا گوگل برای سنجش اعتبار وب‌سایت ها، لینک هایی که به آن سایت داده شده است را چک می‌کنند. هر اندازه لینک‌ها از وب‌سایت‌های درجه یک ‌تر و با تعداد زیادتری باشند، رتبه سایت مناسب تر خواهد بود.

اما لینک ها یکی از اصلی ترین مشکلات گوگل هم می باشند. بیشتر سئو کارها و مالکین وبسایت ها بابه وجود آوردن لینک های مصنوعی و با اعتبار پایین سعی در گول زدن گوگل دارند که همین موضوع باعث به وجود آمدن جریمه های سنگینی در خصوص آن ها از جمله پنالتی شدن (بسته شدن) وبسایت های متخلف گردیده است.

باورهای اشتباه سئو

باورهای اشتباه سئو دقیقا شبیه زهر هستند که به جان متخصصین این علم جذاب و متاسفانه بعضی از سئوکاران حرفه ای افتاده اند.
در بخش زیادی از آموزش های مطرح بعضی از پارامترها به عنوان الگوریتم قطعی سئو به علاقه مندان این رشته آموزش داده می شود که پایه علمی واقعی ندارد و فقط تصور آن معلم یا شرکت می باشد ، آن هم بیشتر تنها به یک علت که در یک مورد ِ به خصوص برای آن ها به این شکل نتیجه داده است .

آیا وب‌سایت من احتیاج به سئو سریع دارد؟

در یک جواب خلاصه؛ بله. کلیه وب‌سایت‌ها احتیاج به سئو کردن دارند. اگر قصد دارید در فضای گشترده وب دیده شوید به سئو سریع کردن نیاز دارید. بدون سئو کردن و جذب رتبه مناسب و برتر در گوگل، وب‌سایت شما‌ منزوی خواهد شد و هیچ‌وقت مراجعه کنندگان زیادی نخواهد گرفت.

چگونه سئو سریع کنیم؟

به همان شکلی که که پیش‌تر توضیح دادیم،‌ سئو سریع زاه ‌های متفاوتی دارد. قبل از همه‌چیز باید بدانید موتور جستجو (گوگل) چه مشخصه ‌هایی دارد و در حال حاضر کدام مشخصه ‌ها از دیگری پر اهمیت تر هستند.

پس از آن باید استراتژی سئو خود را برنامه ریزی دقیق کنید و در این استراتژی کلیه راه ‌ها و تکنیک‌هایی که باید برای سئو کردن مورد استفاده قرار گیرند را مشخص نمائید.

سئو سریع یک پروسه ی دائمی و پر تکرار می باشد، احتیاج به تعهد دارد و فقط شبیه به یک کمپین تبلیغاتی نمی باشد که یک بار اجرا شود و به اتمام برسد! به دنبال این باشید که یک مجموعه همراه، متعهد و دائمی مانند مجموعه سئو تهران برای سئو داشته باشید.

اگر تخصص خاصی در بخش سئو سریع و بهینه سازی سایت ندارید و تازه با مطالعه این مقاله با سئو و اهمیت آن آشنا گردیده اید، بهتر است انجام سئو را به یک مجموعه متخصص واگذار نمائید.

توجه کنید که سئو کردن سایت بدون داشتن علم و تخصص مناسب در این زمینه، می‌تواند باعث حذف کامل وب‌سایت از نتایج جستجو شود (پنالتی شدن).

برای سئو کردن می توانید از یک سری تشکیلات آنالیز سایت و رقبا بهره ببرید که ما در مقالات بعدی به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

هزینه انجام سئو سریع

هزینه استارت پروژه سئو سریع به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد از جمله نوع وب سایت (زبان برنامه نویسی یا سی ام اس )، سطح رقابت، زمان انجام کار و … . توجه لازم داشته باشید که سئو سریع کردن با کلمه کلیدی صورت می پذیرد، بدین معنا که شما تعیین می‌کنید که قصد دارید وقتی یک کلمه در گوگل جست و جو شد شما در صفحه نخست نتایج باشید.

یقینا در صفحه نتایج جستجو هر چه رقبای بزرگ‌تر و قدرتمندتری داشته باشید، هزینه و زمان انجام سئو سریع هم زیاد تر خواهد بود.

ارسال سفارش سئو

پیش از آغاز همکاری با متخصصین سئو سریع سئو تهران بهتر است نیازمندیها و اهداف خود از سئو را به طور کامل مشخص نمائید. اگر در انجام این کار هیچ دانش و تجربه‌ای ندارید به راحتی قابلیت این را دارید با ما تماس گرفته و مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

مجموعه سئو تهران با سئو کردن تعدادی از وب‌سایت‌های مطرح ایرانی از جمله مجتمع فنی تهران مطمئن است که می‌تواند سئو وب‌سایت شما را نیز به نحو درجه یک به عهده بگیرد.

در حال حاضر به دو روش می توانید برای استارت سئو از طریق مجموعه سئو تهران اقدام کنید :

  • سئو تضمینی سئو تهران : اگر هیچ تخصص و علمی نسبت به بحث سئو ندارید ، به شما پیشنهاد می نمائیم از این سرویس ما استفاده کنید.
  • خرید بک لینک PBN : اگر اصول نخستین سئو را پیاده سازی نموده اید اما نتیجه ی مد نظر خود را ندیده اید سرویس لینک سازی PBN سئو تهران نتایج شما را به میزان قابل توجهی بهبود خواهد بخشید.

در پایان….

در مقاله ی سئو سریع چیست؟ قصد داشتیم شما مخاطبین عزیر را با اصول اصلی سئو آشنا نمائیم ، اما باید بدانید این دانش پیچیده و در حال رشد و تکامل، ظرافت های بسیار زیاد و سنگینی دارد که با عدم رعایت یک نکته ی بسیار ناچیز می تواند به کاهش شدید رتبه وب سایت شما مبدل شود.

بیشتر بخوانید:سئو در تهران

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran