امتیازدهی به : post

سئو منفی چیست و چگونه می‌توان با آن مقابله کرد؟

سئو منفی چیست و چگونه می‌توان با آن مقابله کرد؟ از جمله سوالاتی که بسیاری از افراد از متخصصین و کارشناسان مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران می پرسند همین سوال است.

بسیاری از افراد به دنبال جلوگیری از اتفاقات ناگواری که برای وب سایتشان اتفاق می‌افتد در تلاش هستند تا با روش های مختلف سئو منفی آشنا شوند؛ پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی راهکارهای موثر جهت جلوگیری از سئو منفی بپردازیم.

سئو منفی چیست؟

سئو منفی یا سئو سیاه یک راهکار غیر اخلاقی است که توسط رقبای شما برای کاهش رتبه سایت انجام می شود. همانطور که می دانید امروزه افراد زیادی در تلاش هستند تا رتبه سایت خود را افزایش بدهند‌؛ و با ایجاد اخلال در وب سایت‌های دیگر رتبه آنها را تا حد زیادی کاهش دهند.

سئو منفی چیست و چگونه می‌توان با آن مقابله کرد؟

بنابراین توجه به این موضوع از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است اگر تاکنون تلاش زیادی برای بهبود جایگاه سایت خود انجام داده اید و می خواهید از هر لحاظ از جایگاه کسب شده محافظت کنید. حتماً با راهکارهای سئو منفی آشنا شوید و تا جایی که امکان دارد با آنها مقابله کنید.

 متاسفانه برخی از افراد با هدف سودجویی و ایجاد اختلال در وب سایت در تلاش هستند تا رتبه آن را کاهش دهند. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که حتماً با راهکارهای مقابله با سئو منفی و حملات سایت آشنا شوید و از آنها جلوگیری کنید.

آیا سئو منفی حقیقت دارد؟

همانطور که می دانید سئو دارای تکنیک های مختلفی است و همواره افراد درحال مطابقت وبسایت خود با جنبه های مثبت آن هستند. اما متاسفانه گاهی اوقات برخی از افراد نادانسته دست به انجام یک سری از اقدامات می زنند که با انجام آن به سئو سایت ضربه شدیدی وارد می کنند.

برای مثال به کار بردن بیش از  اندازه ی کلمات کلیدی یا استفاده از لینک های اسپم باعث کاهش رتبه سایت و جریمه آن می‌شود. گاهی اوقات افراد بدون اینکه کاری انجام بدهند تنها به دلیل ضربه ای که رقبا به سایتشان وارد می کنند با جریمه و تنزل رتبه مواجه می شوند.

به همین دلیل می توانیم بگوییم که استفاده از سئو منفی همیشه توسط صاحبان سایت صورت نمی گیرد. گاهی اوقات بسیاری از رقبا که به دنبال افزایش جایگاه سایت خود هستند؛ با به کار بردن راهکارهای سئو منفی در وب سایت‌های دیگر اختلال ایجاد می کنند و این عامل باعث ایجاد مشکل برای آنها خواهد شد.

برای مثال با اضافه کردن لینک های نامعتبر و منفی در قسمت نظرات و دیدگاه کاربران باعث می‌شود که موتورهای جستجو نسبت به این مورد حساسیت نشان دهند و رتبه سایت شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

 اهمیت و توسعه که شما می‌کنیم این است که حتماً برای بهبود وضعیت سئو سایت خود پاسخ سوال سئو منفی چیست و چگونه می‌توان با آن مقابله کرد؟ را پیدا کنید و سعی کنید در این زمینه از افراد متخصص کمک بگیرید.

روش های سئو منفی چیست؟

سئو منفی شباهت بسیار زیادی به سئو سیاه دارد با این تفاوت که کاربران یا افراد سودجو آنها را در سایت شما ایجاد می‌کنند و باعث تنزل جایگاه سایت می شوند. به همین دلیل شناسایی روش های مناسب برای مقابله با سئو منفی که توسط دیگران ایجاد شده از ضروری ترین اقداماتی است که صاحبان سایت انجام باید انجام بدهند.

گاهی اوقات تمام وقت و هزینه خود را برای بهبود جایگاه سایت و ارتقاء سئو انجام می دهید اما همه این تلاش ها یک شبه به باد می‌رود! اگر افراد بی اخلاق و سودجو با انجام یکسری از اقدامات نامناسب به سایت شما ضربه وارد کنند جبران آن بسیار مشکل خواهد بود.

سئو منفی چیست و چگونه می‌توان با آن مقابله کرد؟

به همین دلیل باید با راهکارهای مقابله با سئو منفی  آشنا شوید و تا جایی که امکان دارد وب سایت خود را از حملات این افراد حفظ کنید.

آنها از روش های متعددی برای ایجاد سئو منفی در سایت شما استفاده می کنند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

  • هک کردن سایت: اگر وقت و هزینه زیادی برای ارتقا سئو سایت خود صرف کرده اید امکان دارد که هر کسی تمایل داشته باشد که جایگاه شما را به دست بیاورد و باعث ایجاد اختلال در سایت شما شود به همین دلیل راه هایی که روش های هک اطلاع دارند ممکن است به هک صفحات سایت شما و ریدایرکت آن به صفحات سایت خود بپردازند. بنابراین توصیه به شما می کند این است که حتماً برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی حتما با روشهای مقابله با سئو منفی و جلوگیری از هک آشنا شوید و اگر با چنین اتفاقی مواجه شدید بلافاصله با کارشناسان متخصص تماس بگیرید تا به سایت شما را نجات دهند.
  • تکراری نشان دادن محتوا و پخش آن در اینترنت: یکی دیگر از روش های سئو منفی تکرار نشان دادن محتوا و پخش آن در اینترنت است برای انجام این کار افراد با کپی کردن محتوا های موجود در صفحات سایت شما در وب سایت‌های دیگر آنها را تکراری نشان می دهند و باعث می‌شوند موتورهای جستجوی گوگل امتیاز منفی برای سایت شما در نظر بگیرند.
  • لینک اسپم یا مزرعه لینک: استفاده از لینک های اسپم مزرعه لینک کی از منفی ترین حالات سئو است که رقبای شما از آن استفاده می کنند و به صورت هوشمندانه وب سایت شما را متخلف جلوه می دهند. به طور کلی اگر خود شما هم از اینکه های سعید و نامعتبر استفاده نکنید رقبایی که قرار است زمین زدن وب سایت شما را دارند سعی می‌کنند که با روانه کردن هزاران لینک اسپم یا مزرعه لینک ساختار سایت شما را تضعیف کنند. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید سئو منفی چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد؟ حتما باید با روش های مختلف سئو منفی و جلوگیری از ایجاد لینک های اسپم آشنا شوید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran