امتیازدهی به : post

سرپ گوگل چیست؟‏

سرپ گوگل چیست؟ از زمان گسترش فضای مجازی و رشد تکنولوژی بسیاری از مفاهیم به وجود آمده اند که برای افراد مبهم و ناآشنا بودند به همین دلیل ممکن است برای شما هم این سوال وجود بیاید که واقعاً کار سرپ گوگل چیست؟

و چگونه می توان از آن برای بهبود وضعیت یک وب سایت استفاده کرد. در این مطلب از دیجیتال مارکتینگ سئو تهران با شما هستیم تا به بررسی این مفهوم و تاثیر آن در بهبود تجربه کاربری بپردازیم.

همانطور که می دانید امروزه  پیشرفت مفاهیم مختلف در حوزه دیجیتال مارکتینگ به قدری گسترده بوده است که بسیاری از افراد به دنبال یافتن پاسخ سوالات مختلف خود هستند. برای مثال بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند مفهوم سه گوگل چیست و چگونه می توانند از آن برای بهبود تجربه کاربری استفاده کنند .

همانطور که می دانید امروزه بسیاری از کاربران برای برآوردن بسیاری از نیازهای خود وارد شبکه های اجتماعی مختلف یا وب سایت های اطلاع رسانی یا فروش محصول می شوند به همین دلیل اهمیت این تجربه و مثبت بودن آن بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است.

سرپ گوگل چیست؟‏

بنابراین توصیه به شما می کنیم این است که حتماً نسبت به وضعیت وبسایت و اطلاعاتی که در اختیار مشتریان قرار می دهید حساسیت بالایی داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن رضایت آنها را به دست بیاورید.

بررسی مفهوم سرپ گوگل

SERP مخفف عبارت Search Engine Results Page است. این عبارت به صفحاتی اشاره می‌کند که کاربران پس از وارد کردن آدرس در کادر جستجوی گوگل با آن مواجه می شوند برای مثال شما به دنبال یک مرکز یا موسسه آموزشی زبان انگلیسی در شهر خود هستید به همین دلیل آن را در گوگل جستجو می کنید .

پس از انجام این کار صفحات مختلفی برای شما به نمایش در می آید. اولین صفحه ای که وارد آن می شوید همان سرپ گوگل می باشد. در واقع پس از جستجو عبارت مورد نظر گوگل سعی می‌کند مرتبط‌ترین مفهوم را برای شما به نمایش در بیاورد این جستجو به لطف الگوریتم های مختلف که در چند سال اخیر هوشمندتر از قبل شده اند حاصل می شود.

با توجه به موضوعی که به دنبال جستجوی آن هستید محتوای صفحات با یکدیگر تفاوت دارد برای مثال ممکن است صفحه مورد نظر مربوط به فروش محصول یا ارائه خدمات خاص باشد یا اطلاعاتی راجع به یک مفهوم در اختیار شما قرار بدهد.

روند پیشرفت و توسعه سرپ گوگل

همانطور که گفتیم بسیاری از افراد با این سوال مواجه می‌شوند که سرپ گوگل چیست؟ برای پاسخ به این ابهام شکل گرفته در ذهن مشتریان می توان به موارد زیادی اشاره کرد اما یکی از مهمترین آنها پیچیده شدن و روند تکامل این مفهوم در طول سالیان دراز است در ابتدا جستجوی عبارات مختلف در گوگل شکل ساده و مختصری داشت.

اما به مرور زمان پیچیده تر شد به‌گونه‌ای که جستجوی برخی از عبارات برای افراد فراهم شده بود. در حال حاضر چیدمان صفحات مختلف وب سایت ها به گونه ای است که ابتدا تبلیغات به نمایش در می آید سپس اطلاعات یا نمایش ارگانیک لینک ها، در ابتدا تبلیغات در اختیار ۳۵۰ تبلیغ کننده بود اما در حال حاضر تبلیغات به بخش اصلی سرپ گوگل تبدیل شده است. آلفابت به عنوان کمپانی مادر تبلیغات با رضایت کامل از سود حاصل از تبلیغات لذت می برد.

در سال ۲۰۰۱ قابلیت اضافه کردن تصاویر به وجود آمد

در سال ۲۰۰۵ یوتیوب با امکان پخش آنلاین ویدیو های مختلف غوغا به پا کرد.

در سال ۲۰۱۲ گوگل به معرفی knowledge graph که یکی از ویژگی های مهم سرپ گوگل است پرداخت. این قابلیت به جمع آوری اطلاعات پرطرفدار و نتایج محبوب می پردازد.

تا قبل از سال ۲۰۱۶ یکسری از تبلیغات در سمت راست صفحه نمایش داده می شدند که پس از آن حذف شدند.

در حال حاضر اگر سوال سرپ گوگل چیست؟ برای شما مطرح شده باید به این موضوع اشاره کنیم که ویژگی های آن بسیار مهم تر از قبل شده اند بنابراین تمرکز روی آن ها بیشتر از قبل اهمیت یافته است. سرپ گوگل مثل یک موتور جستجو نیست بلکه خود به یک سایت حرفه ای تبدیل شده است.

بررسی ویژگی های سرپ گوگل

همانطور که اشاره کردیم در پاسخ به سوال سرپ گوگل چیست؟ ابتدا باید به بررسی روند تکامل آن پرداخت اما پس از آن تنها چیزی که باید روی آن تمرکز کرد ویژگی‌های حال حاضر این مفهوم است‌.

  • نحوه چیدمان سرپ گوگل

در حال حاضر نحوه چیدمان گوگل سرپ آن طور که گمان می کنید استاندارد و قابل پیش بینی نیست. در واقع گوگل پس از بررسی مفهومی که به جستجوی آن پرداخته اید نزدیکترین موضوع را برای شما به نمایش در می آورد‌.

سرپ گوگل چیست؟‏

بنابراین چیزی که باید انتظار آن را داشته باشید شامل پرسش و پاسخ نظر سنجی و پاسخ های برجسته باشد. علاوه بر این لینک های داخلی نیز ممکن است جزء مواردی باشند که برای شما به نمایش در می آید.

  • سرپ بدون کلیک گوگل

برخی از مولفه ها به گونه ای طراحی شده اند که به شما این امکان را می‌دهند بدون کلیک بتوانید اطلاعات مورد نظر خود را به دست بیاورید برای مثال ساعت پخش فوتبال یا اخبار می‌تواند در این باکس ها به شما نمایش داده شود. این باکس های پرسش و پاسخ به شما کمک می‌کند تا بتوانید در کسری از ثانیه اطلاعات مورد نظر خود را به دست بیاورید.

تاثیر سرپ بدون کلیک بر تجربه کاربری

بدون شک تجربه کاربری اهمیت فوق‌العاده زیادی برای گوگل دارد به همین دلیل باید به این موضوع توجه جدی داشت. دلیل اهمیت سرپ بدون کلیک برای گوگل این است که بیش از هر زمان دیگری به رضایت و تجربه کاربران اهمیت می دهد.

در واقع اگر کاربران از یک صفحه در یک سایت رضایت داشته باشند بدون شرط احتمال پیشرفت و توسعه آن وجود نخواهد داشت علیرغم رعایت قوانین سئو ممکن است برخی از افراد برای بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود نیازمند کنکاش در صفحات مختلف باشند اما اگر به صورت بدون کلیک در اختیارشان قرار بگیرد می‌تواند به راحتی اطلاعات مورد نظر را به دست بیاورند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran