نقش بک لینک در سئو سایت

در این مطلب می خواهیم به نقش بک لینک در سئو سایت بپردازیم و شما را از مزیت های بک لینک آگاه سازیم و اهمیت آن را برای شما شرح دهیم.

نقش بک لینک در سئو سایت بسیار مهم می باشد و می تواند در رشد سایت کمک بسیار زیادی به شما بکند اما برای انجام این کار لازم است تا به چند نکته توجه داشته باشید.

برای ایجاد بک لینک خارجی شما باید به سایت های مطمئنی مراجعه نمایید تا سایت شما پیشرفت کند و جایگاهش در گوگل افزایش داشته باشد.

شما باید به سایت هایی که اعتبار بالایی دارند مراجعه نمایید تا به سایت شما کمک کند و اگر به سایت هایی با اعتبار پایین مراجعه کنید ممکن است باعث پسرفت شما شود.

راه های بسیار زیادی برای افزایش بک لینک می باشد که نمی توان از تمامی این راه ها استفاده کرد و ربات های google برخی از این راه ها را تخلف محسوب می کند.

یکی از راه هایی که برای گوگل تخلف حساب می شود، خرید بک لینک می باشد و سایت های زیادی برای فروش بک لینک های خارجی وجود دارد.

شاید در نگاه اول این کار باعث رشد سایت شما شود اما موقتی است و پس از مدتی این بک لینک منسوخ می شوند و از بین می روند و باعث می شود تا سایت شما دچار افت رتبه شود.

دیگر راهی که گوگل آن را تخلف تشخیص می دهد، استفاده از ربات های سئو می باشد که این ربات ها الگوریتم های گوگل را دور می زند.

استفاده از این کار مانند روش بالا در لحظه اول باعث رشد سایت شما می شود اما پس از مدتی ربات های گوگل این روش را تخلف محسوب می کند.

اگر سایت شما دچار افت رتبه ی شدید شود، به سختی می توان سایت را به جایگاه قبلی خود برسانید که به زمان و هزینه های زیادی نیاز دارد.

سئوی یک سایت به ماه ها زمان نیاز دارد و در مدت زمان کوتاه امکان پذیر نمی باشد و این کار باید با صبر و حوصله و به صورت اصولی انجام شود.

نقش بک لینک در سئو سایت

راه های اصولی برای ایجاد بک لینک خارجی

چندین راه وجود دارد که می توانید برای افزایش بک لینک های خود از آن ها استفاده نمایید که به شرح زیر می باشد:

  • گذاشتن لینک سایت خود در انجمن ها
  • ساخت یک یا چند وبلاگ
  • استفاده از ریپورتاژ خبری
  • تبادل لینک بین سایت های دیگر

با انجام کارهای فوق می توانید علاوه بر ایجاد بک لینک، بازدید سایت خود را هم افزایش دهید که باعث می شود سایت شما زودتر سئو شود.

چند نکته

شما باید به صورت روزانه و به طور منظم برای سایت خود بک لینک ایجاد نمایید و یکی از کارهایی که برای ربات های گوگل اهمیت بالایی دارد، وجود نظم در سایت می باشد.

به طور مثال اگر امروز برای سایت خود 50 تا بک لینک زدید، فردا و پس فردا و بقیه روزها هم به همین مقدار برای سایت خود بک لینک ایجاد نمایید.

بک لینک هایی که برای سایت خود ایجاد می کنید سعی کنید در سایت های تکراری نباشد و هر چه گسترش بیشتری داشته باشد نتیجه ی بهتری می گیرید.

مطالب فوق در مورد نقش بک لینک در سئو سایت می باشد و امیدواریم که مورد قبول شما واقع شده باشد و برای اطلاعات بیشتر می توانید از دیگر مطالب سایت بازدید نمایید.

شما می توانید جهت انجام پروژه های سئو سایت با کارنشاسان ما تماس گرفته تا این کار را به راحتی برای شما انجام دهیم.

بیشتر بخوانید: سئو سایت خوب

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید