5/5 - (3 امتیاز)

کلمه کلیدی طولانی یا لانگ تیل کیورد Long tail

کلمه کلیدی طولانی یا لانگ تیل کیورد Long tail به کلماتی اشاره می کند که بیش از سه واژه هستند. میزان رقابت در این کلمات به نسبت کلمات کلیدی کوتاه تر بسیار کمتر است. بنابراین به راحتی می توانید با استفاده از آنها رنکینگ وب سایت خود را افزایش دهید.

کلمه کلیدی چیست؟

کلمه کلیدی به کلمات اشاره می کند که موتورهای جستجوی گوگل نسبت به آنها حساس هستند و میزان رقابت و جستجو توسط کاربران در این کلمات بیشتر از سایر کلمات است.

بنابراین می توانیم بگوییم که میزان اثرگذاری بر روی مخاطب و جلب توجه به واسطه کلمات کلیدی از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است و اگر سئو و افزایش رتبه سایت برای شما اهمیت دارد.

باید به این موضوع توجه جدی داشته باشید و برای بهبود رتبه سایت خود بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را پیدا کنید و بر اساس آن ها به اشتراک گذاری یک محتوا بپردازید.

کلمات کلیدی می توانند کوتاه یا بلند باشند بنابراین انتخاب بهترین و مناسب ترین کلمه کلیدی بر اساس نیاز وب سایت و مخاطبینی است که قصد جذب آنها را دارید. کلمات کلیدی که از بخش‌های متعددی تشکیل شده باشند معمولاً به عنوان کلمه‌ی کلیدی لانگ یا طولانی شناخته می شوند.

برای استفاده از این کلمات کلیدی بهترین کاری که می توانید انجام دهید انجام تحقیقات مناسب مرتبط با موضوع و کلمات کلیدی است که می‌توانید روی آنها سرمایه‌گذاری داشته باشید.

تفاوت کلمات کلیدی کوتاه و بلند در چیست؟

کلمات کلیدی کوتاه مانند سئو سایت به نسبت سایر کلمات بیشتر جستجو می شوند و البته عرصه رقابت در این نوع از کلمات تنگ تر از سایر کلمات کلیدی است. بنابراین امکان به دست آوردن جایگاه مناسب و کسب رتبه بالا از طریق کلمات کلیدی کوتاه نیازمند صرف وقت و هزینه زیادی است .

به همین دلیل بسیاری از افراد به سراغ کلمه کلیدی طولانی یا لانگ تیل کیورد Long tail می روند. میزبان رقابت در کلمات کلیدی طولانی به نسبت سایر کلمات کمتر است بنابراین فرصت برای شما فراهم شود تا بتوانید به بهترین شکل ممکن مخاطبین مورد نظر خود را جذب کنید.

حجم جستجوی کلمات کلیدی کوتاه به نسبت کلمات کلیدی طولانی بسیار بیشتر است بنابراین امکان دریافت رتبه مناسب از این طریق برای تمامی وب سایت فراهم نشده است.

اما اگر می خواهید در این زمینه رشد و پیشرفت مناسبی داشته باشید بهتر است از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنیم میزان ترافیک در این نوع کلمات برای وب سایت شما بیشتر خواهد بود زیرا حجم جستجو و نسبت کمتر است بنابراین رنکینگ سایت در مدت‌زمان کوتاه‌تری افزایش می یابد.

جستجوی کلمه کلیدی طولانی یا لانگ تیل کیورد Long tail

برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق باشید باید به جستجو کلمه کلیدی طولانی یا لانگ تیل کیورد Long tail بپردازید هر کلمه کلیدی نمی‌تواند به عنوان کلمه‌ی کلیدی طولانی در سایت شما بارگذاری شود برای اینکه در این زمینه انتخاب مناسبی داشته باشید باید ابتدا موضوع سایت را مورد بررسی قرار دهید .

در این زمینه جستجو و تحقیق در وب سایت های مشابه به شما کمک می کند تا بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. کارشناسان و متخصصین فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ و سئو به افراد توصیه می‌کنند که اگر قصد فعالیت هدفمند و افزایش رتبه سایت خود را دارید باید تمام تلاشتان را بکنید تا بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی را برای عرضه به مخاطبین انتخاب کنید‌.

جستجو کلمات کلیدی طولانی کمک زیادی به افزایش رتبه سایت شما می کند هر کلمه کلیدی نمی تواند برای شما جذب کاربر داشته باشد بنابراین انتخاب بهترین و مناسب ترین کلمه‌ی کلیدی نیازمند جستجو و تحقیق و بررسی آنالیز وب سایت های مشابه است.

کلمات کلیدی طولانی باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟

اگر قصد انتخاب کلمه کلیدی طولانی یا لانگ تیل کیورد Long tail را دارید، باید به این موضوع توجه داشته باشید که یک کلمه کلیدی مناسب مخصوصا اگر طولانی باشد باید دارای یکسری از ویژگی ها و خصوصیاتی باشد که بتوانید آن را به عنوان کلمه کانونی محتوای خود انتخاب کنید. از مهم ترین و قابل توجه ترین ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • توسط مخاطبین بیشترین جستجو را داشته باشد
  • حاوی توضیحات مرتبط باشد
  • توجه موتورهای جستجوی گوگل را جذب کند
  • بهترین جایگاه را به شما اختصاص دهد
  • به رشد و توسعه وب سایت شما کمک کند
چرا باید از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنیم؟

اگر می خواهید بدانید که چرا باید از کلمه کلیدی طولانی یا لانگ تیل کیورد Long tail استفاده کنید باید به این موضوع اشاره کنیم که تمامی وب سایت ها به دنبال افزایش ترافیک سایت و افزایش نرخ کلیک هستند.

کلمه کلیدی طولانی یا لانگ تیل کیورد Long tail

روش های مختلف برای جذب مشتری و تبلیغات وجود دارد که یکی از مهمترین آنها پرداخت پول به ازای هر نرخ کلیک است اما شما می توانید ترافیک ارگانیک را جایگزین ترافیک پولی کنید. علاوه بر این می توانیم میزان هزینه های خود را پایین بیاورید و نتیجه بهتری بگیرید.

بر اساس گزارشات اقتصادی انجام شده ترافیک ارگانیک بسیار بیشتر از ترافیک گوگل ادز می تواند برای شما نتایج مثبتی داشته باشد بنابراین استفاده از کلمات کلیدی طولانی می‌تواند به نفع شما باشد.

انتخاب کلمات کلیدی طولانی و تمایل مشتری به خرید

یک نکته جالب در انتخاب کلمه کلیدی طولانی یا لانگ تیل کیورد Long tail وجود دارد شماری از افراد گمان می‌کنند که استفاده از کلمات کلیدی کوتاه تر می توانند کاربران بیشتری را برای آنها جذب کند اما اینگونه نیست گاهی اوقات استفاده از کلمات کلیدی طولانی می تواند مسیر موفقیت وب سایت شما را سرعت ببخشد.

همانطور که اشاره کردیم استفاده از کلمات کلیدی طولانی تر بدین معنا هستند که بیشتر از سه واژه را برای محتوای خود به کار برده اید و این به معنای ارائه توضیحات بیشتر به مخاطب است .

بنابراین زمانی که چنین کلمات کلیدی توسط کاربران جستجو می شود به این معنا است که تمایل آنها به خرید یا دریافت اطلاعات لازم راجع به یک محصول یا خدمات بسیار بیشتر بوده است.

برای مثال کاربری که در اینترنت به جستجو این عبارت می پردازد 《ویلا شمال》 با کاربری که این عبارت را جستجو می‌کند 《خرید ویلا شمال ارزان قیمت》 به احتمال زیاد بیشتر تمایل به خرید دارد. بنابراین می‌توانیم بگوییم احتمال تبدیل شدن مشتریان بالقوه مشتریان واقعی در کلمات کلیدی طولانی بیشتر است‌.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran