امتیازدهی به : post

Crawler Robot Spider چیست؟ و چگونه کار می کند؟

Crawler Robot Spider چیست؟ و چگونه کار می کند؟ در پاسخ به این سوال باید به موارد مختلفی اشاره کنیم توجه به موضوع اصلی این مفهوم بشوید. به طور کلی اگر با گوگل سر و کار بسیار زیادی دارید و به جستجوی موارد مختلفی در آن می پردازید باید متوجه مفهوم رباتهای گوگل و فعالیت آنها باشید.

به طور کلی زمانی که کاربران به جستجوی یک کلمه کلیدی مهم در گوگل میپردازند ربات ها به نمایش صفحات مختلفی برای آنها می پردازند. در واقع مدت زمانی که به جستجوی یک عبارت می‌پردازید حدود چند ثانیه طول می‌کشد اما موتورهای جستجوی گوگل در همین چند ثانیه وبسایت های مختلفی را مورد بررسی قرار می دهند یا به طور کلی آنها را ایندکس می کنند.

ربات های اسپایدر یا خزنده بر اساس لینک هایی که در وب سایت های مختلف قرار دارد به جستجوی عبارت های مختلف می‌پردازند و هر کاربر را بر اساس نیازی که دارد، از خدمات صفحات مختلف بهره مند می کنند.

ربات های گوگل و کاربرد آن ها

 در واقع زمانی که یک عبارت کلیدی را در گوگل مورد جستجو قرار میدهید میلیون ها صفحه وجود دارد که حاوی کلمه کلیدی مورد نظر شما است اما به نظر شما چه چیزی باعث میشود که برخی از صفحات برای شما نمایش داده شوند؟ این امر بر عهده ربات های جستجوی گوگل یا ربات های خزنده است که از طریق لینک های مختلف در صفحات شما می خزند و آنها را ایندکس می کنند.

به خاطر همین اگر شما در دفعات بعدی کلمه کلیدی مورد نظر خود را مورد جستجو قرار بدهید به جای اینکه ربات ها به جستجوی کلی بپردازند تنها از میان دیتاهای خود شما به نمایش صفحات مختلف می‌پردازند.

به طور کلی اساس کار گوگل بر اساس لینک هایی است که شما در وب سایت خود قرار داده اید هر چه از لحاظ سئو در مرتبه بهتری قرار داشته باشید کاربرانی که قصد استفاده از محتوای سایت شما را دارند بسیار بهتر می توانند از ویژگی های مختلف سایت استفاده کنند.

 چیست؟و چگونه کار می کند؟(بررسی عملکرد)

اگر می خواهید بدانید کهCrawler Robot Spider چیست؟و چگونه کار می کند؟ حتماً باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید تا بتوانید با استفاده از آنها به کسب اطلاعات لازم راجع به این موضوع بپردازید.

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که گوگل چگونه به تشخیص این موضوع می پردازد که محتوای یک سایت کپی است یا فونت و سایر موارد مناسب هستند یا خیر. دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد.

به طور کلی گوگل این کار را انجام می دهد موتور های خزنده یا همان موتورهای جستجو هستند که با خزیدن در سایت های مختلف عملکرد آنها را مورد بررسی قرار می دهند در واقع آنها به جمع آوری اطلاعات مختلف می‌پردازند تا متوجه شوند که آیا یک سایت توانسته است به خوبی اطلاعات مختلف را در اختیار کاربران قرار بدهد یا خیر.

 آیا محتوای سایت به گونه ای هست که رضایت کاربران را جلب کند یا خیر. برای مثال ممکن است یک کاربر صفحه سایت شما را در گوشی موبایل باز کند اگر نمایش آن به درستی صورت نگیرد ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چه کسی به بررسی این مولفه ها می پردازد.

به طور کلی گوگل برای اینکه اند به تشخیص یک وب سایت معتبر بپردازد به صورت روزانه اطلاعات مختلفی را از صفحات سایت جمع‌آوری می‌کند. در صورت بروز هرگونه مشکلی برای سایت شما در موتورهای جستجو نسبت به آن توجه ویژه ای نشان می دهند و سعی می کنند که با گوش زد به شما حتماً این مشکل را برطرف کنید.

به طور کلی اگر میخواهید متوجه شوید که در سایت خود دچار چه مشکلاتی هستید و آیا سرعت سایت و سایر موارد مناسب است یا خیر علاوه بر اینکه باید تمامی این نکات را رعایت کنید. در هر صفحه از سایت خود که هستید دکمه کنترل و u را فشار بدهید پس از آن اطلاعات مختلفی به صورت کد برای شما نمایش داده می شوند و سایت شما را از لحاظ سرعت و عملکرد تحلیل می کنند.

زمانی که یک سئو کار فنی قصد بررسی ویژگی‌های مختلف سایت خود را دارد با ورود به این بخش می‌تواند اطلاعات زیادی را جمع آوری کند ارتقاء مشکلاتی که برای سایت شما وجود دارد از لحاظ فنی سئو را بهبود می بخشد و باعث می شود که جایگاه مناسب تری در گوگل به دست بیاورید.

به صورت طبیعی لینک سازی کنید

Crawler Robot Spider چیست؟و چگونه کار می کند؟ همانطور که در پاسخ به این سوال این گونه اشاره کردیم که حتما باید اطلاعات خود را راجع به نحوه فعالیت موتورهای جستجوی گوگل و ربات های خزنده بالا ببرید برای اینکه بتوانید عملکرد بهتری داشته باشید توصیه که می‌توانیم به شما بکنیم این است که حتماً به لینک سازی سایت خود اهمیت بدهید و با استفاده از نیک های طبیعی و معتبر باعث بهبود شرایط سئو سایت شوید.

به طور کلی افراد از کاربرد لینک ها در سایت خود اطلاع دارند و می توانند با استفاده از لینک های مختلف باعث بهبود شرایط سایت خود شوند. اما متاسفانه کاربرد نادرست لینک ها باعث ایجاد یک سری از مشکلات برای وب سایت های مختلف می شود. مثلا برخی از افراد با استفاده از لینک های ناقص و شکسته می خواهند به جذب مخاطبین و کاربران بپردازند.

اما نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که ربات های جستجوی گوگل یا خزنده ها به راحتی می‌توانند این لینک های شکسته را شناسایی و وب سایت شما را جریمه کنند پس از جایی که می توانید از این لینک ها استفاده نکنید و به جای آن لینک های طبیعی و واقعی را به کار ببرید.

نحوه ایندکس صفحات توسط Crawler Robot Spider

میخواهید بدانید که نحوه ایندکس صفحات شما توسط ربات عنکبوت به چه صورت است باید به شما بگویم که ابتدا متوجه این سوال بشوید کهCrowler Robot Spider چیست؟و چگونه کار می کند؟ پس از فیلتر با کاربرد این ربات آشنا شدید می توانید با ایندکس کردن صفحات توسط این ربات هم آشنایی پیدا کنید.

  • از آنجایی که لینک های متنوعی را در وبسایت خود به کار می برید ربات هایی که در گوگل قرار دارند برای بررسی صفحات مختلف سایت شما به اولویت بندی لینک ها می پردازند.
  • selection policiy یا خط مشی انتخاب آنها این کار را می‌دهد که صفحات خاصی را انتخاب کنند.
  • Politeness policy یا خط مشی ادب: که تعیین می کنه سایت‌ها چگونه crawl به شن تا overload نداشته باش

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran