امتیازدهی به : post

Hidden Content چیست ؟

Hidden Content چیست؟ برای آشنایی با این مفهوم بهتر است که کمی از تاریخچه و نحوه استفاده از آن با شما سخن بگوییم. در ابتدا نکته مهمی که وجود دارد این است که حتما توجه داشته باشید که ممکن است است استفاده از هایدن کانتنت باعث تنزل رتبه شما در گوگل شود پس جهت آشنایی با نحوه پیدایش و استفاده از این تکنیک انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تاریخچه Hidden Content

در اواسط دهه ۱۹۹۰ یکی از افرادی که به مدیریت وب سایت خود می پرداخت، استفاده از یک تکنیک خاص به ذهنش رسید این تکنیک به کار بردن کلمات کلیدی به صورت پنهان در صفحات سایت بود. در واقع این فرد به دنبال افزایش ترافیک وب سایت و بهبود جایگاه   صفحات خود در گوگل سعی کرد که با به کار بردن کلمات کلیدی به صورت پنهان به گونه‌ای که نه مخاطب و نه ربات های گوگل قادر به شناسایی آن بودند.

رتبه سایت خود را در گوگل بهبود ببخشد. در چند سال گذشته هنگامی که این صاحب سایت از تکنیک هایدن کانتنت استفاده کرد ربات های جستجوی گوگل قادر به شناسایی این اقدام نبودند زیرا تا به این اندازه پیشرفت نکرده بودند و این می توانست باعث بهتر شدن جایگاه شما در گوگل شود.

اما به مرور زمان هنگامی که ربات های خزنده گوگل برای ایندکس کردن صفحات موارد مختلفی را مورد بررسی قرار می دادند به قدری پیشرفته شدند که حتی کوچکترین تخلف هم از زیر نظر آنها رد نمی شد. به کار بردن تکنیک هایدن کانتنت به عنوان سئو کلاه سیاه در رده claking قرار می گیرد.

به‌کاربردن hidden content به اشکال مختلف

Hidden Content چیست ؟ برای پاسخ به این سوال باید اشکال مختلف کاربرد آن اشاره کنیم. همانطور که گفتیم روش های به کار بردن هایی در کانت کاملا متفاوت هستند و شما می توانید به صورت های مختلف از آن استفاده کنید در ادامه به مواردی از آنها اشاره می کنیم.

  • دستکاری اندازه فونت: یکی از مهمترین اشکال به کار بردن هایی در کانت دستگاهی اندازه فونت با استفاده از CSS است. متن را بر روی سفر تنظیم می‌کنند تا برای کاربر به طور قابل شناسایی نباشد.
  • پنهان کردن کانتینرهای div: از دیگر اشکال هایده اکانت می‌توان به پنهان کردن کانتینرهای دی آی وی اشاره کرد در واقع شما با استفاده از این راهکار می‌توانید کل بلوک های متن را از قسمت جلوی حذف کنید.
  • متن پشت تصاویر: از رایج ترین اشکال هایدن کانت می توان به کار بردن یک سری از کلمات کلیدی و متن ها در پشت عکس اشاره کرد در واقع شما می توانید با این کار کلمه کلیدی را در پشت عکس تنها کنید بدون اینکه مخاطب متوجه این موضوع شود.
  • استفاده از لینک های مخفی: بخش مهمی از هایده اکانت مربوط به استفاده از لینک های پنهان است با به کارگیری این نوع از اینجا می توانید بدون اینکه مخاطب متوجه شود با استفاده از خط فاصله و نقطه به صورت منفی طبقه بندی شود.

تکنیک hidden content در سال ۱۹۹۰ به چه صورت بود؟

Hidden Content چیست ؟

همانطور که گفتیم در سال ۱۹۹۲ های جستجو تا به این اندازه پیشرفته نبودند به خاطر همین بسیاری از وبمستر ها توانستند در آن سال ها بسیار سریع تر از آنچه که فکر کنید پیشرفت کنند به خاطر این که می‌توانستند از حرکت تکنیکی استفاده کنند و بدون اینکه موتور ها متوجه شوند ارتقاء رتبه پیدا کنند .

بنابراین بسیاری از کاربران هنگامی که وارد یک تایپ شدن به هیچ عنوان نمی توانستند آنچه که مد نظر داشتند را به یابند و به همین دلیل وبمسترها به کار بردن هر نوع محتوایی که دارای کلمات کلیدی و فراوان بود به جایگاه خوبی دست پیدا می کردند.

یکی از مهمترین تکنیک هایی که توانست در آن زمان ها به کمک افراد بیاید استفاده از همین کلمات کلیدی پنهان در متن بود متاسفانه با این کار با اینکه مخاطب به هیچ عنوان نمی توانست به اهداف خود دست پیدا کند اما صاحبان سایت می توانستند به اهداف خود برسند.

در گذشته ربات هایی که وظیفه ایندکس کردن صفحات را برعهده داشتند توانایی تمایز میانه کلمات پنهان شده کلمات آشکار را نداشتند و همین دلیل آن را مبنی بر به کاربردن کلمات کلیدی در نظر می‌گرفتند و همین دلیل باعث می‌شد که وب سایت مذکور رتبه خوبی به دست بیاورد اما امروزه گوگل بات به قدری پیشرفته و توسعه یافته است که به راحتی می تواند کلمات کلیدی پنهان شده در متن را با هر فونت و مشخصاتی پیدا کند و سایت خطاکار را جریمه کند.

از محتوای پنهان استفاده نکنید

همانطور که در پاسخ به سوال Hidden Content چیست ؟ این موضوع اشاره کردیم که در گذشته های نه چندان دور بسیاری از صاحبان سایت برای دیده شدن هر چه بیشتر خود از این تکنیک استفاده می کردند تا بتوانند موتورهای جستجوی گوگل را فریب دهند اما امروزه به دلیل پیشرفت و توسعه که موتورهای جستجو پیدا کرده‌اند افراد نمی‌توانند هیچ عنوان از تکنیک هایدن کانت استفاده کنند به خاطر اینکه سریعتر از آنچه که فکر کنید توسط گوگل شناسایی و جریمه خواهید شد.

امروز صبح در برگیرنده تکنیک های موثری است که با استفاده از آن ها می توانید به بهترین شکل ممکن باعث افزایش ترافیک و بازدید وب سایت خود شوید. بنابراین به کار بردن محتوای مخفی در سایت می تواند بر روی سئو سایت شما به طور کلی تأثیرات منفی بگذارد به گونه‌ای که موتورهای جستجو به راحتی می‌توانند میانه کلمات پنهان شده و کلمات عاشکا تمایز قائل شوند و این امر خطرات زیادی برای رتبه بندی سایت شما به همراه خواهد آورد.

توجه داشته باشید که با پنهان کردن لینک ها یا کلمات کلیدی به نقض کامل قوانین گوگل یاهو و سایر موتورهای جستجو می پردازید پس توصیه جدی که می توانیم به شما داشته باشیم این است که اگر می خواهید در زمینه سئو و بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل پیشرفت کنید حتما از تکنیک‌های موثر و کاربردی که بسیاری از افراد در حال استفاده از آنها هستند استفاده کنید .

به هیچ عنوان به فکر دور زدن قوانین نباشید زیرا توسط موتورهای جستجوی گوگل شناسایی خواهید شد! حال که متوجه شدید که Hidden Content چیست ؟ این نکته را هم در نظر داشته باشید که این یک تکنیک کاملا منسوخ است.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran