امتیازدهی به : post

PBN‌ چیست و چگونه کار می‌کند؟

PBN چیست و چگونه کار می‌کند؟ این یکی از مهمترین سوالاتی است که بسیاری از افراد درگیر رتبه بندی گوگل از ما می پرسند. اکثر آن ها می‌خواهند بدانند که با استفاده از چه روش هایی می توانند رتبه وب سایت خود را در گوگل ارتقا بدهند و از نظر الگوریتم های گوگل به عنوان یک وب سایت معتبر شناخته شوند.

در پاسخ باید بگوییم که روش های متعددی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن رضایت ربات های گوگل را به دست بیاورید. به طور کلی همه افراد برای اینکه بتوانند جایگاه بهتری را در گوگل به دست بیاورند سعی در استفاده از روش های مختلف دارند اما باید بگوییم که به کار بردن راهکارهای متعدد برای ارتقاء رتبه وب سایت نمی تواند مشکل از شما حل کند شما باید به دنبال روش هایی باشید که کاملاً ثابت شده هستند و انتهای مسیر را به شما نشان می دهند.

 از آنجایی که سئو از مهمترین و اصلی ترین مواردی است که باعث پیشرفت شما در دنیای دیجیتال مارکتینگ می شود. افراد حاضر هستند تا از هر روشی استفاده کنند تا بتوانند جایگاه بهتری در گوگل به دست بیاورند یکی از این روش ها استفاده از بک لینک که است.

بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که PBN چیست و چگونه کار می‌کند؟ حتماً باید اطلاعات دقیقی راجع به آن به دست بیاورید. زیرا کاربرد نادرست PBN می تواند تا حد زیادی در میزان اعتبار سایت شما تاثیر گذار باشد.

PBN‌ چیست؟

PBN مخفف عبارت    private blog networkاست. در واقع این عبارت کلی به وبلاگ های مختلفی اشاره می‌کند که با هدف لینک سازی ساخته می شوند. افراد برای پیشرفت سئو سایت خود سعی می کنند که از بک لینک استفاده کنند. اما گاهی اوقات با ساخت وبلاگ های غیر اصولی بک لینک هایی به سایت خود می دهند که از نظر موتورهای جستجوی گوگل لینک های معتبری نیستند.

از این رو مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که از به کار بردن بک لینک های نامرتبط بر اساس وبلاگ شخصی خودداری کنید. بسیاری از صاحبان سایت از به کار بردن روش PBN برای ارتقای  وب سایت خود هراس دارند. زیرا می دانند که این امر می‌تواند یک امتیاز منفی از نظر موتورهای جستجوی گوگل محسوب شود.

گوگل مدت‌ زمان زیادی است که خط قرمز خود را برای به کار بردن PBN اعلام کرده است. در واقع میزان حساسیت گوگل و الگوریتم های مختلف آن به این موضوع به قدری زیاد است که تمام تلاش خود را می‌کنند تا به افراد گوشزد کنند که به هیچ عنوان فریب سئوی کلاه سیاه را نخورند.

موارد زیادی تحت سیطره‌ی سئوی کلاه سیاه قرار می‌گیرد که یکی از مهمترین آنها به کار بردن PBN است. اما از نظر شما چه چیزی باعث شده است که گوگل نسبت به کاربرد PBN تا به این حد حساس شود؟

دلایل حساسیت گوگل به PBN

همانطور که در پاسخ به سوال PBN چیست و چگونه کار می کند؟ به این موضوع اشاره کردیم که علامت اختصاری کلمه پرایوت بلاگ نتورک است. اما چرا گوگل تا به این حد نسبت به کار برده این راهکار برای ارتقاء سئو حساس است و به کاربران مختلف گوشزد می‌کند که  از این روش برای افزایش بازدید سایت خود استفاده نکنند؟

دلیل حساسیت بالایی الگوریتم های گوگل نسبت به کاربرد این روش به این دلیل است که بارها بارها در توییت های مختلف حساسیت خود را نسبت به این موضوع نشان داده‌اند و از طرفی اگر به هر دلیلی بتوانند آنها را شناسایی کنند جریمه های سنگینی برای سایت شما به بار خواهد آورد.

شناسایی PBN توسط موتورهای جستجوی گوگل و جریمه آنها

در پاسخ به سوال PBN چیست و چگونه کار می کند؟ به موضوعات مختلف اشاره کردیم و یکی از مهمترین آنها جریمه شدن سایت شما توسط موتورهای جستجوی گوگل است در صورتی که بیش از اندازه از کاربرد PBN استفاده کنید.

به احتمال زیاد توسط موتورهای جستجو شناسایی خواهید شد و سایت شما جریمه می شود. از روش‌های مشخصی که می‌تواند ثابت کند که شما از سئو کلاه سیاه استفاده کرده‌اید شامل موارد زیر است.

دامنه تمامی وب سایت ها به نام یک شخص ثبت شده است

یکی از مهمترین روش هایی که گوگل می تواند به واسطه بررسی آن ها متوجه شود که از سئو کلاه سیاه استفاده کرده‌اید. این است که کلیه دامنه های سایت ها و وبلاگ ها به نام یک نفر ثبت شده باشد. این امر می تواند مشخص کند که شما برای ارتقاء وب سایت خود تکنیک های نامناسب بر اساس وبلاگ شخصی استفاده کرده‌اید.

مشابهت اطلاعات مربوط به تماس و برندینگ

اگر می خواهید بدانید که PBN  چیست و چه کاربردی دارد؟ حتما باید اطلاعات کاملی راجع به آن به دست بیاورید. زیرا نداشتن اطلاعات کافی راجع به این مورد می تواند شما را دچار دردسر را با مشکلات زیادی بکند برای مثال یکی از راه های شناسایی PBN که توسط موتورهای جستجو گوگل به دقت مورد بررسی قرار می گیرد، شماره تماس ها و محتوا هایی است که شما در وبلاگ های مختلف خود قرار داده اید.

در واقع آنها با بررسی دقیق تمامی این موارد می تواند به راحتی تشخیص دهند که شما از سئو کلاه سیاه استفاده کرده اید و قصد نقض قوانین سئو را داشته اید‌.

محتوای مشابه در تمامی وبلاگ های ثبت شده به اسم شما

یکی از مهمترین مواردی که می تواند دست شما را پیش ربات های گوگل رو کند این است که از محتواهای یکسان برای تمامی وبلاگ های ثبت شده به اسم خود استفاده کنید. در واقع بسیاری از افراد بدون اینکه به این موضوع توجه کنند می خواهند به ارتقاء سطح سئو سایت خود بپردازند.

اما باید بدانید که یکی از مهمترین مواردی که باعث برخورد شما با مشکلات مختلف می‌شود انتخاب محتوا یکسان برای تمامی وبلاگ‌ها و زمانی که به لینک سازی بپردازید گوگل به راحتی متوجه این موضوع خواهد شد و شما را جریمه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran