امتیازدهی به : post

stop word چیست؟

stop word چیست؟ ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که کلمات توقف چه کلماتی هستند و چه تاثیری در سئو سایت شما دارند در پاسخ به این سوال باید موارد مختلفی که باعث نادیده گرفتن شما توسط گوگل می شود را مورد بررسی قرار دهید. بنابراین تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا شما را با موارد مختلف مرتبط با کلمات توقف  را آشنا کنیم.

stop word به چه معنا است؟

برای اینکه به این مفهوم پی ببرید که stop word یا کلمات توقف به چه معنا هستند. برای شما مثالی می آوریم تا بتوانید بسیار راحت متوجه این مفهوم بشوید. گاهی اوقات شما به دنبال عبارت خاصی در گوگل هستید اما صفحاتی که برای شما نمایش داده می شود هیچ گونه ارتباطی به عبارت جستجو شده ندارند.

در چنین مواقعی ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که چه دلیلی دارد که موارد نامرتبط برای شما نمایش داده می شود. به طور کلی گوگل بسیار هوشمندانه عمل می کند به خصوص در رابطه با کلمات کلیدی و عباراتی که کاربران به صورت روزانه جستجو می‌کنند اما گاهی اوقات شاهد این موضوع هستیم که کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربر به هیچ‌عنوان نتایج قابل توجهی را برای او نمایش نمی دهد.

 به همین دلیل ممکن است بسیاری از آنها دچار نگرانی و مشکل شوند. از این رو توصیه هایی به وبمستر ها داریم تا با به کارگیری آنها بتوانند بهتر در نتایج گوگل نمایش داده شوند. استفاده از کلمات توقف یا stop word باعث می شود که نمایش صفحه شما در گوگل با مشکل روبرو شود.

برای مثال اگر شما از کلمات بی معنا و فاقد ساختار مانند از، به، در، با، بی، آن و… بیش از اندازه استفاده کنید. گوگل برای نمایش صفحات شما در لیست جستجو دچار مشکل می‌شود به همین دلیل کاربران مختلفی که در پی دریافت اطلاعات لازم راجع به وب سایت شما هستند ممکن است به هیچ عنوان با صفحات شما مواجه نشوند. دلیل آن هم این است که برای کلمات کلیدی خاص خود بیش از اندازه از عبارات بی‌معنا استفاده کرده اید این امر می‌تواند در کاهش بازدیدکنندگان سایت شما تاثیرگذار باشد.

فیلتر کردن کلمات توقف

گوگل برای اینکه بتواند به رتبه بندی سایت شما بپردازد و صفحات مختلف را نمایش بدهد عبارات کلیدی را در نظر می‌گیرد. بنابراین اگر شما برای کلمات کلیدی خود از عبارات بی معنا و کلمات توقف استفاده کنید احتمال اینکه در نتایج گوگل نمایش داده نشوید بسیار زیاد است بنابراین تمام توجه خود را به این موضوع دقت کنید که بهترین کلمات کلیدی کلماتی هستند که کمتر از عبارات توقف استفاده کرده‌اند به عبارت دیگر زمانی که شما کلمات کلیدی خود را با عبارات بی‌معنا آغاز می کنید احتمال نمایش شما در صفحه اول گوگل بسیار پایین است.

 به طور کلی گوگل بر اساس الگوریتم های خود سعی می کند که کلمه کلیدی را بدون رات توقف در نظر بگیرد برای مثال اگر کلمه کلیدی شما با عبارت از شروع شده باشد آن را نادیده می‌گیرد و کلمه‌ی کلیدی بعدی را مد نظر قرار می دهد در چنین مواقعی ممکن است به طور کلی ساختار مفهومی جمله شما از بین برود و این باعث عدم نمایش صفحه شما در گوگل خواهد شد.

بنابراین اگر می خواهید بدانید که stop word چیست ؟باید به این موضوع توجه داشته باشید که اگر از دو کلمه با و بی در عبارت کلیدی صفحات خود استفاده کرده باشید گوگل برایم نمایش هردوی آنها آمادگی دارد. در واقع زمانی که کاربر به جستجوی یک عبارت کلیدی می پردازد، گوگل سعی می کند که کلمات فاقد معنا یا کلمات توقف را در چندین حالت نمایش دهد، برای مثال شما “با”را جستجو می کنید اما گوگل کلمات مشابه مانند” بی”را نیز در نتایج نمایش می دهد.

استفاده از stop word و تاثیر آن در سئو

اگر می خواهید بدانید کهدstop word چیست؟ و چه تاثیری در سئو دارد باید به شما بگوییم که سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است. بنابراین اگر شما می خواهید در صدر موتورهای جستجوی گوگل قرار بگیرید و همواره تعداد بازدیدکنندگان شما بالا باشد باید به مواردی بپردازید که بر سئو سایت شما تاثیر گذار است.

متاسفانه بسیاری از افراد از اصول و قوانین مشخصی که باعث کاهش رتبه آنها در گوگل میشود اطلاع ندارند برای مثال استفاده بیش از اندازه از استاپ وردها باعث میشود که از نظر گوگل به عنوان یک سایت غیر معتبر شناسایی شوید پس تمام تلاش خود را بکنید که عبارات کلیدی و کلمات مهمی که باعث نمایش شما در گوگل میشود را از بهترین و معتبرترین کلمات انتخاب کنید. کلماتی که فاقد استاپ وردها هستند بهترین و مناسب ترین نوع عبارات کلیدی هستند.

نمایش شما در صفحات مختلف گوگل بستگی به این مورد دارد که تا چه اندازه در زمینه انتخاب کلمات کلیدی مهارت دارید و می توانید بهترین و مناسب ترین آنها را انتخاب کنید همانطور که قبلا هم بیان کردیم استفاده از کلمات توقف باعث ایجاد ابهام در گوگل خواهد شد در چنین مواردی تصمیم گیری برای ارتقاء رتبه شما سخت‌تر می‌شود و تمام تلاش خود را بکنید به جای استفاده از عبارات توقف از کلمات با معنا استفاده کنید و در مواردی ممکن است مجبور به به کار بردن کلمات توقف باشید در چه مواردی گوگل لیستی از کلمات کلیدی در اختیار دارد و سعی می‌کند که عبارات توقف را در چنین شرایطی نادیده نگیرد.

در چه مواقعی از stop word استفاده نکنیم؟

stop word چیست؟ در پاسخ به این سوال گفت اینکه کلمات سبب کلماتی هستند که برای گوگل ابهام ایجاد می‌کنند و باعث عدم نمایش شماره در صفحات اول خواهند شد بنابراین باید تمام تلاش خود را بکنید که کمتر از عباراتی در کلمات کلیدی و عناوین خود استفاده کنید موارد مهمی که باعث میشود صفحه شما توسط گوگل برای کاربران نمایش داده نشود در موارد زیر است بنابراین سعی کنید در چه موقعیت های کمتر از کلمات کلیدی استفاده کنید.

عناوین مقالات

شاید اصلی‌ترین و مهم‌ترین قسمتی که باید برای کلمات کلیدی رعایت کنید این است که در عناوین مقالات خود از کلمات مبهم یا به عبارتی کلمات توقف استفاده نکنید. گوگل هم وارد بررسی تمامی عناوین مقالات می پردازد بنابراین توجه به این موضوع برای شما بسیار اهمیت دارد اگر بیش از اندازه از کلمات نامفهوم و مبهم استفاده کرده باشید در کسب رتبه از الگوریتم های گوگل عقبه خواهید افتاد و به هیچ عنوان نمی توانید در صفحات نمایش داده شوید‌.

به طور کلی عناوین و تک ها برای گوگل از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است به کاربردن کلمات کلیدی مناسب در عناوین یک امتیاز مهم برای شما محسوب می‌شود پس سعی کنید کمتر از کلمات توقف در چنین شرایطی استفاده کنید.

چگونه متوجه تاثیر stop word در سایت خود شویم؟

stop wordچیست؟ در پاسخ به این سوال گفت اینکه از stop word کلمات مبهمی هستند که باعث می‌شود سایت شما در نتایج گوگل به درستی نمایش داده نشود بنابراین اگر شما بخواهید متوجه این موضوع شوید که در چه مواقعی این استاپ وردها برای نمایش سایت شما در گوگل مانع ایجاد می‌کنند.

باید به جستجوی کلمات کلیدی مقالات خودپردازی در صورتی که متوجه شدید که با جستجوی عناوین مقالات با کلمات توقف به هیچ عنوان سایت شما در نتایج نمایش داده نمی شود باید متوجه این موضوع بشوید که کلمات مبهم یا همان استاپ ورد ها برای نمایش شما در گوگل مشکل ایجاد کرده‌اند پس باید فکری به حال کلمات کلیدی بکنید و تا جایی که می توانید کمتر کلمات توقف را در عناوین خود به کار ببرید.

در حالت دیگر سعی کنید کلمه کلیدی خود را بدون عبارات توقف جستجو کنید در صورتی که سایت شما نمایش داده شد ممکن است متوجه این موضوع شوید که کلمات توقف توسط موتورهای جستجوی گوگل نادیده و فیلتر شده اند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran